תפריט

מהן מקורות המימון הנפוצים לעסקים?

כל עסק צריך מימון כדי להתפתח. בין אם מדובר בעסק הנמצא בשלבי הקמה, עסק שנקלע למשבר או עסק שמעוניין להתפתח ולהתקדם ולצורך כך הוא צריך מימון. מהם מקורות המימון הנפוצים לעסקים? על כך בדיוק ריכזנו לכם כאן מידע. על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מומחי צוות פיננס האוס המומחים לגיוס מימון לעסקים.

מתי עסק צריך לגייס מימון?

כל עסק יצטרך בשלב כזה או אחר לגייס מימון להמשך ההתפתחות העסקית שלו. זה יכול להיות עוד בשלב הראשוני, כאשר ליזם יש רעיון עסקי מבריק והוא צריך לגייס מימון כדי ליישם אותו ולהוציא אותו לפועל. גם לאחר הקמת העסק, כל עסק נדרש להשקיע עוד ועוד כדי שהעסק ימשיך להתפתח. עסק שלא פועל לקדם את עצמו, מוצא את עצמו מאחורי כולם בסופו של דבר.

ולכן, יש עסקים הפונים לקבלת עזרה בגיוס מימון בשלב השקעה, כאשר הם נזקקים להשקיע עוד משאבים והם מגלים שהאמצעים שלהם מוגבלים. הם אומנם יכולים להסתפק במשאבים הקיימים, אך ההתפתחות העסקית תואט. לעומת עסקים אלו, יש את המשברים העסקיים שלא פוסחים על שום עסק. כל עסק נקלע אי פעם למשבר ממנו הוא יכול לצאת. כדי לצאת ממשברים כאלו צריכים לגייס מימון. כך שעסק צריך לגייס מימון בכל שלב התפתחות שלו.

 

מהם מקורות המימון הנפוצים לעסקים המחפשים מימון?

עסק הנזקק למימון ולא משנה באיזה שלב הוא נמצא, יכול לפנות למספר גופי מימון ולהגיש בקשה לקבלת הלוואה. יש את מקורות המימון הנפוצים יותר, ויש את המוכרים פחות.

 

בנקים

הלוואה מבנק היא האופציה המוכרת ביותר בקרב העסקים. לכל עסק יש חשבון בנק וכאשר העסק נקלע לקושי כלכלי, הדבר הטבעי יהיה לפנות אל הבנק בבקשה להלוואה. הרי הבנק הוא זה שמנהל את כספי העסק, כך שאם המצב יצריך מימון, הבנק עצמו יכול לפנות לבעל העסק בהצעת הלוואה. הבנקים מציעים מגוון של הלוואות במסלולים שונים, זה יכול להיות הלוואת בלון, הגדלת מסגרת אשראי ועוד. חשוב לציין שהלוואות בנקאיות הן על חשבון האובליגו ולכן יש עסקים שהלוואות אלו לא יתאימו להם.

 

קרנות מימון פילנטרופיות

יש קרנות מימון המציעות הלוואות בתנאים מותאמים ליכולות הלווה. זה יכול להתאים כאשר הלווה מקבל סירוב מהבנק או כאשר מדובר בהלוואה משתלמת יותר מההלוואה שהבנק מציעה. הקרן בערבות מדינה היא אחת מהקרנות המוכרות בענף העסקי. אחוז הבקשות המוגש בה עולה על אחוז האישורים, כך שגם לאחר הגשת בקשה לקרן סיוע, הבקשה נבחנת ורק לאחר תקופה בעל העסק יודע אם ההלוואה שלו מאושרת או לא.

קרנות מימון חיצוניות

יש לא מעט קרנות מימון, זה יכול להיות חברת מימון חיצונית פרטית, חברת אשראי ועוד. גופי מימון פרטיים גובים מחיר יקר יחסית על הלוואות כאלו. יחד עם זאת, הם שמים דגש על התאמת תנאי ההלוואה ליכולות הלווה וכך, הבירוקרטיה והבדיקות שלפני אישור הלוואה כזו, פוחת משמעותית.

 

איך מחליטים לאיזה גוף מימון לגשת?

יש לא מעט גופי מימון. מספר הבנקים הוא רב, מספר קרנות הסיוע גם הוא מגוון ועולה על כולם, מספר גופי המימון הפרטיים שישמחו להעניק לכם הלוואה חוץ בנקאית… איך בוחרים הלוואה אחת מכל אלו?

 

דבר ראשון – מגישים בקשה

אחרי שבדקתם את העניין וראיתם שאתם חייבים את ההלוואה, פנו למספר גופי מימון ובקשו הלוואה. עריכת השוואות מחירים וניהול משא ומתן תביא לכם תנאי הלוואה משתלמים. ההמלצה היא לפנות כבר בשלב הראשוני לאיש מקצוע מומחה לגיוס מימון לעסקים בכדי שיגיש עבורכם את הבקשה וינהל משא ומתן מול גופי המימון לקבלת הלוואה בתנאים משתלמים.

 

דבר שני – מתאימים את ההלוואה ליכולת

נכון שחשוב לחפש הלוואה בריבית נמוכה. אך לא פחות חשוב מכך, לוודא שהלווה יכול לעמוד בתנאי ההלוואה. כי מה יעזור החזר חודשי בריבית נמוכה אם יכולת הלווה היא להחזיר רק מחצית מהסכום?

 

הלוואה לעסק לא לוקחים לבד!

כל בעל עסק יודע שמחיר ההלוואה עלול להיות יקר מידי. כדי למנוע מהלוואה להיות יקרה ולא מתאימה, פנו עוד היום לאחד ממומחי צוות פיננס האוס שישמח לסייע לכם בגיוס מימון. כי בגיוס מימון, פונים אל המומחים בתחום.

מהן מקורות המימון הנפוצים לעסקים?
מהן מקורות המימון הנפוצים לעסקים?

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]