תפריט

מימון חוץ בנקאי לעסקים

כדי להקים עסק בישראל, צריך מימון. יש עסקים שעבור הקמתם צריך הון עצמי גבוה, לעומת אחרים בהם השקעה סמלית גם תספיק. הבעיה היא שגיוס מימון לעסק, הוא לא דבר פשוט. אנשים רבים מנסים לגייס מימון מהבנק, לא מצליחים וכך, הם פונים לגייס מימון חוץ בנקאי לעסקים מחברות מימון שונות. למימון חוץ בנקאי יש יתרונות וחסרונות. הפעם החלטנו להרחיב על כך כאן. תודה לצוות המומחים של פיננס האוס שדאג להנגשת המידע שכאן.

מה זה מימון חוץ בנקאי לעסקים?

מדובר בהלוואות לעסקים שנלקחות מחברות מימון שונות. זה יכול להיות חברות ביטוח העוסקות גם בתחום המימון, זה יכול להיות קרנות מימון, חברות אשראי ועוד. מימון כזה מאופיין בריביות יקרות יותר מהריביות הבנקאיות הרגילות. אך יחד עם זאת, הלוואות כאלו זוכות לגמישות רבה יותר. גופי המימון לא מוגבלים לתנאי בנק ישראל. כך הם יכולים לאשר מימון בתנאים אטרקטיביים, הם יכולים לפרוס את תקופת ההלוואה בהתאם ליכולות בעל העסק ולהתאים את תנאי ההלוואה התאמה למה שהוא רוצה. אז כמו שניתן להבין, יש כאן גם יתרונות וגם חסרונות.

 

יתרונות מימון חוץ בנקאי

למימון החוץ בנקאי יתרונות רבים ולא פלא איך אנשים "מסתנוורים" ופונים לקבל מימון לעסקים מגופים חוץ בנקאיים מבלי להתייעץ קודם לכן עם אנשי מקצוע:

 

  • האובליגו לא משתנה – כאשר לוקחים מימון בנקאי, מסגרת האשראי "נתפסת" מה שלא קורה כאשר לוקחים מימון חוץ בנקאי. המימון החוץ בנקאי הוא לא על חשבון מסגרת החשבון.
  • תנאי הפריסה המתאפשרים גמישים בהתאם ליכולות הלווה.
  • גובה ההחזר הוא גמיש ובמקרה בגובה ההחזר "חונק" את בעל העסק, ניתן להאריך את פריסת ההלוואה וממילא להקטין את גובה ההחזר החודשי.
  • גורמים חוץ בנקאיים מאפשרים הלוואות מהירות. תוך מספר שעות כספי ההלוואה נמצאים בחשבון הבנק. בשונה ממימון בנקאי האורך זמן רב.
  • עניין הערבות גם הוא משמעותי – גופים חוץ בנקאיים גמישים יותר בעניין הערבות וכך לא מעט גופי מימון מציעים מימון חוץ בנקאי לעסקים ללא צורך בהצבת ערבות או בטוחות.
  • הלוואה זו מכונה גם "הלוואה למסורבים" – גם עסקים שקיבלו סירוב להלוואה, יכולים לקבל אישור למימון כזה. זה קורה תודות לתנאים הגמישים.

 

מהם הסיכונים בהלוואות חוץ בנקאיות?

ריבית יקרה

ריביות יקרות מפחיתות את כדאיות ההלוואה. על פי רוב, מחיר הלוואות חוץ בנקאיות יהיה יקר יותר בצורה משמעותית על פני הלוואות אחרות. יחד עם זאת, יש גופי מימון חיצוניים המתאפיינים בעידוד יזמות בישראל וכך הם מציעים הלוואות אטרקטיביות בתנאים משלהם. כך שחשוב להכיר את גוף המימון אליו פונים ולפנות רק להיכן שמשתלם.

 

גוף מימון לא אמין

עולם המימון החוץ בנקאי מתפתח מיום ליום. חברות מימון חוץ בנקאיות צצות כפטריות אחר הגשם. בעל עסק שלא מכיר את עולם המימון עלול להתבלבל מהמבחר. יש לא מעט גופי מימון המציגים את עצמם ככאלו אך לאמיתו של דבר יש להם חלק בשוק האפור… כדי להגיע אל גוף מימון אמין שלא יסבך אתכם כלכלית, חשוב לוודא כי מדובר בגוף מימון מורשה למתן הלוואות מטעם משרד האוצר וכי יש לו אישור לכך.

 

הרכב הלוואה לא נכון

כאשר לוקחים הלוואה, בוחרים איך לשלב את הריביות על ההלוואה. יש החזרי הלוואה בהם הלווה משלם קרן קבועה וריבית משתנה בהתאם לגובה הריבית העדכנית. כעת אנחנו נמצאים בתקופה בה גובה הריבית משתנה ולא יציב ולכן, קריטי לזכור להרכיב את ההלוואות הנלקחות בצורה שקולה ונכונה. כדי להצליח במלאכה חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון חוץ בנקאי לעסקים. הוא ידע לנהל את התהליך בצורה נכונה, לפנות אל מספר גופי מימון ולנהל משא ומתן להוזלת מחיר ההלוואה הסופי.

 

איך בוחרים גוף מימון חוץ בנקאי?

החלטתם לגייס מימון חוץ בנקאי לעסקים ולגשת בכוחות עצמכם לעשות זאת? מעולה. התחילו בעבודת שטח להיכרות הנושא. בשלב שני, פנו לאיש מקצוע שינהל את התהליך בצורה נכונה. כך תחכו בעלויות גיוס המימון. לא מעט בעלי עסקים לא יודעים איך להתנהל עם התחום הכלכלי וכך הם מקבלים סירוב מהבנק לבקשתם. למרות, שעם עבודת שטח טובה יותר גוף המימון היה מאשר להם… מסיבה זו חשוב לפנות אל מומחה בגיוס מימון לעסקים שינהל את התהליך על הצד הטוב ביותר.

מימון חוץ בנקאי לעסקים
מימון חוץ בנקאי לעסקים

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]