תפריט

מסמכים להגשה – הלוואה בערבות מדינה

כאן תוכלו למצוא את כל המסמכים הנדרשים להגשת הבקשה לקרן בערבות מדינה לשנת 2023, ישנם 8 מסלולים בקרן החדשה. צפו בכל דפי הבקשה שקיימים לטובת הבקשה לקרן.

רשימת המסמכים להורדה:

למי זה מיועד הקרן בערבות המדינה?

הקרן בערבות מדינה היא קרן שהוקמה על ידי משרד האוצר במטרה לסייע לעסקים בינוניים וקטנים בישראל. הקרן נועדה להעניק לעסקים אלו אפשרות לגייס מימון אטרקטיבי שיאפשר להם צמיחה מהירה., הפעם החלטנו לרכז מידע על הלוואות אלו, למי זה מיועד הקרן בערבות מדינה, מה כוללת הלוואה כזו ואיך מייעלים את הליך הגשת הבקשה. מוזמנים להמשיך איתנו.

מהי הקרן בערבות מדינה?

הקרן בערבות מדינה היא קרן שהוקמה על ידי משרד האוצר במטרה לסייע לבעלי עסקים בינוניים וקטנים להתפתח עסקית. הרי המנוע העיקרי לצמיחת המשק הוא דווקא העסקים הקטנים והבינוניים, הבעיה היא שעסקים כאלו התקשו לגייס מימון שיסייע להם להתפתח. לכל עסק יש תקופת הרצה בה הוא נדרש להשקיע בעסק מבלי לראות רווחים משמעותיים, בתקופה כזו קשה לשלם החזרי הלוואות וגיוס מימון לעסקים הוא מורכב.

משרד האוצר נכנס לתמונה במטרה לסייע לעסקים בישראל להתפתח וכך, הוא הקצה מיליארדי שקלים כדי לסייע לעסקים אלו. כך במתן הלוואה כזו, המדינה ערבה לשבעים אחוז מגובה ההלוואה והלווה יכול לקבל את ההלוואה בתנאים משתלמים ונוחים. בפועל, את ההלוואה הלווה מבקש ממשרד האוצר ואת ההלוואה והא מקבל מגוף נותן אשראי אותו הוא בחר.

מה כוללת הלוואה בערבות המדינה?

הלוואה בערבות מדינה היא לא כמו כל הלוואה אחרת.

 • מדובר בהלוואה הניתנת תמורת ערבות המדינה על 70-80 אחוז מגובה ההלוואה וכך הלווה נדרש להציג ערבות על האחוזים הנותרים. כך שמדובר בהלוואה בעלת הון עצמי נמוך במיוחד.
 • סכום ההלוואה המירבי הוא עומד על חצי מיליון שקל או 8% ממחזור העסקאות השנתי האחרון.
 • הפריסה הניתנת היא לתקופה של חמש שנים.
 • ניתן לשלב מסלול גרייס ובו לא לשלם על הקרן בחצי השנה הראשונה להלוואה.
 • גובה הריבית על ההלוואה היא מהנמוכות במשק – פריים + 3%.
 • ההלוואה היא לא על חשבון האובליגו.

אילו מסלולי הלוואה קיימים בערבות המדינה?

הלוואה בערבות מדינה ניתנת ב-3 מסלולים עיקריים:

 • מסלול עסקים בהקמה – מיועד ליזמים בעלי רעיון עסקי. ניתן להגיש את הבקשה להלוואה עוד לפני הקמת העסק בפועל. ההון העצמי הנדרש במסלול הלוואה כזה עומד על 10%.
 • מסלול הון חוזר – מיועד לבעלי עסקים שנקלעו לעוומס כלכלי והם מעוניינים בהלוואה שתעזור להם לצאת מהמשבר. כדי לקבל הלוואה כזו צריך להגיש תוכנית עסקית ברורה ומפורטת שתציג את הנתונים באופן מקצועי ומשקף.
 • מסלול השקעה – עסקים הנדרשים להשקיע בעסק ומעוניינים לגייס מימון לצורך ההשקעה, יכולים לקבל הלוואה זו אם יש להם הון עצמי של 25% מגובה ההלוואה.

למי זה מיועד הקרן בערבות המדינה – מהם תנאי הסף ולמה הם נדרשים?

לאחר שראינו למי זה מיועד הקרן בערבות מדינה, חשוב לציין כי יש תנאי סף שרק העומד בהם, יכול לקבל את ההלוואה. לא כולם יודעים, אבל הלוואה כזו היא מורכבת להשגה. משרד האוצר מקבל מספר בקשות כפול ממספר ההלוואות שיאושרו ולכן, בקשה שלא הוגשה בצורה נכונה או ללא הפרטים המלאים, תידחה. וחבל. חשוב לציין את כל הפרטים הנדרשים בטפסים, לשלוח תוכנית עסקית מקיפה וברורה. כי בסופו של דבר, הלוואה כזו ניתנת אך ורק למי שעומד בתנאים. למה צריך תנאי סף?

כאשר הקרן מציעה הלוואה, היא רוצה לוודא שהיא עושה עסק נכון. שאכן בעל העסק שיקבל את ההלוואה ידע איך להפיק את המירב מהכסף, היא רוצה לוודא שהיא לא מסתכנת בערבות יקרה מידי ולכן, היא מעמידה תנאי סף שיוודאו שההלוואה ניתנת למי שהיא אכן מיועדת.

תנאי הסף לקבל הלוואה כזו

 • העסק צריך להיות רשום, עוסק פטור / מורשה / חברה או אפילו עמותה.
 • מחזור עסקאות שנתי נמוך ממאה מילון שקל.
 • חשבון בעל העסק תקין ולא מוגבל או מעוקל
 • העסק צריך להיות נקי מחובות ברשויות המס.
 • עבר אשראי תקין, ללא הסדרים, עיקולים, פשיטות רגל וכדומה.
 • עסק שלא נחשב לעסק מתוקצב.

איך מייעלים את הליך הגשת הבקשה?

כדי לקבל הלוואה מהקרן בערבות מדינה, יש צורך להשקיע בהליך הגשת הבקשה. ניתן להעלות את הסיכויים לקבלת ההלוואה באמצעות פנייה למומחה לגיוס מימון מהקרן בערבות מדינה. מוזמנים לפנות לצוות המומחים של פיננס האוס המומחים בגיוס מימון לעסקים. צרו קשר לקבלת פרטים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?