תפריט

משכנתאות ביהודה ושומרון

עסקת נדל"ן ביהודה ושומרון לא דומה לעסקת נדל"ן בחלקי הארץ האחרים. מסיבה זו, כאשר מעוניינים ליטול משכנתאות ביהודה ושומרון, חשוב לפנות ליועץ משכנתאות מומחה לתחום זה. מה מאפיין עסקאות אלו ומה חשוב לדעת על הנושא? על כך צוות פיננס האוס ריכז לכם כאן מידע. על כל שאלה בנושא, צרו קשר לקבלת מענה מדויק למקרה הספצפי שלכם. אז בואו נתחיל.

 

מהי משכנתא?

לפני הכל חשוב להבין מהי משכנתא. מדובר בהלוואה הניתנת תמורת שעבוד הנכס הנרכש. כך שאם אתם רוכשים נכס, הבנק שמלווה לכם את המשכנתא, מקבל זכויות על הנכס שלכם. נרשמת הערת אזהרה לטובתו על הנכס וכך הלווה משלם מידי חודש את ההחזר  החודשי למשכנתא, כאשר ההלוואה מסתיימת, הערת האזהרה נמחקת והלווה נהנה מדירה לא משועבדת.

השיעבוד מעניק בטוחה להלוואה וכך גוף המימון רגוע במקרה בו הלווה לא עומד בהתחייבויותיו, הוא פונה לממש את זכויותיו על הדירה והוא רשאי למכור את הנכס ולכסות את חוב המשכנתא שהצטבר. אל דאגה, דבר כזה לא קורה בשגרה, ובטח שלא מהר כל כך, אך זוהי מטרת הבטוחה.

 

איפה זה יהודה ושומרון?

יהודה ושומרון אלו שטחים הנמצאים במערב נהר הירדן, מעבר לגבולות הקו הירוק שנקבע בשנת 1967. רבים מכירים שטחים אלו בשם שטחי יו"ש. מדובר בשטחים בהם הקרקעות מנוהלות בידי המנהל האזרחי. הטאבו לא פתוח לעיון הציבור ורק בעל עניין יכול להגיש בקשה לקבלת מידע ספציפי. בישובים אלו חלים חוקי ירדן על עסקאות נדל"ן (אבסורד תהומי) וכך הרישומים עדיין לא מוסדרים כמו שהם בשאר אזורי הארץ. הרישומים יכולים להיות אצל חברה משכנתא, לשכת הטאבו, המנהל האזרחי ואפילו אצל החטיבה להתיישבות. כך או כך, כאשר מעוניינים לרכוש נכס באזורים אלו, גוף המימון רוצה לראות אישור זכויות תקף. ולא תמיד קל להשיג אותו. לא מעט אנשים מעוניינים לרכוש נכסים באזור זה בגלל המחירים הנמוכים ביחס לשאר חלקי הארץ.

 

מה מאפיין משכנתאות ביהודה ושומרון?

בטוחה בעייתית

משכנתאות ומימון ביהודה ושומרון גם הן ניתנות תמורת בטוחה. אך הבעיה היא שגיוס הבטוחה הוא מורכב יותר ולא כל גוף מימון מסכים לתת הלוואה לדירות בשטחים אלו. נכסים אלו נחשבים לבעייתיים מבחינת בעלות, החוק הירדני והישראלי תקפים שניהם בשטחים אלו על עסקאות נדל"ן וכך העניינים הופכים למורכבים יותר.

 

אחוז מימון נמוך

אם עבור רכישת דירה ראשונה ניתן לקבל אחוז מימון של שבעים וחמישה אחוזים, הרי שכאשר מדובר בדירה הנמצאת ביהודה ושומרון, העניינים משתנים, הבנקים לא ששים לאשר הלוואות באזורים אלו וכך גובה אחוז המימון במשכנתאות אלו יורד משמעותית. אם אתם מעוניינים ליטול משכנתאות כזו, קחו בחשבון את אחוז המימון הנמוך שמתקבל. למניעת אכזבות מאוחרות.

 

זכות בר רשות

לא מעט קרקעות ביהודה ושומרון בעליהן מקבלים אישור זכויות בר רשות המצביע על כך שיש בידי המדינה סמכות לפנות את הקרקע שרכש בכל רגע שירצה בתמורה לקבלת פיצוי על הקרקע. כאשר רוכשים קרקע במקום אחר בארץ, הזכות הניתנת היא בלעדית לבעל הקרקע ואין סמכויות נוספות כמו כאן. כך הבעלות הופכת לפחות בטוחה.

 

קריטי לפנות לעורך דין

לא מעט אנשים דיווחו בשנה האחרונה כי רכשו דירה ביהודה ושומרון ללא שום בטוחה והם נפלו בהונאות קיימות. חשוב להיזהר מהונאות אלו ובכל הצעה לעסקת נדל"ן ביהודה ושוומרון, להתייעץ עם עורך דין מקרקעין מומחה בתחום. הוא יבדוק את כל עניין הבעלות. הוא יבדוק את אמינות הבעלים יחד עם תקינות הנכס מבחינה משפטית. אין שום עניין להשקיע בנכס בעייתי כשאפשר למצוא אחר במחיר זהה. חשוב מאוד לפנות לעורך דין בעסקה כזו.

 

משכנתאות ביהודה ושומרון רק עם מי שמומחה בתחום

לא כל יועץ משכנתאות יהיה מומחה בניהול משכנתא לרכישת נכס בשומרון. חשוב להבין כי מדובר במשכנתא מורכבת יותר משאר המשכנתאות המוכרות ולכן חשוב לפנות ליועץ משכנתאות בעל ניסיון ומקצועיות בנישה ספציפית זו. אין סיבה לשלם מחיר יקר על המשכנתא רק בגלל שפנו לאיש מקצוע לא נכון. ברכישת נכס לוקחים את ההלוואה הגדולה ביותר בחיי הישראלי הממוצע. האם יהיה נכון דווקא אז לחסוך ולפנות אל איש המקצוע הפחות מקצועי רק בגלל המחיר?

 

מחשבון משכנתא - בית פיננס האוס

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

 

משכנתאות ביהודה ושומרון
משכנתאות ביהודה ושומרון

 

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]