תפריט

מימון לרכישת קרקע

מימון לרכישת קרקע הוא מימון מורכב יותר. כאשר רוכשים קרקע, יש הבדל במימון בין עסקה בה הקרקע הנרכשת היא קרקע חקלאית, לבין עסקה בה הקרקע הנרכשת היא קרקע לבנייה. כאשר הקרקע מיועדת לבנייה, גיוס המימון הוא קל יותר. ניתן לגייס אותו מהבנקים למשכנתאות ומגופי מימון חוץ בנקאיים. צוות פיננס האוס שמח להנגיש כאן מידע בנושא. נתקלתם בשאלה ממוקדת בנושא? אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים לקבלת מענה מדויק למקרה הספציפי שלכם.

ממי אפשר לרכוש קרקע?

בישראל, ניתן לרכוש קרקעות ממגוון גורמים. אופי העסקה ישתנה בהתאם למוכר הקרקע שהוא בעל הקרקע.

  • קרקע בבעלות פרטית תימכר על ידי אדם או גוף פרטי שהוא בעל הקרקע והוא מחפש למכור אותה. פרסום קרקעות כאלו למכירה תוכלו למצוא באתר יד 2, מודעות פרסום וכדו'.
  • קרקע בבעלות מועצה מקומית תשווק אמנם על ידי הגוף המקומי, אך לאמיתו של דבר הרכישה מתנהלת מול מנהל מקרקעי ישראל שמעביר את הסמכות לידי הנהלת המועצה המקומית (זה יכול להיות מושב שקיבל הקצאות קרקע לשיווק). כדי למצוא קרקעות כאלו לרכישה, תצטרכו לפנות למועצות מקומיות וישובים.
  • קרקע בבעלות מנהל מקרקעי ישראל תימכר על ידי המנהל עצמו. המנהל יוצא במכרזי מכירה וכך כל המעוניין לרכוש את הקרקע מגיש הצעת מחיר עבור הקרקע.

 

למאמר בנושא: איך להשיג מימון לקרקעות לחצו כאן >>>>

 

על מה חשוב לשים דגש ברכישת קרקע?

לפני הכל חשוב לזכור את מטרת ההשקעה. קרקע הנרכשת להשקעה בלבד, תיבחן אחרת מקרקע הנרכשת לבנייה עצמית של דירת מגורים… בדקו מה הייעוד של הקרקע, האם הוא אמור להיות חקלאי הוא לבנייה. יש הבדל גדול בגיוס המימון ולכן חשוב לבדוק זאת. אם בחרתם לרכוש קרקע להנייה, בדקו את אופי האזור בו היא ממוקמת, יש אזורים מפותחים בהם עלויות הפיתוח לא תהיינה יקרות כל כך לעומת אזורים אחרים. בדקו את רמת הנגישות, תוכניות ממשלתיות ייעודיות לאזור ועוד. ההמלצה היא להיעזר במומחה מקרקעין לקבלת חוות דעת מקצועית נטולת אינטרסים על עסקת הנדל"ן המוצעת לכם.

 

מימון לרכישת קרקע מבעלות פרטית

אם אתם מעוניינים לרכוש קרקע לבנייה מבעלות פרטית, אתם יכולים לקחת משכנתא ככל המשכנתאות. משכנתא כזו מכונה משכנתא לבנייה עצמית והיא כוללת משכנתא למגרש ולבניה עצמית. לפני שאתם נכנסים לסיפור הזה, כדאי שתבדקו את כל העלויות הנלוות. הרי עלויות בנייה הן עלויות שתופחות ללא הרף ולכן, בהגשת הבקשה למימון, חשוב שתדעו כמה עליכם לבקש, למניעת אי נעימויות בהמשך.

מימון לרכישת קרקע ממנהל מקרקעי ישראל

ההמלצה למשקיעים הקטנים תהיה להימנע מרכישת קרקע ממנהל מקרקעי ישראל ולהעדיף קרקע מבעלות פרטית. מדובר ברכישה מורכבת יותר. יותר בירוקרטית ובעלת אופי אחר. מנהל מקרקעי ישראל הוא גוף ממשלתי וכדי להשתתף במכרז, יש למלא את כל הטפסים הנדרשים ולשלם אגרה, פרט חסר עלול להוציא אתכם מרשימת המשתתפים במכרז. כדי להעלות את הסיכויים שלכם לעלות במכרז ההמלצה היא להיעזר במומחה לגיוס מימון לרכישת קרקעות. קרקעות כאלו ניתנות למימון באמצעות הבנקים וגופי המימון החוץ בנקאיים – בהתאם לייעודם.

 

מימון לרכישת קרקעות חקלאיות

כאשר הקרקע חקלאית, ולא משנה מי בעליה, הבנקים פחות ישמחו להציע מימון עבורה. הרי אי אפשר להרוויח מקרקע חקלאית כמו שמרוויחים מקרקע לבנייה. כדי לקבל מימון לרכישת קרקע חקלאית פונים לגופי מימון חוץ בנקאיים. אמנם יש קרקעות חקלאיות שהופשרו לבנייה ואז גיוס המימון שלהן הוא אחר. אך כל עוד והקרקע לא הופשרה לבנייה, ההשקעה בה נחשבת למסוכנת והבנקים השונים לא ירצו למממן את רכישתה.

 

צוות פיננס האוס מומחים בגיוס מימון לרכישת קרקעות

לפני שרוכשים קרקע צריך לדעת על אלו נקודות לשים דגש. גם לאחר בחירת הקרקע, יש לבחור את מקור המימון המתאים. רק מי שמגיע מעולם המימון ידע לראות את מכלול הנתונים ולהתאים אותם לצרכים האישיים של הקונה. צוות פיננס האוס שמח להנגיש לכם שירות גיוס מימון לרכישת קרקעות. גם לכם מגיע לעשות את הדרך להשקעה שלכם בראש שקט ורגוע. אתם צריכים שיהיה מי שינהל את גיוס המימון ויפעל עבורכם לקבלת מימון יעיל ומשתלם עבורכם. ויש כאן מי שיעשה זאת עבורכם. מוזמנים לקבל פרטים: 077-230-3175

מימון לרכישת קרקע
מימון לרכישת קרקע

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]