תפריט

מימון לעסקים גדולים

תפעול עסק גדול דורש הרבה יותר משאבים מעסק בינוני וקטן. כל התפתחות של עסק כזה מצריכה סכומים לא מבוטלים וכמו כל עסק המעוניין לצמוח ולהתקדם, גם עסקים גדולים מעוניינים לגדול. ולכל עסק יש לאן לשאוף. הבעיה היא שגיוס מימון לעסקים גדולים הוא מורכב הרבה יותר מגיוס מימון לעסקים מתחילים וקטנים… הפעם החלטנו לרכז כאן מידע בנושא. נקווה שהוא יסייע לכם. תודה לצוות פיננס האוס על הנגשת המידע שכאן.

 

הכירו את ההלוואה החדשה! הלוואות לעסקים עד 6 מיליון בפריסה עד 40 שנה!
פיננס האוס גאה לעדכן כי מעכשיו בעלי עסקים יכולים להגיש בקשות להלוואות עד 6 מיליון ש"ח כנגד שעבוד נכסים בבעלות החברה!
תנאי המשכנתא הינם מהטובים בשוק רלוונטיים כעת גם לנכסים מסחריים:

✔ מימון עד 80%

✔ פריסה עד 40 שנה

✔ הלוואות עד 6 מילון ש"ח

✔ אפשרות לשעבוד נכסים 

מה נחשב לעסק גדול?

על פי ההגדרה, עסק גדול הוא עסק המעסיק מעל 250 עובדים ומחזור עסקאותיו עולה על 15 מיליון שקלים. לכל גוף ישנה הגדרה אחרת. וכך יכול להיות מצב בו עסק מוגדר כעסק בינוני מבחינת משרד התמ"ת, אך בבנק הוא נחשב לעסק גדול. אין הגדרה מוחלטת בנושא ובגלל שבכל גוף מימון ההגדרה משתנה, על הלווה לעשות שיעורי בית טובים במיוחד… מבחינת הבנקים עסק שמחזור עסקאותיו עולה על 5 מיליון ₪ בשנה, הוא עסק גדול. או לחילופין, תאגיד מורשה שלא הצהיר כי מחזור עסקאותיו גדול מ -5 מיליון ₪. בסופו של דבר, הגדרת עסק גדול מבחינת גוף המימון היא משמעותית מבחינת העמלות הנדרשות לתשלום והאשראי הניתן.

 

מה מאפיין מימון לעסקים גדולים?

עסקים גדולים לא מסתפקים בסכומים קטנים. המשפט "הקומץ לא משביע את הארי" מתאים בדיוק לכאן… עסק גדול הולך על גדול. ולכן, הוא גם יצטרך סכומים גבוהים יותר לקידום שלו. אם עסק קטן או בינוני יסתפקו בהלוואות בגובה עשרות אלפי שקלים, הרי שהלוואות לעסקים גדולים מתחילות במאה אלף שקל. הלוואות אלו יכולות להגיע לסכומים של מיליוני שקלים – בהתאם לבטוחות שיש לעסק להציע תמורת ההלוואה. לעסקים גדולים יש הון עצמי גבוה בדרך כלל. ולמרות זאת, הם בוחרים למנף את ההון להון רב יותר. כך הם מצליחים לגייס מימון רב במחיר זול. הלוואה לעסק לא לוקחים רק כשהעסק מדשדש, ההפך הוא הנכון, כאשר העסק משגשג, זה הזמן לחתור להתקדמות הבאה. וכידוע, כל קידום עסקי עולה כסף…

 

מאיפה ניתן לקבל מימון לעסקים גדולים?

אפשרויות המימון לעסקים גדולים הן מגוונות: יש את הבנקים, חברות המימון וקרנות המימון השונות.

 

הבנקים

כל בנק מציע הלוואות עסקיות. הלוואות בנקאיות הן ההלוואות בעלות הריבית הכי בסיסית. מבין גופי המימון השונים המציעים הלוואות, ההעדפה תהיה תמיד לבנקים. כמובן שלא מדובר בנתון מוחלט, לפני כל חתימה על הלוואה חשוב לוודא כי מדובר בתנאים נוחים המתאימים ליכולות הלווה. על פי רוב, ריביות הבנקים הן זולות יותר ביחס לריבית של הלוואה חוץ בנקאית. להלוואות מהבנק יש יתרון במחיר הריבית, אך מהחיסרון שלהן אי אפשר להתעלם: הבנקים כפופים לנהלי בנק ישראל המפקח על הבנקים ולכן הם לא יכולים להתגמש בתנאי ההלוואה כרצונן. הם לא יכולים לשנות את פריסת ההלוואה, לאשר הלוואה כאשר קיים סיכון גבוה וכו'. לווים שמקבלים סירוב מהבנק, פונים לעולם החוץ בנקאי.

 

חברות מימון חיצוניות

יש לא מעט חברות מימון חיצוניות המציעות הלוואות לעסקים גדולים בינוניים וקטנים. מדובר בגופי מימון כמו: חברות מימון פרטיות, חברות אשראי, קרנות מימון פילנטרופיות, חברות ביטוח ועוד. גופים אלו לא כפופים לנהלי בנק ישראל וכך הם גם גמישים בהתאם ליכולות הלווה. אם לעסק נוח יותר לפרוס את ההלוואה לתקופה ארוכה יותר, הרי שההחלטה אם לאשר זאת תהיה תלויה רק במנהל גוף המימון והעניינים הם הרבה יותר גמישים וקלים ביחס להתנהלות מול הבנק. חשוב לציין כי יש לא מעט גופים המציגים את עצמם כנותני הלוואות אטרקטיביות אך לאמיתו של דבר מדובר בגופים המתנהלים שלא על פי החוק.

 

מה עושים כדי לקבל הלוואה משתלמת?

לפני שניגשים לקחת הלוואה לעסק, חשוב לבדוק מספר נתונים מרכזיים:

  • האם מדובר בגוף מימון אמין ומוכר שיש לו רישיון מטעם משרד האוצר למתן הלוואות?
  • האם ההלוואה מותאמת ליכולות העסק?
  • מה גובה הריבית על ההלוואה, האם היא משתנה או קבועה?
  • מה קורה כאשר פורעים את ההלוואה מוקדם?
  • מה תקרת הסכום שגוף המימון מציע בהלוואותיו?
  • האם גובה ההחזר החודשי של ההלוואה מתאים ליכולות העסק?

בסופו של דבר, חשוב למפות את כל הנתונים הכלכליים של העסק לפני לקיחת הלוואה. לצורך כך מומלץ להיעזר באיש מקצוע מומחה בתחום. אנחנו בפיננס האוס נשמח לעמוד לשירותכם על מנת להביא לכם את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם.

מימון לעסקים גדולים
מימון לעסקים גדולים

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]