תפריט

מהן תנאי הסף להלוואה בערבות המדינה

המדינה מרוויחה מקיום העסקים הגדולים, הבינוניים והקטנים. כל עסק מפריש מס למדינה והמדינה מעוניינת לקבל כמה שיותר מיסים מכך. זו הסיבה העיקרית בשלה היא מעודדת את התפתחות העסקים בישראל. מי הם העסקים המכניסים ביותר לקופת המדינה? העסקים הקטנים והבינוניים! דווקא הם. לשם כך הוקמה הקרן בערבות מדינה. מהם תנאי הסף להלוואה בערבות מדינה ולמי היא בעצם מיועדת? על כך ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. נקווה שתפיקו ממנו תועלת.

מהי הקרן בערבות המדינה?

משרד האוצר הקים קרן שמטרתה לסייע לעסקים בינוניים וקטנים לפתח את העסק. הקרן מעמידה הלוואות בתנאים אטרקטיביים לבעלי עסקים וכך, כאשר המימון נגיש, השאיפה היא שההתפתחות העסקית תהיה קלה יותר. את ההלוואות בפועל ניתן לקבל דרך בנקים או גופי מימון מסוימים שזכו במכרז משרד האוצר. גופי המימון מקבלים את האשראי מהמדינה וכך הם מרוויחים כאשר לוקחים דרכם הלוואה כזו. הקרן מעניקה הלוואות נוחות בפריסה של עד חמש שנים מבלי שהלווה יצטרך להעמיד בטחונות.

כפי שניתן להבין, הלוואה בערבות מדינה היא לא הלוואה שכל אחד יכול לקבל. כדי לקבל אותה, תצטרכו לעמוד בתנאים מסוימים. מהם תנאי הסף להלוואה בערבות המדינה? לפני שנרחיב על כך, חשוב להבין כי מצב העסק מאוד משפיע על אישור ההלוואה. אבל לא רק הוא נבחן.

 

למה צריך תנאי סף למתן הלוואה כזו?

תנאי הסף נקבעו על מנת להבטיח שההלוואה תגיע אל מי שבאמת צריך אותה. יחד עם זאת, המטרה העיקרית היא לצמצם סיכונים במתן האשראי ולראות שמדובר בבעל עסק שעומד בהתחייבויותיו והלוואה שהוא יקבל, הוא ידאג להחזיר.

 

מהם תנאי הסף להלוואה בערבות המדינה לעסקים?

אם אתם נותנים הלוואה לאדם מסוים, אתם תבדקו את יכולתו הפיננסית, את אמינותו וכל מה שתצטרכו כדי להבטיח שאתם אכן עושים את הדבר הנכון ומלווים לאדם שיחזיר לכם את הכסף ולא תפסידו ממתן ההלוואה. גם בהלוואה בערבות מדינה יש תנאים. תנאי סף אלו הם מגוונים וחלקם נועדו לבדוק את מטרת ההלוואה אם היא מתאימה למטרות הקרן, וחלקם לצמצם את הסיכונים הנלווים למתן הלוואה.

 

גובה המחזור העסקי

הלוואה בערבות מדינה ניתנת אך ורק לבעלי מחזור עסקאות שנתי נמוך ממאה מיליון שקלים. העסק צריך להיות בהגדרתו עסק בינוני או קטן. עסק גדול לא יוכל לקבל הלוואה כזו. גם עסקים בהקמה שעדיין לא התחילו את הפעילות העסקית שלהם בשטח, יכולים לקבל הלוואה בכפוף לתכונית עסקית כמובן. עסקים יצואנים, חקלאיים ותעשיינים יכולים לקבל הלוואה זו כל עוד והם בעלי מחזור עסקי נמוך ממאה מיליון שקל.

 

ללא חובות רשומים

כאשר מבררים מהם תנאי הסף להלוואה בערבות המדינה, חשוב לזכור את עניין החובות. אם אתם חייבים כסף לאחת מרשויות המס – מס הכנסה, מע"מ, הוצאה לפועל או ביטוח לאומי, לא תוכלו לקבל הלוואה כזו. חשוב לסלק את החובות הרשומים לפני הגשת בקשה להלוואה. נוכחות חוב באחת הרשויות מפחיתה את הסיכויים לקבל ההלוואה באופן דרסטי.

 

היסטוריית אשראי

היסטוריית האשראי של בעל העסק נבחנת ואם נראה כי הוא בעל חשבון מוגבל או מעוקל, הוא לא יוכל לקבל את ההלוואה.

 

מצב משפטי

מצבו המשפטי של העסק הוא משמעותי לקבלת ההלוואה. עסק שנמצא בהליכי פירוק, הקפאת הליכים או אפילו צו עיקול, לא יוכל לקבל את ההלוואה. עסק המסובך בחובות יתקשה לקבל מימון מהמדינה. גם מבחינת חשבון הבנק של העסק – הוא יבדק והוא יהיה חייב להיות תקין. חשבון בנק בעייתי עלול לפגוע משמעותית בסיכויים לקבל את ההלוואה.

 

מה צריך לעשות כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה – איך זה עובד בפועל?

כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה, יש צורך למלא טפסים ולהגיש אותם בקישור הנמצא באתר משרד האוצר. את הטפסים חשוב למלא בדיוק רב. אחוזי ההיענות לבקשה נמוכים. יש בקשות רבות ביחס להלוואות המאושרות ולכן, כאשר טופס לא מספק את כל הפרטים הנדרשים, הוא נדחה ללא היסוס. באתר משרד האוצר הלווה בוחר את גוף המימון ממנו הוא רוצה לקבל את ההלוואה בפועל. בחרו את גוף המימון ממנו הכי נוח לכם לקבל את ההלוואה.

כדי להעלות את הסיכויים לקבלת ההלוואה, כדאי לפנות לאחד מצוות המומחים של פיננס האוס העוסקים בגיוס הלוואות בערבות מדינה לקבלת ליווי והכוונה מקצועיים. מוזמנים לקבל פרטים.

מהם תנאי הסף להלוואה בערבות המדינה
מהם תנאי הסף להלוואה בערבות המדינה

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]