תפריט

למה נדרשת תכנית עסקית כדי להגיש בקשת אשראי?

על השאלה למה נדרשת תכנית עסקית כדי להגיש בקשה אשראי ניתן לענות בתשובה קצרה: גופי המימון רוצים לוודא שבעל העסק המקבל את ההלוואה יצליח להפיק את המירב מההלוואה והוא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה העתידיים. למרות זאת, החלטנו להרחיב כאן בנושא. על כל שאלה בנושא, כתבו לנו, נשמח לסייע לכם.

מהי תוכנית עסקית?

תוכנית עסקית היא בעצם מסמך בו מפורטים כל נתוני העסק. התוכנית כוללת את פירוט משאבי העסק, את המטרות העסקיות ואת הצפי להתקדמות העסקית בשנים הקרובות. התוכנית נבנית על ידי איש מקצוע – רואה חשבון או יועץ עסקי מומחה לבניית תוכניות עסקיות. התוכנית מאפשרת לבעל העסק להגשים את החזון העסקי אליו הוא שואף בצורה קלה ויעילה. אבל לא רק בגלל זה בעלי עסקים פונים לבנות תוכניות עסקיות. הסיבה המרכזית לכך היא בגלל שגופי המימון השונים מכירים בחשיבות התוכנית העסקית והם אף מתנים את מתן האשראי לעסק, בבחינת התוכנית הקיימים. למה נדרשת תוכנית עסקית כדי להגיש בקשת אשראי? על כך בדיוק נדבר כאן.

 

למה נדרשת תכנית עסקית כדי להגיש בקשת אשראי לעסק?

כאשר גוף מימון בוחן בקשה להלוואה, הוא בודק את נתוני הלווה, את אפשרויות הצמיחה שלו ואת ההיתכנות העסקית של הלווה להצליח ולהחזיר את ההלוואה בקלות. לגוף המימון חשוב לדעת שהכסף שלו יחזור אליו. עסק ללא תוכנית עסקית לא יוכל להתקדם כמו עסק שיש לו חזון מוצהר עם תכנית עסקית בנויה להגשמת החזון…

 

תוכנית עסקית שבוניה בצורה נכונה תשקף את מצבו העסקי של העסק וכך, גוף המימון יוכל לקבל החלטה על מתן מימון לעסק, בהתאם לנתוני העסק. תוכנית עסקית מוגשת יחד עם עוד מסמכים משקפים כמו מאזן בוחן, דפי חשבון בנק ועוד. התוכנית המוגשת יחד עם הבקשה למימון, מקלה על נותן המימון לראות את מצב העסק. מסיבה זו התוכנית העסקית חייבת לכלול מספר פרטים.

 

מה חייבת לכלול תוכנית עסקית?

מידע קצר על בעלי העסק מידע על העסק עצמו תחום עיסוק העסק
קהל היעד מידע על האינטראקציה עם הלקוחות וקהל היעד דרכי שיווק והפצה
מידע על עובדי העסק התחרות העסקית והבידול העסקי תדפיסי חשבונות ומסמכים פיננסיים
מידע פיננסי מידע על הצורך בהלוואה, למה היא מיועדת צפי ההתפתחות העסקית בשנים הבאות

 

 

ממה חשוב להיזהר בבניית תכנית עסקית?

ראינו כי כדי לקבל אשראי לעסק, גופי המימון דורשים לראות תכנית עסקית בנויה היטב. ריכזנו כאן מידע על טעויות שכדאי להכיר כדי לדעת ממה להימנע.

 

מטרת הלוואה לא מוגדרת

הלוואה מהקרן בערבות מדינה ניתנת אך ורק למטרות מסוימות. כאשר בעל עסק מנצל את האפשרות לבקש הלוואה אך הוא מתכנן לעשות שימוש בהלוואה למטרה אחרת, הסיכויים לקבלת ההלוואה פוחתים. ההלוואות ניתנות אך ורק לעסקים בהקמה, הון חוזר או עסקים הנאלצים להשקיע כסף כדי לפתח את העסק עוד יותר. כשיש תוכנית עסקית ברורה ומקצועית, יש גם מטרה להלוואה.

 

תוכנית עסקית לא מספיק מושקעת

הדבר העיקרי בבניית תוכנית עסקית היא להשקיע בבניית תוכנית. כאשר גוף מימון מקבל תוכנית עסקית שנבנתה רק לצורך קבלת האשראי, הוא מזהה זאת, הוא מגלה שהתוכנית לא באמת בנויה בצורה נכונה מקצועית וכך הוא גם מתייחס אליה אחרת.

 

כדי להגדיל את הסיכויים לקבלת אישור הלוואה, הקפידו לשלוח את כל טפסי הבקשה בבת אחת, בצורה מסודרת וברורה. כאשר נתונים חסרים הכלכלן הבוחן את הבקשה מתייאש ודוחה את הבקשה רק בגלל חוסר סדר טכני. וחבל.  לפעמים זה קורה בגלל תוכנית עסקית ארוכה מידי. הקפידו שהתוכנית שלכם תסקור את הנתונים ותרחיב אך ורק במקומות הרלוונטיים.

 

המטרה עיקרית של גוף המימון בבחינת תכנית עסקית היא לבחון את יכולת הלווה להחזיר את ההלוואה בסופו של דבר. ובבניית תכנית עסקית חשוב להציב את הנתונים בצורה אופטימית המתחשבת במציאות. הכלכלן שבוחן את הבקשה להלוואה, צריך להתרשם שההלוואה לעסק שלכם היא לא סיכון גבוה לגוף המימון ויש לכם דרך להחזיר את ההלוואה.

 

לסיכום

תוכנית עסקית היא חלק משמעותי בבחינת האפשרות למתן אשראי עסקי. בכדי להעלות את סיכויי הבקשה להלוואה, חשוב לפנות לאיש מקצוע מומחה בתחום כמו צוות פיננס האוס.

למה נדרשת תכנית עסקית כדי להגיש בקשת אשראי
למה נדרשת תכנית עסקית כדי להגיש בקשת אשראי

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]