תפריט

מימון לנדל"ן מסחרי ביהודה ושומרון

משקיעים רבים מזהים את הפוטנציאל הקיים בהשקעה בנדל"ן מסחרי וכך הם פונים לרכוש נדל"ן בקצוות הארץ השונות. גם ליהודה ושומרון לא מעט משקיעים מגיעים. ובצדק, מחירי הנדל"ן באזור נמוכים משמעותית. השאלה היא מה קורה מבחינת גיוס מימון לנדל"ן מסחרי ביהודה ושומרון? האם העניינים שם שונים? מי מטפל בגיוס מימון שכזה? כאן צוות פיננס האוס מנגיש לכם מידע בנושא, על כל שאלה ממוקדת בנושא, תוכלו לפנות למומחים לקבלת מענה מקצועי ומדויק לשאלתכם. אז בואו נתחיל.

מה מוגדר כשטחי יהודה ושומרון?

שטחי יהודה ושומרון הם השטחים הנמצאים מעבר לגבולות הקו הירוק שהיה נכון ב1967. שטחים אלו נמצאים בין הקו הירוק ועד לנהר הירדן. באזור זה שולטים בערבוביה חוקים ישראלים לצד חוקים מימי השלטונות הקודמים. רישומי הבעלות על נכסים הנמצאים באזורים אלו לא רשומים בצורה מסודרת, ויש חוקים ירדנים תקפים כך שהבלגן חוגג. מי שמעוניין לרכוש נכס נדל"ן באזור, יודע שמדובר בעניין קצת יותר מורכב, ההונאות באזור גבוהות ולכן הזהירות מחויבת מציאות.

 

למה לרכוש בשטחי יו"ש נדל"ן מסחרי?

לאחרונה יותר ויותר משקיעים מחפשים לרכוש נדל"ן מסחרי בשטחי יו"ש והסיבות לכך הן מגוונות. יש מי שמעוניין לתמוך בהתיישבות היהודית באזור ולכן הוא רואה בכך אידיאל, להקים עוד ועוד שטחי נדל"ן מסחרי ויש מי שרואה בכך השקעה כספית משתלמת ותו לא.

 

נדלן מסחרי הוא זול יותר מנדל"ן למגורים

באופן כללי, גם אם לא נלך על נדל"ן מסחרי בשטחי יהודה ושומרון, נגלה כי מחירי נדל"ן מסחרי הם נמוכים משמעותית ממחירי נדל"ן למגורים. לא מעט אנשים רוכשים נדל"ן מסחרי בגלל שזה מה שההון העצמי הקיים ברשותם מאפשר להם. כך הם נהנים מתשואה גבוהה בהשקעה נמוכה יחסית.

 

בשטחי יהודה ושומרון המחירים נמוכים משמעותית

ההעדפה לרכישת נדל"ן מסחרי בשטחי יהודה ושומרון תגיע פעמים רבות בגלל המחיר. הפער בין מחירי נדל"ן מסחרי בשטחי יהודה ושומרון למחירי הנדל"ן המסחרי בשאר אזורי הארץ הוא משמעותי במיוחד.

 

מה מאפיין את הנדל"ן בשטחי יו"ש?

הבעלות על הנכס לא מוסדרת כמו בעלות על נכס בשאר אזורי הארץ. ישנם מספר גופים האחראיים על רישומי הבעלות של הנכסים ביהודה ושומרון. סיקרנו כאן עבורכם את האחראיים על רישום הבעלות של נכסי יו"ש:

 

המנהל האזרחי

יש לא מעט נכסים בעלי רישום לא מוסדר. המנהל האזרחי הוא זה שמאגד את האחריות בהסדרת זכויות בעלות נכסים שכאלו.

 

חברה משכנת

כאשר מדובר בקרקע בבעלות המדינה או בבעלות פרטית, החברה המשכנת היא זו שתנהל את הרישומים לצד הרישומים במנהל האזרחי.

למאמר בנושא: משכנתא ביהודה ושומרון >>>

טאבו יהודה ושומרון

לשכת הטאבו ביהודה ושומרון שונה מכל לשכות הטאבו המוכרות לנו ביתר אזורי הארץ. ספרי הטאבו לא פתוחים לכלל הציבור בכדי להגן על ערבים המעוניינים למכור את נכסיהם לידיים יהודיות. הרישומים נערכו בשפה הערבית ורק בעלי זיקה לעניין רשאים לעיין ברישום הטאבו הנדרש להם. כדי להנפיק נסח טאבו, צריכים להגיש בקשה לעיון.

 

ההתיישבות הציונית (חט"ל)

מכונה גם חטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית והיא מנהלת את הקרקעות שבידי המדינה. כדי לקבל מידע קיים יש לפנות לחטיבה בבקשה לקבלת המידע הנצרך. כך או כך, בעלות על נכס ביו"ש היא לא פשוטה כל כך. ישנה חשיבות קריטית לפנות אל עורך דין מקרקעין לקבלת ליווי מקצועי לאורך כל התהליך.

 

איך מגייסים מימון לנדל"ן מסחרי ביהודה ושומרון?

נכסים רבים ביהודה ושומרון מקנים בעלות לרוכש יחד עם זכות בר רשות. כאשר מדובר בקרקע השייכת למדינה, הזכויות כוללות זכות בר רשות המאפשרות למדינה לפנות את הרוכש מהקרקע שרכש תמורת פיצוי, בכל זמן שירצה.  מסיבה זו הבעלות לא נחשבת ליציבה ובטוחה ולא כל גוף מימון מסכים להעניק הלוואה למימון נדל"ן מסחרי בשטחים אלו.

בעיה נוספת היא בעיית המימון בשיעור הנמוך: גופי המימון מאשרים אחוזי מימון נמוך יותר בגלל הסוגיות המשפטיות הנלוות לנכסי נדל"ן ביהודה ושומרון וכך הם מאשרים גופי מימון בשיעור נמוך יחסית מהמימון המאושר לעסקאות שכאלו בשאר אזורי הארץ. כדי לקבל מימון לנדל"ן מסחרי ביהודה ושומרון חשוב לפנות לאיש מקצוע מומחה בגיוס מימון בשטחי יו"ש. צוות פיננס האוס צבר במומחיות בנושא ותוכלו לקבל ממנו את הליווי אותו אתם מחפשים.

למאמר בנושא: מימון לקרקעות ביהודה ושומרון לחצו כאן >>>

 

מימון לנדלן מסחרי ביהודה ושומרון
מימון לנדלן מסחרי ביהודה ושומרון

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]