תפריט

מה היתרונות של משכנתא מאחדת?

משכנתא מאחדת היא הלוואת משכנתא המשמשת לאיחוד הלוואות. לא כל אחד יכול לקבל הלוואה כזו. מהם התנאים לקבלת משכנתא מאחדת, מה היתרונות של משכנתא מאחדת, ובכלל, מה חשוב לבדוק לפני לקיחת משכנתא כזו? על אלו ועוד, ריכזנו לכם כאן מידע. נקווה שתפיקו ממנו תועלת מירבית. מוזמנים לכתוב לנו על שאלות בנושא. 

 

מהי משכנתא מאחדת?

מדובר בהלוואת משכנתא בה הלווה משעבד נכס נדל"ן ששייך לו ובתמורה למשכון הוא מקבל הלוואה באמצעותה הוא מסלק את כל חובותיו האחרים. כך הוא מאחד את כל ההלוואות שהיו לו להלוואה אחת גדולה. משכנתא מאחדת מכונה כך על שם האיחוד שהיא מבצעת.

 

למה לבצע איחוד הלוואות?

איחוד הלוואות נעשה באמצעות הלוואה חדשה. זו יכולה להיות משכנתא מאחדת או כל הלוואה אחרת (צריך שגובה סכום ההלוואה יוכל לכסות את סך החובות שהצטברו). לאיחוד הלוואות מספר יתרונות פוטנציאליים:

 

ניהול קל יותר

במקום לנהל מספר הלוואות במועדי פירעון משתנים, הלוואת זו מאפשרת לסלק את כל החובות הקטנים. איחוד הלוואות מקל על ההתנהלות הכלכלית השוטפת.

 

ריבית נמוכה יותר

הריבית על הלוואת משכנתא היא הרבה יותר קטנה מהריבית העסקית על יתר ההלוואות. באיחוד הלוואות מסלקים את כל ההלוואות הקטנות ומשלמים רק על הלוואה אחת. כך במקום לשלם למספר גופי מימון על הריביות הנלוות להלוואה, משלמים לגוף מימון, זה שהעניק את ההלוואה לאיחוד ההלוואות. חלק מהלוואות אלו מציעות ריבית קבועה המספקות אפשרות לחזות בתשלומים החודשיים העתידיים. זה יכול להיות יתרון בהשוואה לריביות משתנות שעלולות להשתנות לאורך זמן, במיוחד בתקופה הנוכחית.

 

תקופת החזר ממושכת

הלוואת משכנתא מאחדת מאפשרת פריסת תשלומים נוחה יותר, מה שיגרום לגובה ההחזרים החודשיים להיות נמוכים יותר. במקום לשלם כל חודש אלפי שקלים להחזר ההלוואות המגוונות, משלמים רק עבור החזר הלוואה אחת המותאמת ליכולת הכלכלית הקיימת.

 

שיפור ציון האשראי

ניהול מוצלח של הלוואת משכנתא מאחדת וביצוע תשלומים בזמן יכולים להשפיע לטובה על ניקוד האשראי של הלווה. הסיבה לכך היא שהוא מסלק בפועל את מרבית ההלוואות הרשומות על שמו, מה שעשוי לשפר את יחס ניצול האשראי שלו ולהפגין התנהגות פיננסית אחראית.

 

הימנעות מפיגורים בתשלום

אם אתם מתקשים לעמוד בתשלומים החודשיים על ההלוואות הקיימות, איחוד יכול לעזור לכם להימנע מחדלות פירעון על ידי מתן תוכנית החזר ניתנת לניהול והתאמת ההלוואה המאחדת לתנאים הכלכליים הקיימים.

 

החזר חובות יעיל

הידיעה שיש הלוואה יחידה להתמקד בה, יכולה לעזור ללווה לרכז את המאמצים שלו בהחזר החוב הקיים. בהירות זו יכולה להקל על הארגון ועל המחויבות לשלם את ההתחייבויות הכספיות בזמן.

 

איחוד הלוואות – לא בכל מחיר

חשוב לציין שלמרות שאיחוד יכול להיות מועיל עבור אנשים מסוימים, הוא לא יכול להיות הפתרון הנכון עבור כולם.  יש אנשים שדירוג האשראי שלהם נפגע ואין להם יכולת כלכלית לעמוד בהחזרי הלוואת משכנתא מאחדת, כך שהם יצטרכו לפני שהם מתחייבים על הלוואה נוספת, לשקם את המצב הפיננסי מחדש ולהבטיח שההלוואה החדשה תשמש אך ורק לאיחוד ההלוואות ולא לצרכים אחרים…

 

לפני שתחליטו לקחת הלוואה מאחדת, שקלו היטב את מצבכם הפיננסי, שיעורי הריבית וכל העמלות הפוטנציאליות הקשורות להלוואה החדשה. בנוסף, קריטי לבדוק מה הוביל אתכם להתחייב על הלוואות רבות כל כך. מצב כזה יכול להתרחש בגלל הרגלי הוצאות ותקציב לא מנוהלים נכון. כדי להימנע מלהיקלע שוב למעגל של צבירת חובות, ההתבוננות חשובה.

 

מי יכול לקבל משכנתא מאחדת?

משכנתא מאחדת יכולה להתאים למי שהנכס שלו לא ממושכן או שהמשכון הקיים הוא על פחות מ-70%. בעלי נכס יחיד יכולים לקבל הלוואה בגובה של 85% מערך הנכס מקסימום. לא כל בעל הלוואות רבות הוא גם בעל נכס משלו ולכן אופציה זו לא תתאים לכל אחד. אם יש לכם חובות שהייתם מעדיפים אחד להלוואה אחת, כדאי שתפנו להתייעצות פרטנית עם מומחה ליעוץ פיננסי וגיוס מימון שיבדוק איך תוכלו לצאת ממעגל החובות. יש פתרונות מגוונים וצריך מיומנות מקצועית כדי להכיר אותם ולהתאים אותם למצב הקיים.

 

לסיכום יתרונות משכנתא מאחדת

על השאלה מה היתרונות של משכנתא מאחדת קל לענות. כפי שראינו, הסדר והבהירות שאיחוד כזה מביא מאפשר ללווה לעמוד בהתחייבויות, להקטין את שיעור הריבית ולהנות מפריסת תשלומים נוחה ומותאמת ליכולותיו הכלכליות.

 

מה היתרונות של משכנתא מאחדת?
מה היתרונות של משכנתא מאחדת?

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]