תפריט

משכנתא לכל מטרה

אם יש לכם נכס נדל"ן משלכם ואתם זקוקים למימון כלשהו, כדאי שתכירו את האפשרות לקבל משכנתא לכל מטרה. מדובר בהלוואה הניתנת תמורת הנכס הקיים, אך היא תהיה בעלת ריבית זולה יותר מכל הלוואה אחרת בגלל הנכס המהווה לה בטוחה. ריכזנו עבורכם מידע בנושא, על כל שאלה נוספת בנושא, נשמח שתכתבו לנו, נשמח להנגיש לכם מידע נוסף בנושא ולתת מענה מדויק לשאלות שלכם.

 

מהי משכנתא לכל מטרה?

מדובר בהלוואה הניתנת תמורת שיעבוד נכס. בתור בעלי נכס אתם יכולים לבקש מגוף מימון הלוואה על חשבון ערך הנכס שלכם, בתמורה להלוואה הוא ירשום הערת אזהרה על הנכס ובכך הוא הופך לבעל זכויות בנכס וכך אתם משלמים מידי חודש את ההלוואה, בתום ההלוואה, השיעבוד מוסר ואתם נהנים מנכס ללא כל הערת אזהרה. הלוואה כזו יכולה להינתן עבור מגוון מטרות והיא לא מצומצמת רק לרכישת דיור. לכן היא גם מכונה משכנתא לכל מטרה.

 

עבור אילו מטרות ניתן לקחת משכנתא כזו?

הלוואה כזו ניתן לקבל מבנק למשכנתאות או גוף מימון חיצוני כמו חברת ביטוח או חברת אשראי. כאשר מדובר בבנק, הוא ירצה לדעת את מטרת ההלוואה ולאחר בחינה שלה, הוא יחליט אם לאשר את ההלוואה. גופים חוץ בנקאיים לא תמיד מבררים את מטרת ההלוואה ולא משנה להם מטרת ההלוואה. הם בודקים את יכולת ההחזר ומתמקדים בבדיקות אחרות.

 

המטרות המוכרות בבנקים לצורך קבלת משכנתא לכל מטרה

  • שיפוץ הנכס
  • עזרה לילדים ברכישת נכס
  • מימון לימודים גבוהים
  • מימון רכישת רכב
  • איחוד הלוואות
  • מימון טיפול רפואי
  • הקמת עסק
  • כיסוי חובות

 

חשוב לציין שגם אם המטרה עבורה אתם מעוניינים לקבל הלוואה לא מופיע כאן, יתכן מאוד ובבנק יאשרו אותה. הנושא נבדק ובהתאם לבדיקה מתקבלת החלטה

 

מה גובה ההלוואה שניתן לקבל?

ניתן למשכן את הנכס עד לשיעור של 50%. כך שגובה ההלוואה שניתן לקבל הוא בהתאם לערך הנכס. נכס שערכו גבוה יוכל להניב הלוואה גבוהה יותר בהתאם. בתקופת הקורונה בנק ישראל הורה להגדיל את שיעור המימון שניתן לקבל וכך הייתה תקופה בה היה ניתן לקבל מימון לכל מטרה עד 70%.

 

האם ניתן לקבל משכנתא כשהנכס כבר ממושכן?

אם הנכס ממושכן, מדובר במשכנתא שניה על אותו הנכס ובמקרה כזה המשכנתא הופכת למורכבת יותר, העדיפות תהיה לפנות לאותו הבנק בעל המשכנתא הראשונה ולהתנהל מולו. לא כל בנק ירצה לאשר משכנתא שניה על אותו הנכס וההתייעצות אם מומחים קריטית כשזה כך. עקרונית ניתן לקבל משכנתא כזו גם כאשר הנכס כבר ממושכן בגובה נמוך מחמישים אחוז.

 

מה משפיע על גובה הריבית במשכנתא כזו?

הנתונים המשפיעים על גובה הריבית של המשכנתא הם כמו כל הלוואת משכנתא אחרת, ההתייחסות תהיה למצב המשק ולמצב הלווה. גובה ריבית זו תהיה נמוכה יותר מהריביות על ההלוואות העסקיות כיוון שריבית זו היא ריבית דיור הנחשבת לזולה יותר.

 

לכמה זמן ניתן לפרוס את תקופת ההלוואה?

את הלוואות המשכנתא ניתן לפרוס לתקופה של עד שלושים שנה על פי רוב. אך הבנקים יאפשרו פריסה בהתאם לגיל הלווה ומצבו הכלכלי.

 

למי הלוואה כזו תתאים?

אם יש לכם נכס על שימכם ואתם זקוקים להלוואה רצינית, אתם יכולים לקבל משכנתא לכל מטרה (כל עוד והנכס שלכם לא משועבד בשיעור גבוה מחמישים אחוז). אנשים שקיבלו סירוב מהבנקים לממתן הלוואות, יכולים להנות מהלוואה כזו כיוון שהיא מאושרת בקלות רבה יותר בגלל הנכס המהווה בטוחה להלוואה.

 

תכ'לס, איך מקבלים משכנתא לכל מטרה?

כדי לקבל משכנתא כזו יהיה עליכם להגיש את אותם המסמכים המוגשים לצורך קבלת משכנתא. ההמלצה היא לפנות ליועץ משכנתאות מומחה בתחום שינהל עבורכם את העניינים על הצד הטוב ביותר. הוא יגיש את הטפסים הנדרשים לבנקים השונים לקבלת אישור עקרוני. הוא ינהל משא ומתן להוזלת ריביות המשכנתא וינהל את כל התהליך הנדרש בכדי שאתם תוכלו לקבל הלוואה משתלמת למטרה שאתם צריכים.

 

צוות יועצי המשכנתאות של פיננס האוס צבר מומחיות בגיוס משכנתאות משתלמות ומותאמות לפונים אליו. עכשיו גם אתם יכולים להנות מהמקצועיות הזו. כדי להנות מפתרונות מימון מותאמים ויעילים, צרו קשר לקביעת שיחת ייעוץ ללא התחייבות. המון הצלחה!

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]