תפריט

מימון בנקאי לעסקים

אם אתם בעלי עסק, אתם וודאי מכירים את המורכבות בגיוס מימון לעסק. רווחי העסק מתאפשרים רק אם יהיה לעסק מספיק משאבים לתפעל את עצמו. ככל שמחיר גיוס המימון הוא גבוה יותר, כך גם רווחי העסק קטנים. מה עושים בעלי עסק חכמים? פונים לחפש פתרונות מימון זולים. פתרון המימון הזול ביותר לעסקים הוא מימון בנקאי לעסקים. על כך נעסוק בכתבה שלפנינו. תודה לצוות היועצים של פיננס האוס הדואג להנגשת המידע.

הכירו את ההלוואה החדשה! הלוואות לעסקים עד 6 מיליון בפריסה עד 40 שנה!
פיננס האוס גאה לעדכן כי מעכשיו בעלי עסקים יכולים להגיש בקשות להלוואות עד 6 מיליון ש"ח כנגד שעבוד נכסים בבעלות החברה!
תנאי המשכנתא הינם מהטובים בשוק רלוונטיים כעת גם לנכסים מסחריים:

✔ מימון עד 80%

✔ פריסה עד 40 שנה

✔ הלוואות עד 6 מילון ש"ח

✔ אפשרות לשעבוד נכסים 

מאיפה עסק יכול לגייס מימון?

בתור יזמים בעלי רעיון עסקי הדורש כסף לפתיחת עסק, עומדות בפניכם מספר אפשרויות כשהאפשרות המובילה ביותר היא מימון בנקאי. נסקור בקצרה את גורמי המימון העיקריים:

 

הדרך המוכרת: מימון בנקאי לעסקים

ניתן לפנות לבנק בבקשה לקבלת הלוואה למימון ופיתוח העסק. הלוואות הבנק נחשבות לזולות יותר מהלוואות הניתנות מגופי מימון חוץ בנקאיים. יחד עם זאת, יש להן גם חסרונות והן ידועות בבירוקרטיה המאתגרת שלהן. הבנקים, כמו יתר גורמי המימון, מתחרים על הלקוחות הפונים אליהן ולכן, יהיה ניתן לנהל משא ומתן מול הבנקים להוזלת הריביות. לא כל בעל עסק יודע זאת. אם אתם כבר פה, כדאי שתזכרו זאת, לצורך ניהול משא ומתן כזה יש צורך לקבל ליווי מקצועי של מומחה לגיוס מימון בנקאי לעסקים.

 

הדרך הזולה: הקרן בערבות המדינה

בסופו של דבר, העסקים שהכי רווחיים למדינה הם דווקא העסקים הבינוניים והקטנים. למדינה יש סיבה טובה להמשיך לתמוך בהם והיא עושה זאת בדמות הקרן בערבות מדינה. מדובר בקרן כספים המעניקה הלוואות לבעלי עסקים בתנאים משתלמים ואטרקטיביים. כדי לקבל הלוואה מהקרן הזו, יהיה עליכם להגיש את כל הטפסים הנדרשים, מצב חשבון הבנק, תוכנית עסקית מפורטת וכו', ורק לאחר בחינה מדוקדקת תקבלו תשובה. חשוב לזכור כי מרבית העסקים לא נענים בחיוב… הרבה פעמים הסירוב הוא רק בגלל מסמכים חסרים, נתונים שגויים ועניינים שוליים. כמות המבקשים היא רבה בהרבה מכמות התקציב ולכן, חשוב למלא כל פרט בצורה נכונה ושקולה. ההמלצה הגורפת היא להיעזר גם לצורך כך במומחה לגיוס מימון.

לעוד בנושא מה זה הלוואה בערבות המדינה לחצו כאן >>>

 

הדרך הפחות נוקשה: מימון חוץ בנקאי לעסקים

עסקים הפונים בבקשה לקבלת מימון מהבנק, עוברים בדיקות רבות. לפעמים הבנקים מחליטים לסרב לבקשה… במקרה כזה בעל העסק לא אמור לרדת מהרעיון העסקי שהיה לו. יש מה לעשות. הוא יכול לפנות לחברות מימון חוץ בנקאיות המציעות הלוואות לבעלי עסקים וכך, להנות מהלוואה בתנאים נוחים המתאימים ליכולות העסק. לפעמים הבנק מסרב רק בגלל יחס החזר גבוה, לפעמים דירוג האשראי הוא זה שמציק, כך או כך, כאשר מדובר במימון חוץ בנקאי העניינים פחות נוקשים. מימון בנקאי לעסקים מותנה לנהלי בנק ישראל וכך בנק ישראל מגביל את מתן ההלוואות לעסקים. אך כאשר מדובר בגוף מימון פרטי, ההחלטה אם לאשר את ההלוואה היא רק של בעלי חברת המימון. הם יכולים להחליט להגמיש את תנאי ההלוואה כרצונם והמרוויח מכך הוא הלווה. חשוב לציין כי הלוואות אלו הן בעלות ריבית יקרה הרבה יותר מהריביות הבנקאיות. ולכן, כאשר פונים לקחת מימון חוץ בנקאי, חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה בגיוס מימון מגזרה זו.

 

למה דווקא מימון בנקאי לעסקים?

מימון בנקאי לעסקים, מאפשר לבעל העסק להנות ממימון במחיר גיוס נמוך. ריביות העולם החוץ בנקאי הן הרבה יותר יקרות מיתר הריביות ולמרות הבירוקרטיה המאפיינת את תהליך לקיחת ההלוואות הבנקאיות, עדיין מדובר בהלוואות משתלמות.

 

מה הבנק בודק לפני שהוא מאשר מימון לעסק?

לפני שבנקים מאשרים מימון לעסקים, הם בוחנים את מצב ההתנהלות הכלכלית של העסק. מרבית הבנקים ירצו לראות את התוכנית העסקית שנבנתה לעסק, את היעדים והעמידה בהם, את כדאיות ההשקעה בעסק ואת הסיכונים הנלווים. אחד הדברים הנבחנים בשלב זה הוא דירוג האשראי של בעל העסק. אדם שלא מתנהל בצורה נכונה כלכלית, יהיה בעל דירוג אשראי נמוך. כאשר הבנק רואה שדירוג האשראי נמוך, הוא מבין כי לפניו אדם שלא עומד בהתחייבויותיו כנדרש וכך, הוא גם מתמחר את מחיר ההלוואה במחיר גבוה יותר. במקרים מסוימים הוא אף מסרב להלוואה. כדי לא לקבל סירוב לבקשת המימון, חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה לתחום המימון כפי שציינו כאן. אנחנו בפיננס האוס חברה לייעוץ אשר מונים צוות יועצים עסקיים  שכל אחד מהם מומחה בתחום עסקי אחר, אנו שמחים לעמוד לשירותכם בשביל ההצלחות שלכם. בהצלחה!

מימון בנקאי לעסקים
מימון בנקאי לעסקים

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]