תפריט

מה זה הלוואה בערבות המדינה

העסקים שמניבים למדינה את הרווחים הכי גבוהים, מבחינת תשלומי המיסים, הם דווקא העסקים הבינוניים והקטנים. לא פלא כי למדינה יש אינטרס לסייע לכל אותם עסקים במינופם הכלכלי. וכדי לא לקטוע לעצמה איברים, היא מעמידה קרן בערבות מדינה דרכה עסקים יוכלו לקבל הלוואה בערבות מדינה, בתנאים נוחים ובכך היא מסייעת לעוד ועוד עסקים לקום ולצמוח. לכל מי ששאל מה זה הלוואה בערבות מדינה, הגעתם למקום הנכון. צוות פיננס האוס מנגיש לכם כאן מידע בנושא.

אפשרויות הגשת הבקשה

הגשת הבקשה להלוואה באופן עצמאי:

הגשת הבקשה על ידי מומחה פיננסי:

מה זה הלוואה בערבות מדינה?

הלוואה בערבות מדינה היא הלוואה הניתנת על ידי הקרן בערבות מדינה. הרי עסקים בינוניים וקטנים המעוניינים ליטול הלוואה לפיתוח העסק שלהם, יקבלו הצעות יקרות מהבנק להלוואה. הרי הם חדשים בתחום וגופי המימון יראו סיכון לאשר להם הלוואה. הקרן בערבות מדינה היא מעין שלוחת מימון מטעם משרד האוצר המאשרת הלוואות לבעלי עסקים זכאים לקבלת בטחונות להלוואה בתנאים נוחים דרך בנקים מסוימים.

 

מהי מטרת ההלוואה?

ההלוואה ניתנת למטרות הון חוזר, השקעה ומימון הקמת עסק. כל בקרשה להלוואה תיבחן לחוד ובהתאם לאופי העסק תאושר הבקשה, אם בכלל.

 

למה היא משתלמת?

הלוואה זו משתלמת בעיקר בגלל המחיר הנמוך שלה. המדינה מעניקה ערבות לשבעים אחוזים מההלוואה וכך ההלוואה ניתנת בריבית נמוכה במיוחד. הלווה לא צריך להעמיד בטחונות רבים כמו בכל הלוואה אחרת, ההלוואה הנוכחית לא תקשה עליו בקבלת הלוואות עתידיות בהמשך ולכן הלוואה זו היא מבוקשת מאוד.

 

מי יכול לקבל הלוואה זו?

לא כל אחד יכול לקבל הלוואה בערבות מדינה. רק מי שנמצא זכאי מבחינת העסק שהוא מנהל. אין לו חובות למדינה, הליכי הוצאה לפועל וכדומה ומחזור הכספים השנתי שלו לא עולה על מיליון שקל, יכול להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה. ההלוואה ניתנת עד לסכום מוגבל של 8% ממחזור העסקאות השנתי או עד חצי מיליון שקל. בהתאם לאופי העסק. לא כל אחד שמגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה מקבל אותה. כך שגם כיצד להגיש אותה צריך לדעת איך.

 

הדרך להגשת בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה

הגשת בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה היא מורכבת. לא כל אחד שמגיש בקשה זוכה לקבל את ההלוואה. הבקשות עוברות בחינה מדוקדקת וההמלצה היא לפנות לאיש מקצוע שיגיש אותה עבורכם בצורה מקצועית ונכונה כנדרש. את הבקשה יש להגיש בליווי תוכנית עסקית מפורטת בה נראה כל ההיסטוריה הכלכלית של בעל העסק.

תוכנית עסקית צריכה לכלול את כל המטרות העסקיות שהעסק הציב לעצמו, היעדים השנתיים, מאזנים, אמצעי פרסום ושיווק, התרחבות צפויה לעסק והדרך בה העסק יחזיר את ההלוואה. בגלל שהתוכנית כל כך מורכבת לבנייה עצמית, הקרן בערבות מדינה מציעה עזרה מטעם מעוף בהגשת הבקשה. הבקשה מוגשת ונבחנת במהלך פגישה במשרדי עו"ד לשם כדאי להגיע בליווי יועץ פיננסי וכך, הבקשה מועברת הלאה להמשך בחינה של עוד ועדות. קחו בחשבון כי רק 50% מסך הבקשות נענות בחיוב בעוד שכל היתר נשללות. ריבוי הבקשות מביא לכך… אך כדי להעלות את סיכויי הבקשה, חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה בגיוס מימון מהקרן בערבות מדינה.

 

כמה זמן לוקח לגייס הלוואה בערבות מדינה?

הלוואה בערבות מדינה מלווה בתהליך הכולל בקשה, בחינה ומעבר לבחינות וועדות נוספות. מדובר בתהליך שאורך מספר חודשים. תוך שלושה חודשים ולפעמים אפילו פחות ניתן לגייס את הסכום. יחד עם זאת, ההליך יכול לארוך גם חודש. הנתונים משתנים בהתאם לאופי הבקשה ולבקשת הוועדה הבוחנת. חשוב לציין כי גם אם קיבלתם אישור להלוואה בערבות מדינה רק על חלק מהסכום שביקשתם, תוכלו להגיש בקשה לקבלת יתרת הסכום. התייעצות עם איש מקצוע תתרום לכם גם כאן.

 

לסיכומו של עניין

העסקים הבינוניים והקטנים הם אלו שמניבים את הרווחים הגבוהים ביותר למדינה וזו הסיבה בשלה המדינה חדורת מטרה לסייע לאותם עסקים. בתור בעלי עסק כדאי שתדעו על הקרן בערבות מדינה המאפשרת לכם לקבל הלוואה בעלת ריבית נמוכה ובתנאי החזר נוחים בהתאם ליכולת הכלכלית שלכם. כדי לקבל הלוואה זו יש צורך להגיש בקשה להלוואה, הבקשה צריכה להיות מוגשת בצורה נכונה ולצורך כך חשוב להיעזר באיש מקצוע שיבנה תוכנית עסקית נכונה ויעילה.

מה זה הלוואה בערבות המדינה
מה זה הלוואה בערבות המדינה

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]