תפריט

משכנתא לתושבי חוץ

גם תושבי חוץ יכולים לקבל משכנתא מהבנקים בישראל. מי מוגדר כתושב חוץ ומה גובה המימון שהוא יכול לקבל? ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. נקווה שהוא יסייע לכם. על כל שאלה ממוקדת בנושא, צרו איתנו קשר. צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם במענה מקצועי ומדויק עבורכם.

מי נחשב לתושב חוץ?

אדם שגר בחו"ל ומתפרנס שם, נחשב לתושב חוץ. זה יכול להיות אדם שהיה גר בישראל והיגר לחו"ל וזה יכול להיות תושב חו"ל שמעולם לא היה גר בארץ. כך או כך, ישנם מקרים בהם ישראלים יורדים מהארץ אך כאשר הם מעוניינים לרכוש נכס בישראל, הם פונים לבנקים בבקשה שיגדירו אותם כתושבי הארץ. וניתן לעשות זאת כל עוד והם עזבו את הארץ לתקופה לא ארוכה. מצב כזה מכונה רישום תושב חוזר.

על פי הגדרת החוק, תושב חוץ הוא אדם שלא שהה בישראל תקופה של מעל 183 יום במהלך שתי שנים קלנדריות, ומרכז חייו הוא בחו"ל.

תושב ישראלי לעומת זאת הוא אדם בעל אשרת שהייה בישראל, או אדם בעל אזרחות ישראלית.

 

משכנתא לתושבי חוץ לקניית נכסים בארץ: צפו


 

למה תושבי חוץ מעוניינים לרכוש דירה בישראל?

לא מעט תושבי חוץ מעוניינים לרכוש דירה בישראל. ארץ ישראל היא הארץ המובטחת ליהודים. יהודים רבים מכל רחבי העולם נושאים את עיניהם יום יום לראות מה קורה בארץ מבחינה פוליטית, כלכלית ומדינית. הם מרגישים חלק מהעם, וזה לגמרי מובן. מלבד האחדות היהודית הקיימת, יש אנטישמיות רבה בעולם וכך יהודים רוצים להבטיח לעצמם מקום מבטח ופונים לרכוש דירה בישראל.

השקעה בדירה בישראל הצליחה להוכיח את עצמה וכך, הם מרוויחים מהשקעות אלו לא מעט. ערך הדירה עולה והם נהנים מאחוזי תשואה גבוהים. כעת, כשבארץ כולם יודעים על עליית ריבית הפריים, גם בארצות הברית המצב יקר. לא מעט בנקים קרסו ומשקיעים שחיפשו לנתב את כספם להשקעה בטוחה, פונים להשקיע בנכסי נדל"ן בישראל.

 

מה מאפיין משכנתא לתושבי חוץ?

משכנתא לתושבי חוץ היא לא כמו משכנתא של תושב ישראלי. יש לה מאפיינים משלה.

 

אחוזי מימון קטנים יותר

גם תושבי חוץ יכולים לקבל משכנתא מהבנקים בישראל. משכנתא כזו, תזכה לאחוזי מימון נמוכים יותר. אם ישראלי יכול לקבל אחוזי מימון של 75% מערך הנכס לרכישת הדירה הראשונה שלו בארץ, הרי שתושב חו"ל יכול לקבל מקסימום 50% מימון. אין חוק המגביל את הבנקים לאפשר אחוזי מימון של עד 50% כאשר מדובר במשכנתא לתושבי חוץ. אבל הבנקים החליטו זאת בנהלים הפנימיים שלהם. בתור תושבי חוץ, אם תיעזרו ביועץ משכנתאות מומחה כמו רון הלפרין העומד בראש צוות פיננס האוס, יתכן מאוד והוא יצליח לגייס לכם אחוזי מימון גבוהים יותר.

 

מסלולי משכנתא שונים

הרכב המשכנתא מוגבל בהתאם לנהלי בנק ישראל. כיום תושבי ישראל יכולים ליטול משכנתא ולבחור את מסלולי המשכנתא עליהם ההלוואה תתבסס. יחד עם זאת, יש נהלים של בנק ישראל שיהיו חייבים להיענות: שליש מהמשכנתא יהיה חייב להילקח בריבית קבועה וכל השאר יכולה להילקח בריבית משתנה, כרצון הלווה. במשכנתא לתושב חוץ, מסלול המשכנתא המקובל הוא מסלול מט"ח בו גובה ההחזר החודשי נקבע על בסיס מט"ח. כל עליית מט"ח מתבטאת גם בגובה הריבית המתייקרת. בתור תושבי חוץ המתפרנסים במטבע זרה, מסלול זה יכול להתאים לכם.

 

מה צריך כדי לקבל אישור עקרוני?

כמו כל בקשת משכנתא, גם משכנתא לתושבי חוץ מצריכה הגשת בקשה לאישור עקרוני. אם אתם תושבי ארה"ב המסמכים שתתבקשו להביא יהיו שונים מהמסמכים שיצטרכו להביא תושבי האיחוד האירופאי… המסמכים הנדרשים יכללו:

  • תעודה מזהה, דרכון
  • 3 תלושי משכורת אחרונים
  • דפי חשבון עו"ש של שלושת החודשים האחרונים
  • פרטי הדירה הנרכשת – נסח טאבו
  • טופס 1040 לבדיקת ההכנסות
  • קרדיט סקור וקרדיט ריפורט – לבדיקת מצב האשראי של הלווה.

 

איך מגישים את הבקשה?

את הבקשה ניתן להגיש לבנקים השונים למשכנתאות. כמעט כל בנק למשכנתאות העמיד סניף מטעמו המטפל במשכנתאות לתושבי חוץ. מעוניינים לקבל משכנתא לתושבי חוץ? אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות יועצי המשכנתאות של פיננס האוס המומחים בתחום. כאשר פונים ליועץ משכנתאות מומחה, חוסכים במחיר המשכנתא. אם גם אתם רוצים משכנתא משתלמת כמו שהמומחים שלנו יודעים לגייס, צרו איתנו קשר.

 

מחשבון משכנתא - בית פיננס האוס

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

 

משכנתא לתושבי חוץ
משכנתא לתושבי חוץ

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]