תפריט

משכנתא אחרי פשיטת רגל

משכנתא לאחר פשיטת רגל והפטר או משכנתא לאנשים עם חובות או תיקים בהוצאה לפועל או איחוד תיקים וכדומה.

 

קודם צריך תמונה מלאה של המקרה שלכם(למה, ואיך).

במקרים מסוימים אם עדיין לא סיימתם והגעתם להפטר ניתן לקבל הלוואה חוץ בנקאית (לטובת סגירת פשיטת רגל, סגירת תיקים בהוצאה לפועל, סגירת עיקולים, סגירת חובות, השלמות רכישה)על חשבון הנכס בתנאי שההלוואה בשווי של  עד 50 אחוז משווי הנכס לפי שמאות מורחבת(תקן 19). הריביות יהיו גבוהות יותר מי הבנק בממוצע פי 3 כי דרגת הסיכון בהלוואה גבוה ביותר(בדרך כלל לוקחים הלוואות גישור למספר שנים עד שאפשר לחזור לבנק).

 

בכול מקרה צריך תמונה מלאה של המקרה שלכם:

הדבר הכי קריטי אצל פושטי רגל זה לוודא שכל החובות שהיו אכן נמחקו בדוח נתוני האשראי (כוכבית 6194). הרבה פעמים קורה שאדם קיבל הפטר אבל בדו"ח שלו החובות לא נסגרו ומופיע כביכול שהחובות שלו עדיין פתוחים.

צריך לוודא שכול החובות נסגרו באותו תאריך של הפשר ולא לאחר מכן. אם זה לא המצב, תדאגו לתקן את זה במיידי.ולתקן את זה בדוח נתוני אשראי.

 

צפו בסרטון משכנתא לאחר פשיטת רגל והפטר

 

איך אתם היום:

שכירים/עצמאים, עובדים באותו מקום מספיק זמן כדי להיחשב קבועים(מספר שנים), יש חשבון בנק מסודר, ללא חריגות מהמסגרת, המשכורת מופקדת בצורה תקינה ועקבית, אין עיקולים ,הוצאות לפועל, חזרות צקים בקיצור התנהלות תקינה(מעולה אפשר להתקדם). אם ההתנהלות לא תקינה יהיה מאוד קשה לאשר משכנתא(אם אתם הייתם שנותן הלוואה האם אתם הייתם מלווים למישהו כזה?).

 

כמה זמן אחרי הפטר ניתן לקבל משכנתא?

אז התשובה היא לפחות שנה מרגע קבלת ההפטר(ממוצע כ2.5 שנים תלוי בתיק). אבל זה נקודת התחלה. תלוי כמובן בתיק עצמו (כל מקרה לגופו). תיכף נסביר איך זה עובד בדיוק. הנקודה שצריך להבין שאפשר לקבל משכנתאות גם כמה חודשים אחרי פשיטת רגל, העניין הוא מי אתם היום ולמה הייתה פשיטת רגל בכלל? הבנקים שהגיעו איתכם להסדר מעולם לא תוכלו לקחת אצלם משכנתא.

 

טיפים לשיפור ציון האשראי:

  • הוראות קבע לספקים השונים שמשולמים בזמן כמו חשמל, מים, ארנונה וכדומה(תוך כמה חודשיים משפרים את הדירוג).
  • הלוואות, מסגרות אשראי, כרטיסי אשראי מעלים את הדירוג(כי הבנק סומך עליכם).

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]