תפריט

משכנתא לחברי קיבוץ

כאשר רוכשים דירה בקיבוץ, הדירה נמכרת, אך להנהלת הקיבוץ יש גם בעלות על הנכס ולכן שלא כמו ברכישת דירה בכל מקום אחר, כאשר מדובר במשכנתא לחברי קיבוץ, המשכנתא קצת יותר סבוכה. צוות פיננס האוס ריכז לכם כאן את המידע בנושא. על כל שאלה נוספת בנושא, אל תהססו לפנות למומחים לקבלת מענה מדויק לנתונים האישיים שלכם.

מה זה בכלל משכנתא?

משכנתא היא הלוואה הניתנת עבור רכישת נכס נדל"ן תמורת מישכון שלו לטובת הגוף הממן. הבנק מאשר משכנתא אך בתמורה לכך, הוא הופך לבעל זכויות על הנכס. כך שלווה לא יכול למכור את הנכס שלו לפני שהוא מקבל את אישור הגוף המממן לכך ומסיר את הערת האזהרה הרשומה לטובתו מהנכס. הגוף המממן יעשה דבר כזה רק לאחר שהוא קיבל את כל תמורת המשכנתא ולכן מדובר בבטוחה להלוואה.

 

מה מאפיין משכנתא לחברי קיבוץ?

כאשר לוקחים משכנתא רגילה, לצורך רישום הערת האזהרה יש לפנות למשרדי הטאבו לצורך כך. כאשר מדובר בדירה הנמצאת בקיבוץ, יש צורך באישור זכויות ממנהל מקרקעי ישראל ובאישור הסדרה מטעם הנהלת הקיבוץ (בפרט כאשר מדובר בקיבוץ שיתופי).

לא מעט פעמים משכנתא לחברי קיבוץ היא גם משכנתא לבנייה עצמית ובעצם חבר הקיבוץ רוכש קרקע ומתכנן לבנות עליה את ביתו. משכנתא כזו נושאת אופי אחר, היא משולמת על ידי הגוף המממן בפעימות, בהתאם לקצב הבנייה. חשוב לפנות ליועץ משכנתאות לקבלת ליווי מקצועי בתהליך לקיחת משכנתא כזו.

 

אילו מסמכים נדרשים בלקיחת משכנתא כזו?

כאשר לוקחים משכנתא לחברי קיבוץ, הבנק יראה בכך סיכון רב יותר ולכן, עוד לפני שאתם ניגשים לכל בנק שהוא בבקשה לקבלת משכנתא, כדאי שתבדקו שיש לכם את האישורים הנדרשים: אישור זכויות ממנהל מקרקעי ישראל ואישור לכך מהנהלת הקיבוץ. ביישובים רבים ההתאגדות תהיה כמו כל קיבוץ למרות שהישוב לא מוגדר כקיבוץ. זה יכול להיות מושב שיתופי, ישוב מקומי וכן הלאה.

 

מי נותן משכנתא כזו?

משכנתא לחברי קיבוץ ניתנת על ידי הבנקים השונים למשכנתאות, אך בגלל שמדובר במשכנתא מורכבת יחסית, לא מעט לווים פונים ללקיחת משכנתא כזו מגופי מימון חיצוניים. חשוב לדעת שלא תמיד זה משתלם. אם אתם לא מסתדרים עם ההתנהלות מול הבנק בתהליך לקיחת המשכנתא, זה לא אומר שמול גוף המימון החיצוני זה יהיה שונה… פנו לקבלת ליווי מקצועי של יועץ משכנתאות מנוסה במשכנתאות אלו כדי לייעל את התהליך.

 

איך ניתן לייעל את תהליך קבלת המשכנתא?

ניתן לייעל את תהליך לקיחת המשכנתא באמצעות פנייה ליועץ משכנתאות מנוסה בתחום כפי שסיכמנו קודם לכן. היועץ הוא זה שיגייס עבורכם את האישור ממנהל מקרקעי ישראל, הוא ינהל את המשא ומתן עם הבנקים להוזלת הריביות ובאופן כללי, הוא יהיה זה שינהל את התיק על הצד הטוב ביותר.

 

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

היום יותר ויותר אנשים יודעים כי לא משתלם ליטול משכנתא ללא ליווי מקצועי. משכנתא הנלקחת עם ליווי מקצועי תהיה משתלמת יותר. יועץ משכנתאות מומחה ידע להוזיל עבורכם את ריביות המשכנתא ולהתאים את תנאי המשכנתא לתנאים האישיים שלכם.

 

הנקודות החשובות בבחירת יועץ משכנתאות

מקצועיות

אין פיקוח על ההכשרה המקצועית שיועצי המשכנתאות עוברים וכך כל אדם יכול להכריז שההוא יועץ משכנתאות… בררו שאתם פונים ליועץ משכנתאות שעבר הכשרה מקצועית שנתנה לו כלים מקצועיים להתנהלות יעילה.

 

ניסיון

אמנם המקצועיות חשובה. אך יש פעמים בהם דווקא הניסיון הוא זה ש"מעלה את מניות היועץ"… פנו לאיש מקצוע בעל ניסיון בתיקי משכנתא מורכבים כמו משכנתא לחברי קיבוץ או משכנתא לבנייה עצמית.

 

שירות וזמינות

אתם לא רוצים להרגיש שעושים לכם טובה כשמטפלים בכם… פנו ליועץ משכנתאות שמציע שירות יעיל וממוקד מתוך אדיבות ויחס אישי.

 

מחיר

אין מנוס מכך. מחיר הייעוץ משפיע על בחירת השירות. פנו ליועץ משכנתאות הגובה מחיר סביר ולא מחיר נמוך או יקר מידי. כאשר המחיר נמוך מידי זה אומר דרשני וכאשר המחיר גבוה מידי, אין עניין לפנות לקבל את הייעוץ דווקא מאיש מקצוע זה, במיוחד כאשר ניתן לקבל את אותו שירות במחיר נמוך יותר.

 

לסיכום

בבחירת יועץ משכנתאות חשוב להיות ערניים ולבדוק כל נתון לגופו כפי שסיכמנו כאן.

 

מחשבון משכנתא - בית פיננס האוס

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

 

משכנתא לחברי קיבוץ
משכנתא לחברי קיבוץ

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]