תפריט

מחזור הלוואות

ניתן לבצע מחזור הלוואות בקלות וביעילות. איך עושים זאת ומה חשוב לדעת לפני מחזור שכזה? על  כך בדיוק צוות פיננס האוס ריכז לכם כאן מידע. נקווה שהוא יועיל לכם. על כל שאלה נוספת בנושא, אתם מוזמנים לכתוב לנו. נשמח להנגיש לכם מידע נוסף רלוונטי עבורכם.

מה זה מחזור הלוואות?

כמו שממחזרים משכנתא, כך גם ניתן למחזר הלוואות קטנות ומגוונות. מחזור הלוואות הוא פעולה בה מסלקים את ההלוואות הקודמות והלא כדאיות באמצעות הלוואות חדשות בעלות תנאים טובים יותר. הסיבות לביצוע מחזור הלוואות הן מגוונות ויכולות לפתור בעיות כמו יכולת החזר נמוכה בשל החזרי הלוואות גבוהים מידי, התנהלות כלכלית לא נכונה ועוד.

למה למחזר הלוואה?

כאשר ממחזרים הלוואה יכולים להינזק כלכלית אם מתייחסים לכך שההלוואה המסולקת מכילה ריבית אותה צריך לפרוע באמצעות לקיחת הלוואה אחרת שגם עליה יש ריבית…

מחזור הלוואות לא יעשה ללא מחשבה מוקדמת כי אכן יש מקרים בהם לא ישתלם לגעת בנתוני ההלוואה הקיימת. כאשר מבצעים מחזור הלוואות עושים זאת בעיקר בגלל תנאי הלוואה שלא מתאימים ליכולת ההחזר החודשית. כך הלווה ממחזר את ההלוואה ונהנה מתנאי הלוואה טובים יותר המותאמים לנתונים האישיים שלו. זה יכול להיות הלוואה לתקופה ארוכה יותר, החזר חודשי נמוך יותר או אפילו סכום הלוואה גבוה יותר.

מה חשוב לבדוק לפני מחזור הלוואה?

לפני שממחזרים הלוואה חייבים לבדוק מה תהיינה ההשלכות של המחזור. האם הוא אכן יפתור את הבעיה? מה גובה עמלת הפירעון המוקדם הנדרשת לתשלום והאם ההתנהלות הכלכלית תשתפר בעקרבות כך? בסופו של דבר, במקרה כזה יהיה צורך לבדוק מה יהיו העלויות הנלוות לסיפור המחזור.

מחזור הלוואות – מתי זה ישתלם?

מחזור הלוואות לא יהיה רווחי בכל מצב וכמו שציינו קודם לכן, חשוב לבדוק את השלכות הפעולה הזו על כל הנתונים הנותרים. יחד עם זאת, סיקרנו עבורכם מצבים בהם כדאי לבדוק אם משתלם למחזר את ההלוואות הקיימות:

מחזור הלוואות – מתי זה ישתלם?

שינוי ביכולת ההחזר החודשית –  יכול להיות שלקחתם את הלוואה עוד לפני שהיכולת הכלכלית שלכם היתה טובה וכיום, אתם יכולים לשלם סכום חודשי גבוה יותר ולשלם את הלוואה תוך זמן קצר יותר. יכולה להיות גם סיבה הפוכה בה היכולת החודשית קטנה בגלל ריבוי ההוצאות וכך ניתן לפרוס את ההלוואה לתקופה ארוכה יותר.

שינויים תקופתיים בריבית – הריבית במשק נעה ונדה. כל שינוי בריבית הפריים משפיעה על כל ההלוואות הצמודות. ניתן לייצב את רמת הסיכון בהלוואה באמצעות מחזור הלוואה. יש פעמים בהם משתלם למחזר ולהנות מתנאי הלוואה עכשוויים שלא היה ניתן להשיג בעבר.

מזומן נזיל – יש לווים שמקבלים סכום מזומנים נזיל שהיה סגור בפקדון כלשהו וכך, הם יכולים לסלק באמצעותו את ההלוואה הקיימת. חשוב לדעת כי לא תמיד שווה לפרוע את ההלוואה הקיימת רק בגלל שיש מזומנים ביד. יכול להיות שמשתלם למנף את הכסף הקיים להשקעה נוספת. אך אם ההלוואות הן יקרות מידי, הם ישנו את התמונה.

איחוד הלוואות

מי שיש לו הרבה הלוואות על שמו, עלול לסבול מבלגן בכל הקשור להחזרי ההלוואות. כל חודש הוא צריך לדאוג בתאריכים שונים למזומנים בחשבון הבנק שלו והעניין ידוע במלחיץ. כדי לפתור התנהלות כלכלית כזו, מומלץ לאחד את ההלוואות הקיימות. כך מסלקים את כל ההלוואות הקטנות וממחזרים אותם להלוואה אחת גדולה. ככל שההלוואה גדולה יותר, התנאים המתקבלים גם הם מתחשבים יותר וממילא קל יותר לעמוד בהם. ניתן לפרוס אותה לתקופה ארוכה יותר ולהנות מהחזר חודשי נמוך ללא פגיעה ביכולת ההחזר החודשית.

כאשר מבצעים איחוד הלוואות או מחזור הלוואות, ניתן לקחת הלוואה חדשה על סכום גבוה יותר מסכום ההלוואות למימון מטרה נוספת, וניתן לקחת הלוואה לצורך סילוק ההלוואות בלבד. הכל נתון לשיקול דעת הלווה.

לסיכום

לפני מחזור הלוואות חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון. הוא יבדוק עבורכם מהן אפשרויות המימון העומדות על הפרק ואל מי כדאי לכם לפנות לצורך קבלת הלוואה משתלמת יותר. כפי שסיכמנו כאן, מחזור הלוואות מהווה פתרון לבעלי חוב רבים שלא מצליחים לעמוד בהתחייבויותיהם. כך הם ממחזרים את ההלוואה ונהנים מיכולת החזר חודשית מותאמת ליכולות שלהם. חשוב לזכור כי ההתייעצות עם איש מקצוע מומחה חשובה גם לצורך בדיקת הכדאיות למחזור.

מחזור הלוואות
מחזור הלוואות

מחשבון המשכנתא של FinanceHouse

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

תוכן עניינים
למידע נוסף: