תפריט

קהילה מעצימה: אפשרויות מימון לקבוצות רכישה

קבוצות רכישה, המורכבות מיחידים המתאגדים יחד כדי לבצע רכישות משותפות, יכולות לבחון אפשרויות מימון שונות כדי להקל על הרכישות הקולקטיביות שלהם. אפשרויות המימון הספציפיות הזמינות לקבוצות רכישה עשויות להיות תלויות בגודלן, במבנה ובאופי הרכישות שלהן. ריכזנו כאן מספר אפשרויות מימון לקבוצות רכישה, בעיקר על הנפוצות שבהן.

 

אילו אפשרויות מימון לקבוצות רכישה קיימות?

לקבוצות רכישת נדל"ן, הכוללות בדרך כלל מספר יחידים המתאגדים יחד כדי לרכוש במשותף נדל"ן, עומדות מספר אפשרויות מימון. שיטות המימון הספציפיות שיבחרו יקבעו על פי גודל הקבוצה, אופי העסקה והעדפות המשתתפים. להלן אפשרויות מימון נפוצות לקבוצות רכישת נדל"ן:

 

קרנות השקעות בנדל"ן (REIT):

בהתאם לגודל ולמבנה הקבוצה, הם עשויים לשקול השקעה בקרנות השקעה ציבוריים או פרטיים. נאמנויות אלו מאפשרות לחברי הקבוצה להשקיע בעקיפין בתיק מגוון של נכסי נדל"ן.

 

משכנתאות קבוצתיות:

הקבוצה יכולה להבטיח לעצמה הלוואת משכנתא משתלמת יותר מהמשכנתאות המוצעות בשוק. איך זה עובד? כאשר הבנק מקבל בקשה למספר משכנתאות בו זמנית, הוא עושה מה שהוא יכול כדי לבלוט על פני יתר הבנקים וכך הוא יגיע לקראת הלווים ויאפשר להם תנאי מימון נוחים כדי להנות מרווח של משכנתאות קבוצתיות. כמובן שגם אם מדובר במשכנתא קבוצתית, כל חבר אחראי על חלקו בתשלומי המשכנתא וגם הנכס בבעלותו.

 

הלוואות או מימון משקיעים:

קבוצות רכישת נדל"ן יכולות לבקש הלוואות פרטיות מקרנות מימון פרטיות או בנקאיות המוכנות להלוות כסף לרכישה. לחלופין, הם יכולים למשוך משקיעים המספקים הון בתמורה לחלק מהבעלות או להחזר על השקעתם.

 

הלוואות משכנתא מסורתיות:

אם קבוצת רכישת הנדל"ן בנויה כשותפות או חברה, היא יכולה ליטול הלוואה משכנתא מסורתית. המלווים מעריכים בדרך כלל את אמינות האשראי של הקבוצה כולה ושל האנשים המעורבים. חברי הקבוצה משלמים את עלויות המשכנתא כמובן.

 

מנהל קבוצה:

מבין חברי הקבוצה, נבחר אדם אחד או יותר כדי לאגד כספים מחברי הקבוצה. הוא אחראי על רכישה וניהול נכסי הנדל"ן של הקבוצה והוא גם מקבל שכר טרחה על עבודתו. הצלחת הפרויקט תלויה בכישוריו.

 

בחירת שיטת המימון צריכה להתבסס על המטרות הספציפיות של הקבוצה, גודל והיקף רכישת הנדל"ן והשיקולים המשפטיים והרגולטוריים. תיעוד נכון, הסכמים ותוכנית פיננסית ברורה חיוניים על מנת להבטיח שהסדרי המימון של הקבוצה יתנהלו בצורה חלקה ויתאימו ליעדי הקבוצה. יועצים משפטיים ופיננסיים יכולים לספק הנחיות שיסייעו לנווט במורכבות של מימון קבוצתי לרכישת נדל"ן קבוצתי. אם גם אתם חושבים להצטרף לקבוצת רכישה, כדאי שתבררו על הקבוצה לפני שאתם משקיעים את כספכם. הכירו את צוות פיננס האוס שצבר מומחיות בגיוס מימון לקבוצות רכישה. חשוב לציין כי כאשר מדובר בקבוצות רכישה, כדי לקדם את הפרויקט כמצופה, חשוב לפנות דווקא לאיש מקצוע בעל ניסיון בתחום.

 

למה לפנות למומחה בתחום?

אפשרויות המימון הקיימות לקבוצות רכישה הן מגוונות. פנייה למומחה בגיוס מימון כזה היא קריטית. זה נכון מכמה סיבות:

 

הפחתת סיכונים:

השקעה בקבוצת רכישה מלווה בסיכונים רבים. מומחים יעזרו בהערכת הסיכונים הקשורים למימון קבוצות רכישה ובפיתוח אסטרטגיות להפחתת סיכונים אלו. יועץ פיננסי מומחה יבנה תוכנית מגירה אסטרטגית בכדי להפחית את הסיכונים הנלווים להשקעה.

 

חיסכון בעלויות:

מי שרוצה לחסוך כסף ולגייס הלוואה בתנאים נוחים מבחינת גובה ריבית ותנאי מימון, פונה למומחה בתחום המימון, כזה שיודע לזהות הזדמנויות לחיסכון בעלויות, לניהול משא ומתן לקבלת תנאים טובים יותר ובסופו של דבר לחסוך לך כסף בטווח הארוך.

 

חיסכון בזמן:

בכדי לייעל את תהליך המימון ולחסוך זמן ומאמץ, פונים למומחים במציאת פתרונות מימון לקבוצות רכישה. יועץ פיננסי מומחה לתחום ידע לטפל בהיבטים האדמיניסטרטיביים של הבטחת המימון ויאפשרו למנהלי הקבוצה להתמקד בהיבטים קריטיים אחרים של קבוצת הרכישה.

 

מומחיות:

יועץ פיננסי בעל ידע וניסיון מיוחדים באפשרויות ואסטרטגיות מימון שונות לקבוצות רכישה, ידע לנווט במורכבות גיוס מימון לקבוצות רכישה ולגייס את המימון מאפשרויות המימון המתאימים ביותר למצב הפיננסי הקיים.

 

לסיכום

פנייה למומחה פיננסים לסיוע במימון קבוצות רכישה תסייע לכם לקבל החלטות מושכלות, לגשת למקורות המימון הנכונים ולייעל את האסטרטגיה הפיננסית שלכם ובסופו של דבר להגדיל את הסיכויים להשיג את יעדי קבוצת הרכישה תוך מזעור הסיכונים והעלויות הנלווים. תנו לצוות פיננס האוס למצוא פתרון מימון מותאם עבורכם. צרו קשר לקביעת פגישה.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]