תפריט

משכנתאות לתושבי חוץ: בחינת אפשרויות מימון למיזמי נדל"ן מסחריים

ישראל היא יעד פופולרי למשקיעי נדל"ן מחו"ל, בזכות שוק הנדל"ן הדינמי והמתפתח בה, הביקוש הרב לפרויקטי מגורים ושיעור התשואה האטרקטיבי על השקעות נדל"ן. כמובן, משקיעים מחו"ל המעוניינים לרכוש נכסים מסחריים בישראל, עשויים להזדקק למימון בנקאי או חוץ בנקאי. לכן השורות הבאות יוקדשו לנושא של משכנתאות לתושבי חוץ: בחינת אפשרויות מימון למיזמי נדל"ן מסחריים.

 

אילו אפשרויות מימון למיזמי נדל"ן מסחריים קיימות בישראל?

ישנם מספר סוגים בולטים של פתרונות מימון, הזמינים עבור יזמים בתחום הנדל"ן המסחרי בישראל:

משכנתא בנקאית

משכנתא בנקאית היא ההלוואה הנפוצה ביותר לרכישת נכס נדל"ן בישראל. משכנתא בנקאית ניתנת על ידי הבנקים בישראל, והיא עשויות להינתן גם למשקיעים מחו"ל בתנאי שהם עומדים בתנאי הבנק, הכוללים:

  • הכנסה קבועה ומספקת
  • היסטוריית אשראי טובה
  • אשפרות להוכיח יכולת החזר ראויה להלוואה

משכנתא חוץ בנקאית

משכנתה חוץ בנקאית היא הלוואה שמתקבלת מגורם פיננסי שאינו בנק למשכנתאות, כגון חברת מימון פרטית. הלוואות חוץ בנקאיות הן לרוב יקרות יותר ממשכנתא בנקאית, אך הן עשויות להיות זמינות למשקיעים שאינם עומדים בתנאים הבנקאיים, ומכאן הרלוונטיות שלהן עבור תושבי חוץ.

הלוואה בערבות המדינה

הלוואה בערבות המדינה היא הלוואה שמקבלים ממשרד האוצר, עם ערבות של המדינה. הלוואות בערבות המדינה הן לרוב יקרות פחות ממשכנתא בנקאית, אך הן ניתנות רק לפרויקטים שעומדים בקריטריונים מסוימים, כגון:

  • פרויקט בעל תרומה כלכלית או חברתית
  • פרויקט הממוקם באזור בעל פוטנציאל כלכלי גבוה

 

אילו קשיים עלולים להתעורר בקבלת משכנתאות לתושבי חוץ לטובת מימון למיזמי נדל"ן מסחריים?

תושבי חוץ עלולים להתקל בקשיים בקבלת משכנתאות לטובת מימון למיזמי נדל"ן מסחריים בישראל. קשיים אלו נובעים בין היתר מן העובדה שתושבי חוץ נחשבים ללקוחות בעלי סיכון גבוה יותר עבור הבנקים המקומיים בארץ. הסיבות לכך הן:

  1. חוסר היסטוריה פיננסית בישראל: הבנקים מתבססים על היסטוריית אשראי של הלווה כדי להעריך את יכולתו לעמוד בהחזרי המשכנתא. אולם תושבי חוץ, בדרך כלל אינם מחזיקים בהיסטוריית אשראי בישראל.
  2. מגבלות על האשראי הזמין לתושבי חוץ: הבנקים בישראל מוגבלים באשראי שהם יכולים להעמיד לתושבי חוץ. מגבלות אלו נקבעות על ידי בנק ישראל והן משתנות בהתאם למדינת המוצא של התושב.
  3. קשיים בהערכת שווי המיזם: הבנקים צריכים להעריך את שווי המיזם כדי להחליט על גובה המשכנתא. הערכת שווי מיזם נדל"ן מסחרי יכולה להיות מורכבת, במיוחד אם המיזם ממוקם במדינה זרה.

קשיים אלו עלולים להוביל לכך שתושבי חוץ יקבלו משכנתאות בתנאים פחות טובים מאשר תושבי ישראל. לדוגמה, הם עשויים להידרש להציג זמינות של הון עצמי גבוה יותר, או לשלם ריבית גבוהה יותר כנגד הלוואת המשכנתא.

 

על החשיבות הרבה של ייעוץ משכנתאות מקצועי בהגשת בקשת משכנתא לתושב חוץ

מהאמור לעיל ניתן להבין כי מורכבות רבה נלווית אל בחינת אפשרויות מימון למיזמי נדל"ן מסחריים בארץ, מטעם תושבי חוץ. בהתאם לכך, משקיעי נדל"ן מחו"ל המעוניינים לרכוש נכסים מסחריים בישראל, יפעלו בתבונה אם יפנו בתחילת התהליך לייעוץ משכנתאות בישראל.

יועץ פיננסי הפועל כיועץ משכנתאות בארץ, יוכל לסייע למשקיע הנדל"ן הנחשב כתושב חוץ, לבחור את אפשרות המימון המתאימה ביותר לצרכיו ולקבל את התנאים הטובים ביותר מהגורמים הפיננסיים המקומיים.

 

לסיכום

בין אם אתם תושבי ישראל או תושבי חוץ, קבלת ייעוץ פיננסי מקצועי יכולה לעזור לכם לבחור את אפשרות המימון המתאימה ביותר למיזם הנדל"ן המסחרי שלכם. יועץ פיננסי יוכל לסייע לכם לבחור את אפשרות המימון המתאימה ביותר לצרכים שלכם, ולקבל את תנאי ההלוואה הטובים ביותר עבור הפרויקט שבו אתם מעוניינים להשקיע.

חברת "פיננס האוס" מספקת ייעוץ משכנתאות וליווי מקצועי לרוכשי נכסי נדל"ן בישראל. אנו מלווים בעלי עסקים ומשקיעי נדל"ן בישראל בדרכם להצלחה עסקית.

אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ פיננסי אישי לתושבי חוץ בישראל, צרו קשר עם חברת "פיננס האוס" עוד היום. צוות המומחים שנו ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם למצוא את אפשרות המימון המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

למידע נוסף – מלאו את פרטיכם בטופס ונתאם עבורכם פגישה עם יועץ משכנתאות מקצועי.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]