תפריט

פתרונות משכנתא חדשניים ליחידים העומדים בפני סירוב

לא מעט אנשים מקבלים סירוב מהבנק לבקשת ההלוואה שלהם. הסיבות לקבלת סירוב הן רבות ואם מישהו כבר קיבל סירוב משכנתא מבקש אותה שוב, הוא עומד בפני סירוב נוסף במרבית הפעמים. כאן ריכזנו מידע על פתרונות חדשניים לסוגי משכנתא ליחידים העומדים בפני סירוב. כי ניתן לקבל משכנתא גם לאחר קבלת סירוב מהבנק. הפתרונות מגוונים, יש מוכרים יותר ויש מוכרים פחות. נסקור אותם כאן בקצרה ועל כל שאלה בנושא, נשמח שתכתבו לנו וננגיש לכם מידע מדויק למקרה שלכם.

 

אילו פתרונות משכנתא חדשניים ליחידים העומדים בפני סירוב קיימים?

לפני חיפוש פתרונות משכנתא חדשניים ליחידים העומדים בפני סירוב, חשוב לציין כי סירוב משכנתא יכול לבוא סיבות שונות ובהתאם לסיבת הסירוב, כך הנתונים והפתרונות שיתאימו ישתנו. במקרה של סירוב על רקע הון עצמי חסר, יהיה ניתן לפתור את הבעיה וליטול הלוואת מז'נין להשלמת הון עצמי ובכך לפתור את בעיית ההון העצמי וממילא לקבל משכנתא. במקרה של דירוג אשראי נמוך יהיה ניתן לפנות למומחה בתיקון ושיפור דירוג אשראי כדי שבקשת משכנתא נוספת שתוגש לא תקבל סירוב כמו הראשונה. העניינים משתנים מבקשת משכנתא אחת לשניה ולכן חשוב לדעת את הסיבה לסירוב שהתקבל / עלול להתקבל ולמצוא פתרון מותאם.

 

גיוס ערב למשכנתא

לפעמים הסיבה לסירוב המשכנתא היא גילו הצעיר של הלווה או ההכנסה הנמוכה והלא מספקת שלו. במקרה כזה ניתן לשפר את תנאי ההלוואה עם הוספת ערב למשכנתא. לפעמים ערבות תספיק ולפעמים הערב יצטרך להיות ערב משלם כזה שתהיה לו הו"ק לתשלום המשכנתא הנלקחת. 

 

משכנתא חוץ בנקאית

הפתרון הנפוץ ביותר הוא ליטול הלוואה חוץ בנקאית כאשר הבנק מסרב לאשר משכנתא. הסיבות לסירוב משכנתא מהבנק הן רבות, זה יכול להיות בגלל הכנסה נמוכה, חוסר בהון עצמי, היסטוריית אשראי לא טובה ועוד. בדרך כלל קיימת עדיפות לנטילת משכנתא מהבנק. במקרים בהם לא ניתן לקבל משכנתא בנקאית, ניתן לפנות לגופים חוץ בנקאיים ולבקש מהם משכנתא. גופים חיצוניים לא כפופים לנהלי בנק ישראל ולכן יהיה קל יותר לגייס מהם משכנתא.

 

כיום יש לא מעט גופים חוץ בנקאיים, ההיצע הוא גדול ומי שמעוניין לקבל הלוואה משתלמת צריך לעשות בירור יסודי. לפנות אך ורק לגופים מוכרים מטעם משרד האוצר ולערוך סקר שוק למציאת פתרון מימון ריווחי ומשתלם לתנאים הקיימים.

 

בקשה נוספת מותאמת

המערכות הבנקאיות הן אוטומטיות וממוחשבות. פעמים רבות כאשר לווה מגעיש בקשה לקבלת משכנתא של 70% מימון הוא יקבל סירוב אך אם הוא ינמיך את גובה הבקשה בסכום קטן, אחוזי המשכנתא ירדו לפחות מהאחוז שנקבע במערכת וכך הבקשה תזכה לאישור. גם אם קיבלתם סירוב למשכנתא, זה לא אומר שאתם לא יכולים לקבל משכנתא אי פעם. עליכם לפנות ליועץ משכנתא מומחה למסורבים שיבדוק את סיבת הסירוב ויבנה בקשת משכנתא נוספת שתתן מענה לסירוב שניתן בעבר. 

 

הסיבות לסירוב משכנתא

הסיבות לקבלת סירובי משכנתא הן מגוונות. כל סירוב יושב על משהו אחר וכדי לפתור את הבעיה, צריך לבחון אותה ולפתור אותה מהשורש. יש בעיות מורכבות יותר ויש מורכבות פחות. 

  • דירוג אשראי נמוך המעיד על התנהלות כלכלית לא תקנית. במקרה כזה חשוב לעצור ולבדוק איך ניתן לשפר את דירוג האשראי. לבעלי דירוג נמוך הבנקים לא מעוניינים לאשר משכנתא.

 

  • היסטוריית אשראי בעייתית – אדם שבעבר פשט רגל או שיש לו חובות לא מוסדרים, לא יוכל לפנות לבקש משכנתא כאילו שאין לו עבר כזה. בעלי היסטוריית אשראי צריכים לפנות למומחים בתחום שידעו לכוון אותם לגוף המימון המתאים להם ולכל מה שצריך לשלב בהגשת הבקשה למשכנתא. 

 

  • נהלי בנק ישראל – בנק ישראל הוא הבנק המפקח על הבנקים והוא הציב נהלים בכדי להגן על הבנקים מנתינת הלוואות מסוכנות מידי… ברגע שהבנק מזהה שאין הכנסה מספקת, יכולת החזר נמוכה, אחוז מימון גבוה מידי או שגיל הלווה צעיר מידי, נהלי בנק ישראל לא יאפשרו קבלת משכנתא וכדי לפתור את הבעיה יצטרכו להתאים את הבקשה מחדש. 

 

מסורבי משכנתא פונים למומחים

צוות פיננס האוס צבר מומחיות בטיפול במשכנתאות למסורבים. אם אתם בעלי רקע דומה, פרגנו לעצמכם פגישה עם הטובים בתחום שיגייסו עבורכם משכנתא, לייעות וליווי צרו קשר עכשיו!

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]