תפריט

מימון לנדל"ן

מימון לנדל"ן לא קל לגייס. יש לא מעט חברות המציעות מימון לנדל"ן ובתור משקיעים שאכפת להם, תצטרכו להכיר טוב טוב את תחום המימון לפני שאתם הולכים לגייס מימון לרכישת נדל"ן. מהן האופציות הקיימות לגיוס מימון נדל"ן ועל מה חשוב להקפיד בגיוס שכזה? צוות פיננס האוס שמח להנגיש לכם כאן מידע בנושא. השתדלנו להכניס כאן כמה שיותר מידע, אם בכל זאת נתקלתם בשאלה לא פתורה, צרו קשר עם מומחי פיננס האוס לקבלת מענה מדויק עבורכם. אז בואו נתחיל.

האפשרויות הקיימות למימון נדל"ן

משכנתא – הדרך המסורתית

הדרך הנפוצה ביותר למימון רכישת נדל"ן היא לקחת משכנתא. משכנתא היא הלוואה מבנק או מוסד פיננסי אחר המשמשת לרכישת נכס. הלווה מחזיר את ההלוואה על פני פרק זמן מוגדר, בדרך כלל 15 או 30 שנים, עם ריבית מוגדרת מראש. תמורת ההלוואה גוף המימון מקבל זכויות על שמו ברישום הנכס וכך, רק לאחר פירעונה המלא של ההלוואה, השיעבוד מוסר. כדאי לבחון מסלולי משכנתא שונים.

 

הלוואת זכאות

משרד הבינוי והשיכון מציע עזרה במימון נדל"ן לזכאים לה. וכך הוא מציע מסלול זכאות במשכנתא. בעלי זכאות העונים לקריטריונים, מקבלים מסלול זכאות במשכנתא שלהם. המסלול מציע ריבי זולה יותר מגובה הריבית הממוצעת בשוק והיא מתאפיינת בנקודות נוספות.

 

הלוואות חוץ בנקאיות

יש לא מעט גופים חוץ בנקאיים המציעים מימון לרכישת נכס נדל"ן. כאשר פונים ליטול הלוואה  כזו, חשוב לזכור כי מדובר בריבית יקרה מאוד והזהירות חשובה. הלוואות חוץ בנקאיות אלו עשויות להיות בעלות ריבית גבוהה יותר מאשר משכנתאות מסורתיות אך עשויות להיות קלות יותר להשגה עבור לווים שאינם זכאים למימון מסורתי. הגופים החוץ בנקאיים לא כפופים למגבלות הבנק המרכזי ולכן התנאים המתאפשרים גמישים יותר.

 

אפשרויות מימון שונות

אם יש לכם כבר נכס נדל"ן משלכם, אתם יכולים להיעזר בו לגיוס ההון העצמי. זה יכול להיות באמצעות נטילת הלוואה להון עצמי על חשבון הנכס ה'קיים. ניתן לקחת משכנתא הפוכה על נכס של ההורים וכך לרכוש נכס נוסף. האפשרויות הן מגוונות, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות וחשוב לבדוק כל אופציה כזו על כל השלכותיה.

 

על מה חשוב להקפיד בגיוס מימון לנדל"ן?

עלויות הנלוות לגיוס המימון

גיוס מימון לרכישת נכס עולה לא מעט. אם אתם נעזרים ביועץ משכנתאות לצורך כלך,  ובין אם אתם פועלים עצמאית, תצטרכו לשלם לא מעט סכומים עבור העלויות הנלוות למשכנתא. העלויות יכללו תשלום לשמאי מקרקעין שיעריך את שווי הנכס, תשלום ליועץ משכנתאות, עמלות רישום הנכס, תשלומי מס, עלות פתיחת תיק ועוד…

גובה ההון העצמי

חשוב לבדוק שיש מספיק הון עצמי בהתאם לדרישת הגוף המממן. לא מעט לווים שוכחים לבדוק את גובה ההון העצמי שיש להם. יש לא מעט עלויות הנלוות לרכישת הנכס וכך, גובה ההון העצמי הקיים הולך ויורד… חשוב לזכור כי ככל שנלקחים יותר אחוזי מימון, כך גובה הריבית גם הוא יהיה גבוה יותר. עבור רכישת נכס ראשון גובה ההון העצמי הנדרש יצטרך לעמוד על לפחות 25% מערך הנכס. לא לכל זו"צ יש את מלוא הסכום וכדי לגייס את כולו כדי להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון ולהשלמת הון עצמי.

 

גובה הריבית

על ההלוואה שתקבלו אתם משלמים מחיר והמחיר הוא הריבית. הריבית היא הרווח של גופי המימון ולכן הם ינסו להאמיר אותה יותר ויותר… חפשו את גוף המימון שיציע לכם את ההלוואה בריבית הנמוכה ביותר. אף אחד לא מעוניין לשלם מחיר יקר. יחד עם זאת, חשוב לזכור לבדוק את התאמת יתר התנאים ולא רק את הריבית. אבל את העיקר חשוב לזכור…

 

ניהול משא ומתן

לא כולם יודעים, אך הבנקים השונים גם הם מאפשרים משא ומתן. אם הבנק הציע לכם מחיר ריבית מסוים, זה לא אומר שאתם לא יכולים לגייס ריבית נמוכה יותר. חכם עיניו בראשו ולאחר קבלת האישור העקרוני זה הזמן לפנות אל מקורות מימון נוספים ולדרוש תנאים מתאימים יותר. באמצעות משא ומתן מקצועי ניתן להוזיל את מחיר המשכנתא בעשרות אחוזים. ולא צריך להיות בעלי מומחיות מיוחדת. ניתן לפנות לאיש מקצוע העוסק בתחום ולהנות מתוצאות עבודתו. גם אתם יכולים לעשות זאת, צרו קשר עם צוות המקצוענים של פיננס האוס ותהנו ממשכנתא משתלמת ומותאמת לצרכים שלכם.

מימון לנדלן
מימון לנדלן

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]