תפריט

פתיחת הזדמנויות: תפקידן של רכישות ומיזוגים בנדל"ן

לא מעט חברות נדל"ן בוחרות לרכוש חברות נדל"ן אחרות ולמזג אותן יחד. יש פעמים בהם שותפים מחליטים לפרק שותפות ויש פעמים בהם שני בעלי חברות בוחרים לאחד כוחות. רכישות ומיזוגים הם עולם שלם בעולם העסקי, לפני ביצוע הליך כזה, חשוב לבדוק היטב את פני השטח והנתונים הקיימים. פתיחת הזדמנויות: תפקידן של רכישות ומיזוגים בנדל"ן, למה זה טוב ואיך מממנים דבר כזה? ריכזנו לכם כאן מידע בנושא, כדי לקבל מענה מפורט מדויק לעסק שלכם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים שלנו לקבלת מענה מדויק. 

 

תפקידן של רכישות ומיזוגים בנדל"ן או בכל תחום אחר

חברות הייטק רבות מצליחות לבצע אקזיטים מוצלחים לאחר רכישות חברות מתחרות או מיזוגים שונים. אבל רכישות ומיזוגים זה לא משהו שקורה רק בתחום הייטק, לאחרונה הטקטיקה הזו מצליחה גם בתחומים נוספים כמו נדל"ן ייצור ועוד. לרכישות ומיזוגים מספר תפקידים עיקריים, כשהמובילה בהם היא חיזוק החברה מבחינה אסטרטגית. 

 

הצלחה כלכלית

ניקח לדוגמא יזם צעיר שעבד לקידום פרויקטים כל חייו. לעת זקנה הוא מרגיש שכבר אין לו את אותם כוחות כבעבר וההתנהלות בשטח קשה לו. הוא לא רוצה שפרויקטים שהוא החל יקרסו, הוא רוצה להרוויח על העמל שלו ושהפרויקט יסתיים לשביעות רצון כולם. במקרה כזה היזם יכול למכור את החברה שלו ליזם אחר נמרץ ומצליח, שיהנה מהפרויקטים הקיימים וימשיך לטפח את מה שהראשון התחיל. כך היזם המבוגר מרוויח על מה שעמל, הוא ממשיך לראות את הפרויקט שלו מתקדם גם כשהוא עצמו לא בשטח. 

 

אופציה נוספת היא מיזוג של החברה שלו לתוך חברה אחרת, כך הוא עדיין נשאר בעל החברה, אך תחום האחריות שלו מוגדר בצורה ברורה וכך הוא שוקד על משהו אחד בעוד שהבעלים האחרים שוקדים על יתר הדברים. 

 

מינוף העסק

לא מעט יזמים וקבלנים מעוניינים לקדם את העסק שלהם אך אין להם מספיק מימון לכך. התאגדות של שתי חברות מאפשרות מינוף עסקי וקל יותר לגייס מימון בצורה כזו. 

 

חשוב לזכור כי כדי לנהל חברה בצורה טובה, צריכים מימון, וככל שהמימון יקר יותר, רווח החברה יורד בהתאם. לאחרונה יותר ויותר חברות מרגישות את החגורה מתהדקת סביבן בשל עליית הריביות המטורפת שראינו בשנה האחרונה, וכך, כשאין ברירה אחרת ורוצים לצמוח ולא לקרוס, אחת הדרכים להתמודד עם משבר כזה היא לרכוש חברה ולהתמזג לחברה אחרת המעניקה יציבות כלכלית.

 

רכישת מתחרה

גם בעולם הנדל"ן יש מתחרים. לפעמים התחרות לא מאפשרת צמיחה על פי הצפי וכדי לגבור עליה אחת הדרכים המוכרות היא פשוט לרכוש את חברה המתחרה. אם לדוגמא חברה מסוימת רוצה להעלות את מחירי הדירות שהיא מוכרת אך יש חברת נדל"ן אחרת המשווקת דירות זהות במחירים נמוכים יותר, היא יכולה לרכוש את החברה המתחרה ובכך לשלוט על המחירים שהיא רוצה. בתחום הנדל"ן כמעט ואין שליטה על מחירי הנדל"ן. 

 

מחליטים על פתיחת הזדמנויות: מתי משקיעים ברכישות ומיזוגים בנדל"ן?

לא בכל מקרה רכישה או מיזוג ישתלמו לבעליהן. יש מנכ"לים רבים הפוחדים ממיזוג חברה שלהם בעיקר בגלל החשש שהם יצטרכו ללכת הביתה אחר כך… אבל עוד לפני ניהול החברה, חשוב לבדוק במיזוג שתי החברות יהיה תועלתי, גם מבחינה ארגונית תפעולית וגם מבחינה תקציבית. השאיפה היא שחברת נדל"ן אחת תשלים את השניה ולא להפך. חשוב גם לבדוק את שיטות הניהול של החברות ולוודא שלא מדובר בשיטות הפוכות שיהיה להן קשה לשרוד אחת לצד השניה… לא בכל מקרה השקעה הזו תהיה נכונה ואין כאן כללים ברורים. לפני החלטה כזו צריך לרדת לשטח ולבדוק את הנתונים לעומק. 

 

נעזרים במומחים בתחום!

ההחלטה על רכישת חברה או מיזוג החברה לתוך חברה אחרת היא החלטה הרת גורל והיא מצריכה מחשבה ושיקול מראש. רכישה או מיזוג ללא בדיקה מקיפה לפני כן עלולה להיות התאבדות כלכלית וחבל. צוות פיננס האוס צבר מומחיות בבדיקת חוזי רכישות ומיזוגים והוא מלווה חברות נדל"ן המעוניינות לבצע הליכים כאלו עד להצלחה. כדי להנות מבדיקה מקיפה ואיכותית של אנשי מקצוע המובילים בתחום, אתם מוזמנים לקבוע כבר עכשיו פגישת היכרות חינמית שתקדם אתכם להצלחה. 

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]