תפריט

מימון ליזמים

יזם נדל"ן צריך הון רב לקידום פרויקטים. לא כל אחד יכול לממש את החלומות שלו בגל מחסור במזומנים. להיות יזם זה לחלוש על תחומי רבים: גיוס מימון, תכנון ובניה, ניהול תקציבי, התנהלות מול המערכת העירונית והבנה בחוקי הבנייה השונים. כדי שפרויקט נדל"ן יהיה רווחי ליזם, הוא חייב לבצע תכנון מקדים ומדויק של כל פרויקט הנדל"ן המתוכנן. כך הוא ימפה את הנתונים בקלות והוא יוכל לחשב את כדאיות הפרויקט או את הצורך לשנות אותו. צוות המומחים לגיוס מימון ליזמים מנגישים לכם כאן מידע.

מה נחשב ליזמות נדל"ן?

כדי להיות יזם צריכים להיות בעלי אומץ רוח, התמדה ויכולת דחיית סיפוקים. לא כל פרויקט מוכיח את כדאיותו בשנותיו הראשונות… יש פרויקטים בהם היזם נדרש להשקיע עוד ועוד עד לקבלת התוצאה הרווחית המוגמרת… לא כל אחד בנוי לזה. אם יש לכם את הכישורים להיות יזמים, אתם יכולים לעסוק באחד מתחומי היזמות הבאים:

  • מכירה ורכישה של קרקעות ומבנים
  • השקעה בנדל"ן מניב
  • הקמת פרויקטים לבניה ומכירה
  • הקמת מבנים והשכרה שלהם
  • השבחה של מבנים ומכירה שלהם

כשבוחרים עיסוק לביטוי היזמות, חשוב לתת את הדעת על היכולת הכלכלית הקיימת, על הקשרים בעולם הנדל"ן ועל הידע המקצועי הקיים. כל תחום יזמות יצריך נתונים ייחודיים לו ולכן, יש מיש תחום מסוים יתאים לו ותחום אחר לא. יש תחום יזמות בו אתם מעוניינים להתפתח, אבל אתם צריכים מימון ליזמים. איך ממשיכים מכאן?

איך צוברים הון ראשוני לקבלת מימון ליזמים?

כדי לקבל מימון לפרויקט נדל"ן, היזם צריך להיות עם הון עצמי ראשוני מספק. יש מספר דרכים מובילות לצבירת הון עצמי. נרחיב על המובילות שבהן: איך צוברים הון ראשוני לקבלת מימון ליזמים?

רכישה ומכירה של קרקעות ומבנים

מרבית יזמי הנדל"ן מתחילים בתחום זה. הם רוכשים נכס נדל"ן (עם הון עצמי מינימלי), משלמים תקופה על המשכנתא ולאחר תקופה הם מחליטים אם למנף את הנכס לטובת רכישת דירה נוספת להגדלת ההון הממונף, או להשקיע בנכס ולהשכיר אותו לקבלת תשואה חודשית שתכסה את עלות המשכנתא. כדי להצליח בתחום זה יש צורך בהון עצמי ראשוני כמו גם ביכולת לנהל את הנכסים בצורה יעילה.

השבחה של מבנים קיימים

לא מעט יוזמים רוכשים דירות במחירים נמוכים במקומות הצפויים לעבור השבחה. זה יכול להיות בניין לפני תמ"א 38, דירה ללא רישום מוסדר וכדו'. וכך, עם הידע שיש להם, הם פונים לאנשי המקצוע הנכונים והם פונים לסדר את הטעון שיפור. זו יכולה להיות דירת חורבה שעוברת שיפוץ מאסיבי המשביח אותה, תוספת בניה לדירה קיימת, הסדרת רישום בטאבו וכן הלאה. כך, לאחר שיפור המבנה, הדירה נמכרת במחיר גבוה יותר והיזם מקבל את רווחיו.

השקעה בנדל"ן מניב

נדל"ן מניב מצריך ניסיון רב של המשקיע. מדובר בסקאלה רחבה של דירות למגורים ומבני מסחר. רוב, השקעה בנדל"ן מניב תגיע בהמשך הדרך, אחרי שליזם יש יכולת כלכלית עם ידע מקצועי.

הלוואת מזנין – השלמה להון עצמי

הלוואת מזנין היא הלוואה שצברה תאוצה בשנים האחרונות. מדובר בהלוואה המיועדת ליזמי נדל"ן והיא ניתנת על ידי גופי מימון שונים לצורך השלמת ההון העצמי החסר. לרוב היא תינתן על סמך בטוחה כלשהי ולפני שלוקחים אותה, חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון ליזמים. אין סיבה לשלם מחיר גבוה על המימון כשקיימות אופציות יעילות יותר. מי שלא מגיע מעולם המימון יתקשה למפות את הנתונים בצורה יעילה ולמצוא את מקור המימון המתאים ביותר.

שותפות לגיוס הון

לא מעט יזמים מקבלים הצעות לשותפות או שהם עצמם מציעים שותפות לצורך גיוס הון משותף להקמת פרויקט נדל"ן. ישנם לא מעט מודלים לשותפות. יחד עם זאת, כל שותפות מצריכה בחינה מדוקדקת קודם לכן. פנו לפני כן למומחה נדל"ן המכיר את החוקים לבדיקת כדאיות העסקה. צוות המומחים של פיננס האוס מומחים בגיוס מימון ליזמים. תנו להם לבדוק עבורכם את מקורות המימון האפשריים לכם.

לסיכום

יזמים רבים מחפשים מימון שיאפשר להם לממש את הפרויקט עליו חלמו. יחד עם זאת, לצורך קבלת מימון ליזמים יש צורך בגיוס הון ראשוני. יש לא מעט דרכים לעשות זאת כפי שסיכמנו כאן. בסופו של דבר ההמלצה היא לפנות לאיש מקצוע לקבלת ליווי פיננסי צמוד.

מימון ליזמים
מימון ליזמים
תוכן עניינים
למידע נוסף:
מימון לסטארט-אפ
מימון לסטארט-אפ

גיוס מימון לסטארט אפ הוא לא דבר של מה שכך. מימון סטארטאפ יכול להיות מאתגר אך ישנן מספר אפשרויות זמינות למפתח הסטארט אפ. ריכזנו כאן

קרא עוד »
מימון פקטורינג
מימון פקטורינג

כיום יש לא מעט שיטות מימון. אחת השיטות הנפוצות בגיוס מימון היא מימון פקטורינג. העסק המצליח ביותר יתקשה להתנהל ללא תזרים מזומנים. ברגע שמתנהלים נכון

קרא עוד »
מימון לעסקים קטנים
מימון לעסקים קטנים

גם כאשר מדובר בעסק קטן, גיוס המימון הוא מרכיב משמעותי בהצלחת העסק. ואין ספק כי הוא עלול להיות מורכב מאוד. העסקים הכי רווחיים למדינה מבחינת

קרא עוד »
מימון לעסקים גדולים
מימון לעסקים גדולים

תפעול עסק גדול דורש הרבה יותר משאבים מעסק בינוני וקטן. כל התפתחות של עסק כזה מצריכה סכומים לא מבוטלים וכמו כל עסק המעוניין לצמוח ולהתקדם,

קרא עוד »
מימון בנקאי לעסקים
מימון בנקאי לעסקים

אם אתם בעלי עסק, אתם וודאי מכירים את המורכבות בגיוס מימון לעסק. רווחי העסק מתאפשרים רק אם יהיה לעסק מספיק משאבים לתפעל את עצמו. ככל

קרא עוד »