תפריט

מימון לעסקים קטנים

גם כאשר מדובר בעסק קטן, גיוס המימון הוא מרכיב משמעותי בהצלחת העסק. ואין ספק כי הוא עלול להיות מורכב מאוד. העסקים הכי רווחיים למדינה מבחינת מיסוי, הם דווקא העסקים הקטנים והבינוניים, וזו גם הסיבה שהמדינה מעודדת מימון עסקים קטנים. החלטנו לרכז כאן מידע בנושא. תודה לצוות פיננס האוס על הנגשת המידע שכאן.

מה מאפיין מימון לעסקים קטנים?

האות הנלקחות למימון עסקים קטנים הן הלוואות בסכומים של עשרות אלפי שקלים בודדים בדרך כלל. טווח תקופת ההחזר של הלוואות אלו, מסתיים תוך מספר שנים בודדות. גיוס מימון לעסק יכול להיות סיפור יקר, אך הוא גם יכול להיות רווחי. כאשר מחפשים מימון לעסקים קטנים, צריך להיזהר מחברות מימון המתנהלות בצורה לא חוקית. בגלל שמדובר בסכומים נמוכים יחסית, יש הונאות רבות בענף זה. כדי לגייס מימון לקידום העסק שלכם, תוכלו לפנות למספר גורמי מימון המציעים מימון כזה.

.

מאיפה ניתן לקבל מימון לעסקים קטנים?

כאמור, יש לא מעט גורמי מימון המעדיפים להתעסק עם בעלי עסקים קטנים וכך הם מציעים הלוואות דווקא לקהל יעד זה. סקרנו כאן את גורמי המימון המרכזיים.

 

מימון בנקאי

גורם המימון המועדף והמוכר הוא הבנק בו חשבון העסק מתנהל. בעל עסק יכול לפנות אל הבנקים בבקשה לקבלת הלוואה לקידום העסק. לאחר שהוא מקבל אישורים למתן ההלוואות, הוא יכול לנהל משא ומתן בין הבנקים להוזלת הריבית וכך, לפנות בסופו של דבר אל הבנק שהציע לו את ההלוואה המשתלמת ביותר ליכולות העסק שלו. למימון בנקאי יתרונות וחסרונות. היתרון המרכזי הוא המחיר הנמוך של הריביות הנלוות לו. אך החיסרון גם הוא קיים. הלוואות בנקאיות הן הלוואות שמורכב יותר לקבל אותן. הבנקים מקשים על התהליך עם הבירוקרטיה הנדרשת, התהליך אורך זמן ובגלל שהבנק כפוף לתנאי בנק ישראל, הוא נאלץ פעמים רבות גם לסרב למתן הלוואות כאלו.

למאמר בנושא הלוואות למסורבים בבנק לחצו כאן >>>

מימון חוץ בנקאי

מדובר בהלוואות חוץ בנקאיות הנלקחות מגורמי מימון חיצוניים שהם לא הבנק. זה יכול להיות מגוון גופים, פרטיים או מוסדיים. לרוב, מימון כזה יאשר הלוואה גם כאשר הבנק סרב לאשר. גורמי מימון חוץ בנקאיים יכולים להיות:

חברות אשראי

חברת אשראי יכולה להיות חברת מימון פרטית או אחת מחברות כרטיסי האשראי המוכרות לנו ומציעות הלוואות לפונים אליהן. הלוואות אלו הן לא על חשבון מסגרת האשראי של העסק ויש בעלי עסק המעדיפים אותן דווקא בגלל. כאשר בוחרים חברת אשראי חשוב לוודא כי היא מורשית מטעם משרד האוצר למתן הלוואות. הלוואה מחברת אשראי היא הלוואה בריבית יקרה בדרך כלל. מצד שני, נלווים לה תנאי החזר נוחים במרבית הפעמים. מסיבה זו חשוב למפות היטב את הנתונים ולבדוק עם איש מקצוע עד כמה ההלוואה משתלמת.

 

חברות ביטוח

חברות ביטוח רבות מציעות הלוואות לבעלי עסקים ואנשים פרטיים. כמו כל גורם מימון המעניק הלוואה, רווח חברת הביטוח מגיע מהריבית הנלווית להלוואה ועל פי רוב היא גם תהיה יקרה. הלוואות מחברות ביטוח הן אמינות מצד אחד – הלווה מכיר את גוף הביטוח והוא יודע שמדובר בחברה מוכרת ואמינה. מצד שני, הן עלולות להיות יקרות מידי, כפי שציינו כאן.

 

קרנות פילנטרופיות

עסקים קטנים הם העסקים הריווחים למדינה. הם אלו שמשלמים את עיקר המיסים למדינה ולכן, המדינה מעודדת קרנות פילנטרופיות המעוניינות לסייע לקידום עסקים קטנים. קיימות הרבה קרנות, חלק מהן מוכרות יותר וחלק פחות: הקרן להלוואות בערבות מדינה, קרן נתן, קרן קורת, הסוכנות היהודית ועוד. הלוואות מקרנות כאלו מאופיינות בתנאים אטרקטיביים במיוחד. ריבית נמוכה ובדרך כלל גם ללא צורך בערבויות או בטוחות – בהתאם לסכום ההלוואה. לכל קרן תנאים ודרישות משלה. רק מי שעומד בדרישות הקרן, יכול להגדיש בקשה לקבלת ההלוואה. על פי הנתונים, רק חלק קטן מאחוזי הבקשות נענות בחיוב. לפעמים הבקשה "נופלת" רק בגלל חסר בפרטים במילוי טופס הבקשה. כך או כך, כדי להעלות את סיכויי קבלת מימון מגורם מימון כזה, כדאי להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון.

 

מתי עסק קטן צריך מימון ומתי הזמן הנכון לפנות לבקש אותו?

כל עסק צריך מימון כדי להתקדם. אם יש לכם רעיון עסקי, תצטרכו מימון כדי להוציא אותו את הפועל. גם אחרי הקמת עסק, כדי לקדם את העסק, לשווק אותו בצורה נכונה שתגדיל את קהל הלקוחות, להגדיל אותו שיוכל לתת מענה לפונים הרבים, הוא צריך כסף… בכל שלב תוכלו לפנות לאיש מקצוע שיסייע לכם בגיוס מימון.

מימון לעסקים קטנים
מימון לעסקים קטנים

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]