תפריט

תמריצים למפתחי דיור להשכרה: מקסום יתרונות

שוק הדיור בישראל הוא שוק תחרותי מאוד, בו יזמים נאלצים להתמודד עם עלויות גבוהות בצד חוסר ודאות כלכלית משמעותי. על מנת לעודד את פיתוחם של פרויקטי דיור להשכרה, הממשלה מציעה מגוון תמריצים כלכליים ליזמים. בסקירה הבאה נראה אילו תמריצים למפתחי דיור להשכרה מוצעים מצד המדינה ליזמי נדל"ן וכיצד ניתן למקסם את היתרונות הגלומים בהם, בצורה הטובה ביותר.

 

הכירו את החוק לעידוד השקעות הון: דבר החקיקה שנועד לדרבן את פעילותם של יזמי נדל"ן בישראל

חוק עידוד השקעות הון נחקק בישראל בשנת 1959, במטרה לדרבן יזמים בתחומים שונים להשקיע בפרויקטים במדינת ישראל ובפיתוחם. חוק זה כולל 3 יעדים מרכזיים:

  1. שיפור יכולתה היצרנית של מדינת ישראל
  2. שיפור מיצובם של עסקים ישראליים בשוק הגלובלי
  3. יצירת מקומות תעסוקה חדשים בישראל

במרוצת השנים, התווספו לחוק זה מספר תיקונים הנוגעים למתן הטבות מס ליזמים בתחומים שונים, ובכלל זה בתחום הבנייה. לצורך זה הוסף לחוק פרק ייעודי לעידוד השקעות נדל"ן, בדגש על פיתוח נכסים המיועדים לשכירות ארוכת טווח.

 

אילו תמריצי מס מוצעים למפתחי דיור להשכרה בישראל?

במסגרת החוק לעידוד השקעות הון בתחום הנדל"ן, שהוא הפרק השביעי בחוק לעידוד השקעות הון, מוזכרים התמריצים השונים אשר מועמדים לרשותם של מפתחי פרויקטי דיור להשכרה בישראל והטבות לבעלי בנייני מגורים עם דירות להשכרה. החוק קובע בין היתר כי בעלי בנייני מגורים עם דירות להשכרה, עשויים להיות זכאים לקבלת הקלות מיסוי ברכישת נכסים אלו, הרחבתם או בנייתם. כל זאת, במטרה להרחיב את היצע הדירות למחוסרי דיור בישראל.

עם ההקלות שהחוק מאפשר לבעלי בנייני המגורים להשכרה, ניתן למנות את האפשרויות הבאות:

  1. החזר בגין פחת מואץ של 20 אחוזים לשנה
  2. הטבה במס הכנסה או במס שבח בגין ההכנסות מהשכרת הדירות או מכירתן – בסך 11% לתאגידים ו- 20% ליחידים.

בקצרה, הטבות המס הממשלתיות ליזמים בתחום הדיור להשכרה, הן משמעותיות ביותר, ויכולות לחסוך להם סכומי כסף משמעותיים.

 

חשיבות התמריצים למפתחי דיור להשכרה בישראל

התמריצים הממשלתיים מהווים שיקול מרכזי בהחלטת היזמים להשקיע בפרויקטי דיור להשכרה, שכן הם מסייעים ליזמים להפחית את עלויות הפרויקט ולשפר את כדאיותו הכלכלית עבורם.

למותר לציין כי על מנת לבחון את עמידתכם בתנאי הזכאות לקבלת התמריצים המיועדים למפתחי פתרונות דיור להשכרה ארוכת טווח, ולממש את מירב היתרונות המוצעים במסגרת התמריצים הממשלתיים הללו – חשוב מאוד לפנות לייעוץ מקצועי של חברה המתמחה במימון פרויקטים של דיור להשכרה.

 

כיצד ליווי פיננסי מקצועי מסייע למפתחי פרויקטי דיור להשכרה לממש את התמריצים המגיעים להם?

ליווי פיננסי מקצועי מסייע למפתחי פרויקטי דיור להשכרה לממש את התמריצים המגיעים להם בדרכים הבאות:

הבנת ההטבות הממשלתיות

ליועץ הפיננסי יש ניסיון וידע עדכני בתחום ההטבות הממשלתיות ליזמי דיור להשכרה. הוא יכול לסייע ליזמים להבין את ההטבות המגיעות להם, ולבחור את ההטבות המתאימות ביותר לפרויקט שלהם בהתאם להוראות החוק העדכניות ביותר.

איתור מקורות מימון

ליועץ הפיננסי יש קשרים עם מגוון גופים פיננסיים, כולל בנקים, חברות ביטוח, וגופים פיננסיים חוץ-בנקאיים. הודות לאלו, בכוחו לסייע ליזמים לאתר מקורות מימון מתאימים לפרויקט שלהם, כולל מקורות מימון שמציעים הטבות ממשלתיות אטרקטיביות.

ליווי פרויקטים

ליועץ הפיננסי יש ניסיון בניהול פרויקטים של דיור להשכרה. הוא יכול לסייע ליזמים לאורך כל תהליך פיתוח הפרויקט, החל משלב התכנון ועד לשלב ההוצאה לפועל של התוכניות, ולדאוג שהיזמים יממשו את ההטבות הממשלתיות המגיעות להם לאורך כל הדרך.

בקצרה, על מנת לממש את התמריצים הממשלתיים בצורה המיטבית, חשוב לפנות לייעוץ פיננסי מקצועי של חברה המתמחה במימון פרויקטים של דיור להשכרה.

 

לסיכום

התמריצים הממשלתיים ליזמי דיור להשכרה הם מרכיב חשוב בהחלטת היזמים להשקיע בתחום זה. על מנת למקסם את היתרונות מהתמריצים, חשוב לפנות לייעוץ מקצועי של חברה המתמחה במימון פרויקטים של דיור להשכרה.

חברת "פיננס האוס" מספקת ליזמי נדל"ן בישראל ייעוץ מקצועי ומגוון שירותים למציאת פתרונות מימון לפרויקטי מקרקעין ונדל"ן. החברה מלווה עסקים בישראל בדרך למימוש פוטנציאל וצמיחה עסקית בשוק הנדל"ן ותשמח לעמוד גם לרשותכם.

למידע נוסף – השאירו פרטיכם בטופס להלן וניצור עמכם קשר בהקדם לתיאום ייעוץ פיננסי מקצועי.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]