תפריט

פתרונות אשראי והלוואות עסקיות מותאמות לקבלנים

גיוס פתרונות אשראי והלוואות עסקיות מותאמות לקבלנים זו משימה מורכבת שמצריכה מיומנות מקצועית. כיום ענף ההלוואות עבר זעזוע. הקבלנים יותר מכולם הרגישו את חוסר היציבות ששולט בתחום המימון. הלוואות שהיו בריבית אפסית התייקרו והגיעו קרוב ל-10%. שיעור הריבית עלה, אמנם מדד תשומות הבנייה ירד בקצת, אך הביקוש לנדל"ן למגורים הואט בבת אחת ויותר קבלנים מרגישים שהם צריכים הלוואה עסקית שתעמיד אותם על הרגליים.

 

מה מאפיין מימון קבלנים?

העיסוק בקבלנות מצריכה הון רב. עולם הבנייה יכול להיות ממש רווחי. הבעיה היא שצריך לדעת איך להתנהל מבחינה פיננסית, ניהולית וארגונית כדי שהכל ידפוק על הצד הטוב ביותר. קבלן בניה המעוניין לבנות פרויקט נדל"ן, צריך הון עצמי גבוה במיוחד לצורך הבנייה. הרי גופי המימון מעניקים הלוואות כאלו על בסיס של הון עצמי קיים. כל עוד ואין לקבלן הון נזיל, הוא יתקשה לגייס מימון.

 

במקרה בו לקבלן חסר הון עצמי להתחלת פרויקט הוא יכול להיעזר בהלוואת מז'נין המוכרת – מדובר בהלוואה הניתנת להגדלת ההון העצמי והיא מתבססת על הון חוזר אותו הקבלן אמור לקבל אל ידיו בסיום בניית הפרויקט. 

 

מימון קבלנים הוא ענף מימון שלא כל איש מקצוע פיננסי מתעסק בו. עולם הבנייה מלווה בסיכונים רבים. העלויות הן גבוהות במיוחד, גם כשמדובר בהלוואה להון ראשוני בלבד. מדובר בהלוואות בעלות סיכון גבוה יותר, הריבית עליהן גם היא תהיה יקרה יותר מהלוואות עסקיות אחרות ולכן, קריטי לפנות לאיש מקצוע מומחה בגיוס פתרונות אשראי לקבלנים, כדי לקבל הלוואה מותאמת ליכולות הקבלן ומשתלמת לו מבחינה פיננסית. 

 

איפה ניתן למצוא פתרונות אשראי והלוואות עסקיות מותאמות לקבלנים

אף קבלן לא יכול לוותר על ליווי מקצועי של איש מימון לפרויקט שלו. וויתור על ליווי כזה עלול לגבות מחיר יקר מידי. כפי שציינו, ההלוואות לקבלנים מצריכות הון רב, הן מלוות בסיכונים לא מועטים ולכן, צריך איש מקצוע שידע לאיזה גוף מימון נכון לפנות לקבלת ההלוואה המשתלמת ביותר. במקום שהקבלן עצמו יצטרך לכתת רגליו בין גופי מימון ולהגיש בקשות, יועץ המימון אליו הוא פונה יעשה זאת עבורו. מתוך היכרותו עם עולם המימון, הוא ידע למפות את נתוני הפרויקט ולהתאים לו את פתרון המימון המתאים ביותר ליכולות הקיימות. אם אתם מחפשים פתרון מימון, פנו לאיש מקצוע מומחה לתחום, אל תתחילו לפנות בכוחות עצמכם לבנקים וגופי מימון, יש בכך סיכון לא מועט – גופי המימון קולטים שעומד מולם אדם לא ממש מנוסה והם גם יודעים לתמחר לו את האשראי הניתן בריבית גבוהה וחבל.

 

מימון בנקאי

המימון המועדף תמיד יהיה מימון מהבנק. אשראי בנקאי יהיה זול יותר במרבית המקרים מאשראי אחר. הבעיה היא שלא כל קבלן מצליח לעמוד בדרישות הבנק למתן הלוואה וכך פתרונות המימון החלופיות קיימות ופונים אליהם. יש לא מעט פתרונות אשראי והלוואות עסקיות מותאמות לקבלנים. זה יכול להיות פתרונות שהבנק מציע, זה יכול להיות פתרונות שגופי מימון חיצוניים מציעים. החוכמה היא להכיר את הפתרונות ולגייס את הזול והמשתלם מביניהם.

 

מימון חוץ בנקאי

עולם המימון צובר תחרות שרק עולה מידי שנה. וכך מידי שנה צצים עוד ועוד גופי מימון חיצוניים המציעים פתרונות אשראי והלוואות עסקיות מותאמות לקבלנים. ההיצע הוא נרחב, יש גופי אמינים ויציבים יותר ויש פחות… מי שנזקק לגייס מימון צריך להכיר את התחום לעומק ולערוך סקר שוק מעמיק למציאת ההלוואה המשתלמת ביותר עבורו במחיר הנמוך ביותר בהתאם ליכולות שהפרויקט מאפשר לו.

 

פונים רק למומחים בתחום

קבלן שפונה לקבל ליווי בגיוס מימון מאיש מקצוע מתחיל או לא מנוסה מספיק בתחום הספציפי, עלול למצוא את עצמו משלם על כך מחיר אישי כבד. גיוס מימון לקבלנים מצריך קשרים ענפים עם הבנקים, צריך לדעת ללחוץ במקומות הנכונים, לעבוד בצורה נכונה ומקצועית ולהציג את הדברים בצורה נכונה שתוביל את גופי המימון להציע אשראי ריווחי ומותאם ליכולות הקיימות. התכנון הפיננסי בהלוואה כזו הוא קריטי, אפילו עוד יותר ממחיר הריבית הנלווה להלוואה. כי מה תעזור הלוואה בריבית נמוכה אם גובה ההחזר החודשי שלה יקר כל כך, ולקבלן אין מהיכן להחזיר אותה? צוות פיננס האוס מומחים לגיוס מימון וליווי קבלני נדל"ן ישמחו לעזור לכם לקדם את הפרויקט שלכם.

רוצים לדעת עוד על פתרונות אשראי והלוואות עסקיות מותאמות לקבלנים צרו קשר עכשיו! אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם הרבה כסף.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]