תפריט

מימון נדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי הוא נדל"ן המיועד למטרות מסחר. משקיעים רבים פונים דווקא לנישה המסחרית. למה להשקיע בנדל"ן מסחרי ומה חשוב לבדוק לפני כניסה להשקעה בנדל"ן מסחרי? על כך ריכזנו לכם כאן מידע. על כל שאלה בנושא, תוכלו לפנות לצוות מומחי המימון בחברת פיננס האוס שישמחו לסייע לכם ולתת מענה מדויק לנתונים שלכם.

מה זה נדל"ן מסחרי?

כל נכס נדל"ן שהוא למטרה מסחרית, מכונה נדל"ן מסחרי. זה יכול להיות חנות, מחסן, מרלו"ג ואפילו קניון רב קומות, מלונות ועוד. נדל"ן מסחרי הוא מבוקש בגלל התשואה הגבוהה שהוא מניב למשקיעים בו. הוא בעל פוטנציאל גובה יותר וכך לא מעט משקיעים מוצאים את עצמם מחפשים אחר מימון נדל"ן מסחרי.

למה מימון לנדל"ן מסחרי הוא מבוקש?

ההשקעה בנדל"ן מסחרי ידועה כבעלת פוטנציאל גבוה. זה יכול להיות בגלל מחירי הנדל"ן המאמירים במרבית אזורי הארץ וזה יכול להיות אחוזי התשואה הגבוהים על שכירות נדל"ן מסחרי.

מחיר מינימלי להשקעה

כדי לרכוש דירה, יהיה צורך בהון עצמי גבוה יחסית מאשר ההון העצמי המינימלי הנדרש לרכישת מחסן או משרד קטן… בנדל"ן מסחרי ניתן להשקיע באמצעות הון קטן יותר. יחד עם זאת, כאשר מדובר במבני תעשייה ענקיים ומבוקשים יותר, חשוב להבין כי המחירים ישתנו כמובן. ניקח לדוגמא את המחירים על מטר רבוע בתל אביב: מחיר למטר רבוע בדירת מגורים תל אביבית תעלה כחמישים אלף שקל לעומת מטר רבוע של משרד תל אביבי שניתן למצוא בעשר אלף שקל וקצת יותר.

ביקוש גבוה

הביקוש לנדל"ן מסחרי הוא גבוה בגלל היצע נמוך הקיים בשוק. חשוב לבדוק לפני ההשקעה את רמת הביקוש באזור בו אתם מתכננים להשקיע. לא בכל מקום ההשקעה תהיה משתלמת… יש מקומות נגישים יותר לבעלי עסקים, יש מקומות בהם התעשייה מפותחת וכחל מבנה מקבל ביקוש עצום ולכן העניינים משתנים מאזור לאזור. חשוב להיעזר במומחים ואנשי מקצוע מתחום הנדל"ן לבדיקת כדאיות ההשקעה. יש מקומות בהם ישנה הצפה של נדל"ן מסחרי ולא כדאי להיכנס להשקעה כזו במקומות אלו.

מה חשוב לדעת על מימון נדל"ן מסחרי?

גיוס מימון לנדל"ן מסחרי הוא מורכב יותר מלקיחת הלוואה רגילה. כאשר מעוניינים לרכוש נכס למגורים, נוטלים משכנתא. הבעיה היא שמשכנתא ניתנת אך ורק לדירות מגורים והיא אכן בעלת תנאים טובים יותר. אך כאשר מדובר במשכנתא מסחרית, העניינים משתנים. גובה הריבית יהיה יקר יותר מגובה הריבית על דיור גובה אחוז המימון בנדל"ן מסחרי משתנה בין גוף מימון אחד למשנהו, בין לווה ללווה וכך חשוב לבדוק מה גובה המימןן שגוף המימון יאשר לכם.

מה חשוב לדעת על מימון נדל

מיסוי על רכישת נדל"ן מסחרי

על רכישת נדל"ן מסחרי תצטרכו לשלם מיסים מהשקל הראשון.

מס רכישה

על רכישת הנכס תצטרכו לשלם מס של 8% מערך הנכס (בהתאם למדרגות המס המתאימות למחיר הנכס) כבר מהשקל הראשון. המס הוא על עצם הרכישה. לאחריו יש לשלם מיסים נוספים אחרים.

מס שולי

על הכנסה מהשכרת נכס מסחרי צריך לשלם מס שולי. הכנסה זו מצטרפת ליתר ההכנסות של בעל הנכס וכך בעל נכס מסחרי ישלם מס שולי גבוה כשמדרגת המס הראשונה עומדת על 30%. כדי להתנהל בצורה נכונה מול רשויות המס ולהשקיע בצורה נכונה רבים מתייעצים עם יועץ מס מומחה לתחום הנדל"ן.

אגרת ארנונה

ארנונה לעסקים היא ארנונה הרבה יותר יקרה מארנונה המשולמת על דיור. צו הארנונה מתעדכן כל שנה מחדש וכך המחיר שונה מעיר לעיר. לפני ההשקעה חשוב לקחת בחשבון את גובה הארנונה הנדרשת לתשלום. אמנם כאשר תמצאו שוכר לנכס, לא אתם תצטרכו לשלם את הארנונה… אך כל עוד ואין לכם שוכר, אתם תצטרכו לספוג את התשלום.

לסיכום

כדי למצוא מימון משתלם עבור רכישת נדל"ן מסחרי, חשוב לפנות למומחים לגיוס מימון בתחום הנדל"ן. ישנן קרנות שונות המציעות הלוואות משתלמות אך יחד עם זאת, יש פעמים בהם פנייה לבנק תהיה משתלמת יותר. חשוב לבחון כל נתון לגופו ולבדוק איך ניתן לייעל את המימון. כפי שסיכמנו כאן ראינו כי לפני בחירת מימון חשוב לבחון את כל הנתונים שמסביב כדי להגיע אל השקעה טובה ויעילה. בסופו של דבר, השקעה כזו עלולה להיות מכריעה מידי ואף אחד לא מעוניין ליפול.

מימון נדל
מימון נדל"ן מסחרי
תוכן עניינים
למידע נוסף:
מימון לנדל"ן

מימון לנדל"ן לא קל לגייס. יש לא מעט חברות המציעות מימון לנדל"ן ובתור משקיעים שאכפת להם, תצטרכו להכיר טוב טוב את תחום המימון לפני שאתם

קרא עוד »
נכסים מניבים
נכסים מניבים

5% תשואה שנתית-תחנת דלק פעילה למכירה בשרון הכנסה שנתית 1,380,000 ₪ מושכרת לחברת אנרגיה לתקופה של 3 שנים . מרכז מסחרי צמוד . הכולל חנות

קרא עוד »
איך להשיג מימון לקרקעות
איך להשיג מימון לקרקעות

כאשר מעוניינים לרכוש קרקע בישראל, חשוב לבדוק מי בעל הקרקע ומה ייעוד הקרקע. המימון הניתן לרכישת קרקעות משתנה בהתאם לייעוד הקרקע ואפיו. כך או כך,

קרא עוד »