תפריט

מחיר למשתכן

הדיור היקר הוביל למשבר דיור חריף שהמדינה נאלצה לפתור ללא הצלחה מרובה… אחד מהפתרונות המוצעים הם תוכנית מחיר למשתכן. מהי תוכנית מחיר למשתכן ומה מרוויח מי שרוכש באמצעותה דירה? צוות פיננס האוס ריכז לכם כאן מידע שיכול לסייע לכם אם אתם מעוניינים לרכוש דירה בקרוב.

מהי תוכנית מחיר למשתכן?

תוכנית מחיר למשתכן היא תוכנית ממשלתית בה המדינה משווקת קרקע במחיר מופחת לקבלנים המתחייבים למכור את הדירות שיבנו עליה במחיר מופחת. כך מחיר הדירות הסופי הוא נמוך ממחיר השוק. יחד עם זאת, תוכנית מחיר למשתכן הראשונית שודרגה ושונתה והיום ניתן למצוא את תחליפיה, "מחיר מטרה" או "דירה בהנחה". כך או כך, כדי להשתתף בתוכנית זו יש צורך בתעודת זכאות.

איך משתתפים בתוכנית מחיר למשתכן?

כדי להיכנס לתוכנית דיור אלו, יש צורך בהוצאת אישור זכאות, אישור זה ניתן להוצאה בחברות שהוסמכו לכך על ידי משרד הבינוי והשיכון: חברת אלונים, מילגם ועמידר. יש לפנות לאחת מחברות אלו ולהתחיל בתהליך הוצאת אישור זכאות. מדובר בתהליך האורך כשבעה ימי עסקים. לאחר קבלת האישור ניתן להיכנס לאתר ההגרלות הרשמי של משרד הבינוי והשיכון ולהירשם לאחת ההגרלות. זמני ההגרלה משתנים מאזור לאזור. יש פרויקטים בהן ההרשמה נסגרת וכך בכל תקופה משתנים הפרויקטים אליהם ניתן להירשם.

משכנתא מחיר למשתכן

לאחר ההרשמה בהגרלה, תצטרכו להמתין לתאריך ההגרלה ואם תזכו, תקבלו על כך הודעת מייל. לאחר הזכייה תזומנו למשרד הקבלן לבחירת דירה לרכישה ולחתימה על החוזה. כאן מגיע השלב בו חשוב לפנות ליועץ משכנתאות לצורך בדיקת יכולות המימון הקיימות.

משכנתא מחיר למשתכן

מה מאפיין משכנתא כזו?

משכנתא מחיר למשתכן מתאפיינת באחוז מימון גבוה. הרי כאשר רוכשים דירה ראשונה נדרשים לגייס הון עצמי העומד על 25% ממחיר הנכס או מערכו. וכאן, במסגרת תוכנית מחיר למשתכן / דירה בהנחה, הון עצמי של מאה אלף שקל גם יכול להספיק. איך זה קורה? מחיר הדירה הוא לא בהתאם לערך הדגירה שווה יותר. במסגרת תוכנית זו הבנק נותן אחוזי מימון של 75% ביחס לערך הדירה. בגלל שהלווה משלם מחיר נמוך בהרבה, הוא נהנה מהפער המתקבל וכך יכולה להילקח משכנתא של 90% מימון!

רגע לפני שלוקחים משכנתא מחיר למשתכן

חשוב לזכור כי ככל וגובה אחוז המימון הוא גבוה, כך גם גובה הריבית על ההלוואה נע בהתאם… בנוסף לכך, חשוב לזכור כי ככל והמשכנתא גבוהה יותר, כך גם גובה ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר. הבנק בוחן את הנתונים ורק בהתאם להם הוא יאשר את המשכנתא, כך שיהיו מקרים בהם הבנק לא יאשר את המשכנתא בגלל יכולת החזר נמוכה של מבקש ההלוואה. מסיבה זו חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות לאורך כל תהליך לקיחת משכנתא מחיר למשתכן. שיהיה עם הרבה הצלחה!

מחיר למשתכן
מחיר למשתכן

מחשבון המשכנתא של FinanceHouse

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

תוכן עניינים
למידע נוסף: