תפריט

משכנתא גמישה

משכנתא גמישה מתאימה בעיקר לזוגות צעירים שכרגע מקבלים שכר נמוך ועתידים לחוות שיפור משמעותי בשכר בשנים הקרובות או שיפור ביחס הוצאות מול הכנסות. במקרים מסוימים מתאימה משכנתא גמישה גם לאנשים לפני הפרישה כי כרגע ההכנסות גבוהות ובעתיד ירדו ההכנסות ואולי גם יהיו קופות גמל שיפתחו.

בכול מקרה אין משכנתא אחת שמתאימה לכולם לכן עדיף שמומחה ילווה אותכם מ א ועד ת.

 

גמישה מה הכוונה?

תשלום מופחת או גבוה לתקופה מסוימת. בגלל אילוץ או לתכנון אופטימלי

דוגמא
האישה מטפלת בילדים ותחזור לעבוד רק עוד שנתיים.
או
אחד מבני הזוג מסיים לימודים או סטאז' ויתחיל להכניס שכר גבוה יותר לאחר תקופה קצובה.
או
נפתחת קרן השתלמות או סכום כסף אחר לאחר תקופה מסוימת ולא רוצים לשלם קנס על הפירעון המוקדם.
או
הילדים בגנים פרטים או מטפלת עם תשלום חודשי גבוה ולאחר מעבר שלם לגני חובה ישנו סכום נוסף שנוכל לשלם למשכנתא. חשוב להבין כל דחיה בתשלום או תשלום מופחת בתקופה מסוימת אומר שנשלם יותר הצמדות בתקופה זו. לכן חשוב ביותר לעשות חשבון נכון ולהתייעץ עם מומחים למשכנתאות מה עדיף במקרה שלכם.

 

דרכים להפוך את המשכנתא שלכם לגמישה יותר:

חלק מהמסלולים יהיה עם תשלום של ריבית בלבד או ללא תשלום בכלל (הצמדה יותר גבוהה). בתקופות כמו היום שבה ריבית גבוה ובהנחת עבודה שבעתיד הריביות ירדו מקפיאים במיוחד באזורי מעגל א שבהם אין הצמדות אבל רק עם חייבים.

ניתן להשתמש במסלול ריבית משתנה לתקופות משתנות ,2,3,5,7,10 שנים לפי קצב שינוי ההכנסות. במסלול פריים שנמצא בעיקרון בשיאו ניתן לפרוע ללא קנסות מתי שרוצים. בחלק מהחברות החוץ בנקאיות ניתן להצמיד הכול למסלול אחד ולהפחית עד 75% מהתשלום החודשי (בתשלום חלקי כמובן אם הבנה שההצמדות יקרות יותר) שמאפשר גמישות מלא ולאחר מספר שנים שהרביות ירדו חוזרים לבנק (אומנם הריבית בחוץ בנקאי גבוה יותר אך מאפשרת עד 85% משכנתא מערך הנכס.

כך שאם אין לכם מספיק הון עצמי ישנה אופציה מימונית אחרת). ישנם החזרים שונים כמו קרן שווה, שפיצר, גרייס חלקי וגרייס מלא שנותן לכם את האופציה לבנות מסלול מותאם לצורך הפרטי שלכם אם מגוון גדול של הצמדות: ריבית קבוע, ריבית קבוע צמודה, פריים, משתנה לא צמודה ומשתנה צמודה וכדומה.

מכוון שזו העסקה הגדולה בחייכם עדיף לא לעשות את זה לבד אלא לבנות את התמהיל עם יועץ משכנתאות פרטי. מניסיון אישי ואחרי סקר של התאחדות יועצי המשכנתא של עשרות אלפי לקוחות ישנו חיסכון של מאות אלפי שקלים במשכנתא ממוצעת.

לשאלות נוספות

רון הלפרין
055-559-4033

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]