תפריט

מימון נדל"ן מסחרי: אסטרטגיות להצלחה

עולם הנדל"ן מצריך ידע ישומי לא רק בניהול תזרים מזומנים ולא רק בבנייה. לא הכל וורוד בעולם הנדל"ן. אם חשבתם שחוש עסקי מפותח לבדו הוא זה שהופך יזמים מצליחים לכאלו, הרי שכדאי שתפנימו את המורכבות הנלווית לעולם המימון הנדל"ן המסחרי. בשונה מרכישת דירה, מימון פרויקטים בנדל"ן הוא הרבה יותר מורכב. כאן נעסוק בנושא מימון נדל"ן מסחרי: אסטרטגיות להצלחה. האם יש כאלו בכלל?

 

מימון נדל"ן מסחרי: אסטרטגיות להצלחה בגיוס מימון

מי שיש לו כסף להשקיע בנדל"ן, האם ישתלם לו ליטול הלוואה למינוף הכסף או שינצל את הכסף שיש לו לבנייה ולקידום הפרויקט שהוא יוזם? על השאלה הזו חשבו כבר טובי המומחים בענף המימון והתשובה תמיד חוזרת על עצמה, מי שיש לו כסף נזיל יכול להפיק הרבה יותר תועלת מהלוואה מאשר מי שלוקח את ההלוואה למימון הפרויקט. 

 

הרי בסופו של דבר חשוב לזכור שגופי המימון מלווים את הכסף שלהם למי שמציג להם תמונת מצב בטוחה מבחינה פיננסית. הם לא ילוו לכם כסף בגלל העדה לה אתם משתייכים וגם לא בגלל המראה החיצוני המרשים שלכם… בסופו של דבר גופי המימון מתנהלים כמו כל עסק וכאשר הם מזהים עסקה עם פוטנציאל לרווח, הם יבדקו מה גובה הסיכון הנלווה לה. ככל שהסיכון יהיה גבוה יותר, הריבית תהיה גבוהה בהתאם ולפעמים גופי המימון אף יסרבו לאשר את הבקשה. לעומת זאת, אדם בעל הון משלו המגיש בקשה לקבלת הלוואה בסכום זהה לסכום שיש לו, יזכה לריבית נמוכה יותר, תודות לתזרים שיש לו. 

 

היזהרו ממינוף רב מידי

הגעה לתחום ללא הון ראשוני בסיסי יכולה להיות מסוכנת בגלל שהיא מתאפיינת במינוף גבוה מידי. כאשר מדובר בהשקעה לטווח ארוך, הסיכון במינוף גבוה מידי הוא רב. מה שיכול לקרות במינוף יתר הוא קושי תזרימי  – בגלל שמרבית ההכנסות יופנו להחזרת ההלוואות וההתחייבויות. לפעמים הדבר כל כך לא מתוכנן נכון שהוא אף מוביל לתזרים מזומנים שלילי, מה שעלול להוביל לקריסת חברות. 

 

מינוף גבוה מידי יכול להיות מסוכן לבעליו במקרה בו מחיר הנכס המושקע יורד. כי החוב נשאר אותו דבר למרות שמחיר הנכס השתנה… כך במקרה של אי עמידה בהתחייבויות בעל הנכס עלול למצוא את עצמו מעוניין למכור את הנכס ולסלק את החוב, אך גם מכירת הנכס לא תסייע לו בכך. ומצב כזה הוא מסוכן. 

 

רכישת נכס לפני השבחה

שיטה ידועה לצבירת הון היא לרכוש נכס נדל"ן המצריך שיפוץ או שדרוג, לערוך בו שיפוץ וכך מחירו עולה וניתן למכור אותו במחיר רב יותר מהמחיר הנרכש. הטקטיקה הזו קיימת בכל ענפי הנדל"ן וכמובן שגם בענף המסחרי. חשוב לזכור את המיסוי הנלווה לעסקה כזו שלפעמם היא עצמה מונעת את רווחיות העסקה. 

 

קבלו מהמומחים בענף מימון נדל"ן מסחרי: אסטרטגיות להצלחה:

  • בדקו מה בעסקה "מושך" אתכם? למה העסקה הזו זוכה להתעניינות מצידכם יותר מכל עסקה אחרת? האם היא אכן כזו כדאית? זה המקום להעריך את אופי ההשקעה וגובה התשואה שתתקבל.
  • וודאו שאתם משקיעים בנדל"ן שיוכל להביא לכם את מטרת ההשקעה. רכישת קרקע חקלאית לצורך בניית מגדלי משרדים לא תהיה רלוונטית להשקעה כזו. בדקו שיש לכם מספיק הון להשקיע בעסקה המדוברת.
  • התייעצו עם עוד 2 מומחי נדל"ן לכל הפחות ותנו להם לחוות את דעתם על העסקה. היזהרו ממהלכים פזיזים.

 

התייעצות עם מומחי נדל"ן היא קריטית. כי בסופו של דבר מי שעוסק בתחום מידי יום יכיר טוב יותר את האסטרטגיות הקיימות להצלחה בנדל"ן מסחרי, הוא ידע לאילו גופי מימון נכון לפנות, איך נכון לערוך סקר שוק בגיוס הלוואה ולבחון האם מדובר בעסקה משתלמת שתניב לכם את הרווחים עליהם אתם בונים. 

 

צוות פיננס האוס כאן בשבילכם

תמיד חלמתם על השקעת נדל"ן מניבה שתכניס לכם מידי חודש עשרות אלפי שקלים, אבל חוץ מחלומות כלום לא קרה מבינתיים? אתם צריכים להכיר את מומחי פיננס האוס שמצליחים לסייע למאות משקיעי נדל"ן להנות מרווחה כלכלית במינימום עלויות. צוות המומחים במתמקד באיפיון ההשקעה הנדרשת בהתאם ליכולות הקיימות, לאחר האיפיון מתחילים החיפוש אחר עסקה כזו, היא נבחנת על כל היבטיה וכך, הצוות פונה לגייס מימון מותאם.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]