תפריט

מימון לקבלנים

ענף הבנייה מצריך הון רב. קבלן המעוניין לבנות פרויקט נדרש להון עצמי לא מבוטל, גם אם מדובר בהון ראשוני שהוא אמור להשקיע ולהכניס אותו לאחר סיום הבנייה (מה שמכונה הון חוזר), עדיין מדובר בסכום נכבד. קבלנים רבים נתקלים בקשיי מימון בגלל המורכבות שבדבר. צוות פיננס האוס המומחה בגיוס מימון לקבלנים שמח להנגיש כאן מידע בנושא. על כל שאלה ממוקדת בנושא, אתם מוזמנים לפנות ליועצי המימון של החברה לקבלת מענה ממוקד ויעיל.

מה מאפיין מימון לקבלנים?

קבלן המחפש הלוואה שתשלים את ההון העצמי שלו או את המימון כולו, יהיה זקוק להון רב. הקבלנות מצריכה הון רב, לפעמים מדובר במאות אלפי שקלים בלבד ולפעמים מדובר גם במליוני שקלים… כך או כך, בגלל שמדובר בהלוואות בסכומים גבוהים שכאלו, גופי המימון לא מעניקים אותם כלאחר יד. קבלת מימון לקבלנים היא מורכבת יותר. הבנקים בודקים את הפרופיל הפיננסי של הקבלן עצמו לוודא שמדובר באדם המתנהל נכון פיננסית, לאחר מכן הפרויקט עצמו נבחן וכך, לאחר בחינה מדוקדקת, גוף המימון מחליט אם לאשר את ההלוואה או לא. הלוואות כאלו ניתנות על פי רוב, תמורת בטוחה. הקבלן משעבד את הנכס הנבנה לטובת הגוף המממן. וכך, כל עוד וההלוואה לא מסולקת, הנכס ממושכן לטובת הגוף המלווה.

 

מימון חוץ בנקאי לקבלנים לעומת מימון בנקאי

יש לא מעט גופי מימון המציעים מימון לקבלנים. ניתן לחלק אותם לשני סקטורים: גופי המימון הבנקאיים שהם הבנקים השונים, לעומת גופי המימון החוץ בנקאיים שהם רבים מספור.

 

הלוואות בנקאיות זולות יותר

גופים המימון הבנקאיים יציעו לרוב הלוואות בריבית זולה יותר, אך לא תמיד זה יהיה כך. ההמלצה היא לפנות תחילה לבנקים בבקשה לקבלת מימון לקבלנים. הבנק יציע הלוואה כלשהיא וזה הזמן לפנות לעוד ועוד בנקים ולנהל משא ומתן להתאמת תנאי ההלוואה לאפשרויות ההחזר הנוחות לקבלן.

 

תנאי החזר גמישים

לא מעט קבלנים מוצאים את עצמם פונים לסקטור החוץ בנקאי בבקשה לקבלן מימון לקבלנים. הסיבה לכך תהיה לרוב תנאי ההחזר הגמישים. הבנקים מציעים הלוואות בתנאי החזר נוקשים יחסית. הבנקים לא יכולים להתגמש עם הפונים אליהם ככל יכולתם. יש מעליהם גוף מפקח שלא נותן להם לקחת על עצמם יותר מידי סיכונים. לעומת זאת, הגופים החוץ בנקאיים יכולים להתגמש כיוון שהם עצמאיים לעצמם. כך שתנאי ההחזר המוצעים על ידי גופי מימון חוץ בנקאיים יהיו נוחות יותר לקבלן פעמים רבות.

 

לא על חשבון האובליגו

הסיבה המרכזית בשלה קבלנים רבים פונים לקבלת מימון מגוף מימון חוץ בנקאי היא דווקא בגלל האובליגו שלא נפגע. ההלוואה היא חוץ בנקאית ולכן היא לא פוגעת במסגרת האשראי של הקבלן. הוא יכול להמשיך את התנהלותו הכלכלית מבלי להקטין את האובליגו.

 

מימון לקבלנים מהקרן בערבות המדינה

קבלנים מתחילים יכולים לקבל מימון מהקרן בערבות המדינה. מדובר בהלוואה הניתנת אך ורק לקבלנים זכאים. יש להגיש את הטפסים הנדרשים לקרן בערבות המדינה ופשוט לחכות לאישור. חשוב לציין שהלוואה זו ניתנת אך ורק לצרכי הון חוזר. לא ניתן לקבל אותה למימון רכישת קרקעות וכדומה… לא לכל קבלן מימון לקבלנים מהקרן בערבות המדינה תתאים ולכן, חשוב להיעזר במומחה לגיוס מימון המכיר את מקורות המימון השונים להתאמת המימון המתאים ביותר לאופי הפרויקט ולאפשרויות הקבלן.

 

הדרכים לייעול תהליך גיוס מימון לקבלנים

לפני שנכנסים לתהליך גיוס המימון, חשוב לעשות שיעורי בית ולהכיר את עולם המימון קצת יותר לעומק. בסופו של דבר כל שינוי בגובה הריבית בהלוואות אלו, משמעותו סכומים אחרים של ריבית. הבדל של חצי אחוז ריבית יכול לעלות לכם מאות אלפי שקלים ולכן הדיוק לצד המקצועיות, חשובים במיוחד.

כדי להצליח לגייס מימון יעיל ומשתלם עבורכם, קריטי ביותר להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון לקבלנים. הוא יבדוק עבורכם את נתוני המימון המתאפשרים בהתאם לתנאים הקיימים ויחד איתו, הכל יהיה שונה. צוות מומחי המימון של חברת פיננס האוס כאן בשבילכם. מוזמנים ליצור קשר לקבלת ליווי פיננסי יעיל ומקצועי לגיוס מימון משתלם שיסייע לכם להצליח עם הפרויקט שלכם. אין סיבה לשלם מחיר יקר על הריבית כשאפשר לחסוך זאת באמצעות ייעוץ מקדים עם איש מקצוע מומחה בתחום.

מימון לקבלנים
מימון לקבלנים

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]