תפריט

מימון קבוצות רכישה

מחירי הדיור מאמירים משנה לשנה. גם עכשיו, כאשר נראית עצירה בהתייקרות המחירים, עדיין המחירים לא הופכים לברי השגה בקלות… כדי להוזיל את המחיר, לא מעט אנשים מתארגנים יחד ורוכשים דירות במחיר קבוצתי. קבוצת רכישה היא דבר מורכב וכאן נסביר מה קורה מבחינת מימון קבוצות רכישה. אם אתם נתקלים בשאלות ממוקדות בנושא, צרו קשר עם המומחים לקבלת מענה מדויק למקרה הספציפי שלכם.

מהי קבוצות רכישה?

קבוצת רכישה היא קבוצת אנשים המתאגדים יחד כדי לרכוש יחד דירות. על פי רוב קבוצת הרכישה תעסוק בחיפוש אחר שטח מתאים לבניה, היא תהיה היזמית והיא תקטין את עלויות הדירות בשל החיסכון בתשלום ליזם ומנהל הפרויקט (מדובר בחיסכון של כעשרים אחוז מעלות הדירה). לאמיתו של דבר, לא תמיד מימון קבוצות רכישה הוא משתלם יותר לרוכש. יזם שיש לו ניסיון בתחום, יודע איך נכון להתנהל. אך כאשר מדובר בקבוצת אנשים שאין להם מושג מה עליהם לעשות, העניינים הופכים למורכבים יותר.

 

איך מקבלים מימון קבוצות רכישה?

כדי לקבל מימון לקבוצת רכישה, על קבוצת הרכישה לבחור גוף מימון למימון הפרויקט. יש קבוצות רכישה המונות אנשים אמידים וכך בכל התקדמות בקצב הבנייה, על כל המשתתפים לשלם עוד פעימה להתקדמות הפרויקט. הבעיה היא שבמצב כזה, לכל חבר בקבוצה ישנה השפעה על התקדמות הקבוצה, נפילה כלכלית של אחד מהם, עלולה לעכב את כל הפרויקט. כדי להימנע מכך, בוחרים גוף מימון העוסק במימון קבוצות רכישה וכך כולם משלמים לגוף המימון שמלווה את הפרוייקט מבחינת מימון.

 

השלבים לקבלת קבלת מימון קבוצות רכישה

  • בשלב הראשון חברי הקבוצה מתאספים יחד עם מומחה לגיוס מימון לבחירת גוף מימון מוסכם עליהם. כל חבר בקבוצה צריך לפתוח חשבון בבנק המלווה, גם כאלו שיש להם מימון מלא לרכישת הדירה.
  • בשלב הבא מומחה לגיוס מימון מנהל משא ומתן להוזלת מחיר הריביות הנלוות להלוואות השונות.
  • כל חבר מקבל הלוואה ובאופן שווה כל חבר מעביר את הסכום לבנק.
  • הבנק מעביר את הכסף בהתאם להתקדמות הבנייה
  • לאחר סיום הפרויקט קבוצת הרכישה מתפרקת וכל חבר נשאר עם ההלוואה אותה עליו לכסות כמו כל משכנתא.

 

למה מימון קבוצות רכישה הוא מורכב מכל מימון אחר?

כל פרויקט נדל"ן מצריך מימון רב וגף מימון מלווה. כאשר בנק נותן מימון, הוא משעבד את פרויקט הנדל"ן אליו עד לכיסוי החוב. כאשר מדובר בקבוצת רכישה. העניין עלול להפוך למורכב יותר בגלל שלא תמיד יש ערבות בנקאית ולא תמיד הדברים נעשים בצורה נכונה ומקצועית. ההמלצה היא להיעזר במומחים לגיוס מימון לקבוצות רכישה וכך לפתור את סוגיית המימון המורכבת.

בקבוצת רכישה חברים מספר אנשים, כל אחד בעל יכולות כלכליות אחרות. הם בונים את פרויקט הנדל"ן מאפס וכל עיכוב בתשלום עלול לעכב את הפרויקט כולו. כדי להימנע מבעיות כאלו בוחרים גוף מימון אחד שיאחד את מימון הפרויקט כולו וכך, בתמורה למימון שהוא נותן לפרויקט, הוא מקבל שיעבוד של כל הקרקע, ממילא מימון קבוצות רכישה הוא מורכב יותר.

 

למה מימון קבוצות רכישה הוא משתלם לרוכשים?

לא כל קבוצת רכישה משתלמת. החיסכון ברכישת דירה באמצעות קבוצת רכישה מסתכמת מרבית הפעמים בחיסכון של עשרים אחוז ממחיר הדירה – מה שהיה אמור להיות הרווח של היזם. הבעיה היא שגם כאשר מדובר בקבוצת רכישה יש מי שצריך לדאוג לכל המסביב:

  • צריך הון עצמי מספק לקבלת מימון מהבנק
  • צריך לדאוג למסגרת אשראי קיימת לגוף המימון
  • גובה הריבית על משכנתא כזו היא יקרה יחסית
  • לאחר קבלת הנכס על בעליו להסיר את השעבוד ולערוך מה שמכונה "פרצלציה"

כך שיש כאן לא מעט מורכבויות נלוות ולא בכל מחיר משתלם לרכוש דירה בקבוצות רכישה. יכול להיות שאמנם מחיר הדירה יהיה זול יותר, אך לאמיתו של דבר, האמת תשתקף בריבית המשכנתא היקרה…. חבל. חשוב לבדוק עם מומחה לגיוס מימון לקבוצות רכישה את כדאיות ההשקעה במקומות שכאלו.

 

איך הופכים את העניין למשתלם?

פנייה ליועץ משכנתאות מומחה לגיוס מימון לקבוצות רכישה תביא לכם מענה. הוא יבדוק את כדאיות העסקה עבורכם והוא ינהל את המשא ומצתן להוזלת מחירי הריבית ככל הניתן.

מימון קבוצות רכישה
מימון קבוצות רכישה

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]