תפריט

משכנתאות לתושבי חוץ: פתיחת הזדמנויות נדל"ן 

תושבי חוץ רבים מעוניינים לרכוש דירה בישראל, בין אם למגורים ובין אם להשקעה. אולם השגת מימון לרכישת דירה בישראל כתושב חוץ, מצריכה היכרות עם מערכת הבנקאות והרגולציה הישראלית, וכן עם תנאי המשכנתאות הקיימים. לכן, בנושא של משכנתאות לתושבי חוץ מומלץ ביותר להיעזר בשירותי ייעוץ משכנתאות מקצועי בישראל.

 

האם לתושבי חוץ יש אפשרות לקבל משכנתאות בישראל?

כן, לתושבי חוץ יש אפשרות לקבל משכנתאות בישראל. עם זאת, תנאי המשכנתא לתושבי חוץ עשויים להיות שונים מתנאי המשכנתא לתושבי ישראל.

בדרך כלל, הבנקים בישראל מעניקים לתושבי חוץ משכנתא עד לגובה של 50% משווי הנכס. במקרים מסוימים, הבנקים עשויים לאשר משכנתא מעל לאחוז מימון זה, אך הדבר תלוי במידה רבה בנתונים הפיננסיים הספציפיים של הלקוח.

 

מהם תנאי הסף לקבלת משכנתאות לתושבי חוץ בישראל?

תושבי חוץ המעוניינים לקבל משכנתא בישראל יצטרכו לעמוד בתנאי הסף הבאים:

  • להוכיח הכנסה יציבה מחוץ לישראל.
  • להציג היסטוריה פיננסית טובה.
  • להפקיד ערבות בנקאית או הון עצמי משמעותי.

לאור האמור לעיל, תושבי חוץ המעוניינים לקבל משכנתא בישראל מומלצים לפנות ליועץ משכנתאות מקצועי. יועץ משכנתאות יוכל לעזור להם להבין את תנאי המשכנתא הקיימים, ולבחור את המשכנתא המתאימה ביותר עבורם.

 

כיצד תושב חוץ יכול למקסם את הסיכוי לקבלת משכנתא בארץ?

להלן מספר טיפים לתושבי חוץ המעוניינים לשפר את סיכוייהם לקבלת משכנתא בישראל:

  1. היעזרו ביועץ משכנתאות מקצועי.
  2. הכינו את כל המסמכים הדרושים מראש, כגון אישור על הכנסותיכם, אישור ניהול חשבון בנק, היסטוריה פיננסית וכו'.
  3. היו מוכנים להפקיד ערבות בנקאית ולהציג הון עצמי משמעותי לבקשת הבנק.
  4. היו מוכנים להתמודד עם תהליך בירוקרטי ארוך ומורכב.

 

האם תושבי חוץ בישראל רשאים לקבל משכנתאות בכל המסלולים?

בדרך כלל, תושבי חוץ בישראל רשאים לקבל משכנתאות בכל המסלולים הקיימים בישראל, כגון משכנתא צמודה למדד בריבית לא משתנה, משכנתא צמודת מדד בריבית משתנה, משכנתא בריבית קבועה לתקופה מוגבלת וכו'. עם זאת, ישנם מספר הבדלים בין תנאי המשכנתא לתושבי חוץ לתנאי המשכנתא לתושבי ישראל.

אחוזי המימון

הבנקים בישראל מעניקים לתושבי חוץ משכנתא עד לגובה של 50% משווי הנכס. במקרים מסוימים, הבנקים עשויים לאשר משכנתא גבוהה מכך, אך זה תלוי בנתונים הפיננסיים של הלקוח. לעומת זאת, הבנקים בישראל מעניקים לתושבי ישראל משכנתא עד לגובה של 75% משווי הנכס.

ריבית המשכנתא

ריבית המשכנתא לתושבי חוץ עשויה להיות גבוהה יותר מריבית המשכנתא לתושבי ישראל.

גובה העמלות

העמלות הכרוכות במשכנתא לתושבי חוץ עשויות להיות גבוהות יותר מהעמלות הכרוכות במשכנתא לתושבי ישראל.

ההון העצמי הנדרש

תושבי חוץ עשויים להידרש להציג הון עצמי גבוה יותר מאשר תושבי ישראל, לשם קבלת המשכנתא.

מסיבות אלו ונוספות, תושבי חוץ המעוניינים לקבל משכנתא בישראל מומלצים לפנות ליועץ משכנתאות מקצועי. יועץ משכנתאות יוכל לעזור להם להבין את תנאי המשכנתא הקיימים, ולבחור את המשכנתא המתאימה ביותר עבורם.

 

מדוע מומלץ לתושבי חוץ הזקוקים למשכנתא לפנות לשירותי ייעוץ משכנתאות?

ישנן מספר סיבות עיקריות שבגינן חיוני במיוחד לתושבי חוץ, לפנות לשירותי ייעוץ משכנתאות:

  1. הבנת תנאי המשכנתא: תנאי המשכנתא לתושבי חוץ עשויים להיות שונים מתנאי המשכנתא לתושבי ישראל. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל לעזור לתושבי חוץ להבין את התנאים הקיימים, ולבחור את המשכנתא המשתלמת ביותר עבורם, חרף הפערים הללו.
  2. השגת תנאים מועדפים: יועץ משכנתאות מקצועי מכיר את תנאי המשכנתא הקיימים בשוק, ויכול לעזור גם לתושבי חוץ להשיג תנאים מועדפים מהבנקים, כגון ריבית נמוכה יותר, תקופת החזר ארוכה יותר וכו'.
  3. ליווי צמוד לאורך כל התהליך: תהליך קבלת משכנתא בישראל יכול להיות ארוך ומורכב. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל ללוות את תושבי החוץ לאורך כל התהליך, ולעזור להם להתמודד עם כל האתגרים והקשיים שעלולים להתעורר בדרך.

בקצרה, תושבי חוץ המעוניינים לקבל משכנתא בישראל מומלצים לפנות לשירותי ייעוץ משכנתאות מקצועי. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל לעזור להם לקבל את המשכנתא האופטימלית עבורם, ולהבטיח שהם יקבלו את התנאים הטובים ביותר.

 

לסיכום

אם אתם תושבי חוץ המעוניינים לרכוש דירה בישראל, מומלץ לפנות לחברת "פיננס האוס" לקבלת ייעוץ משכנתאות מקצועי. חברתנו מספקת ייעוץ וליווי מקצועי לרוכשי נכסי מקרקעין בישראל, לרבות תושבי חוץ. אנו מלווים במסירות זוגות ומשפחות רבות בדרך להגשמת חלום הדיור שלהם בארץ, ומתמחים בגיוס אשראי, השגת הלוואות חוץ-בנקאיות והלוואות בערבות המדינה, שירותי הכוונה פיננסית ועוד. אנו מנוסים בעבודה עם תושבי חוץ, ונדע לעזור לכם לקבל את המשכנתא המתאימה ביותר עבורכם.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ, אנא צרו עמנו קשר באמצעות הטופס להלן ונתאם עבורכם שיחת ייעוץ משכנתאות אישית.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]