תפריט

איך תוכלו לקנות דירה ראשונה עם הון עצמי מאוד נמוך או ללא הון בכלל?

לרכוש דירה במסגרת התכנית ״מחיר למשתכן\בהנחה\ מטרה וכדומה

בפרויקטים אלו, התנאים לקבלת משכנתא משתנים והרוכשים זוכים למשכנתא עד 90% מערך הנכס (מוגבל למחיר של 1,800,000 ₪).
הסיבה לכך היא שמחירן של דירות במסגרת התוכנית מגלם שווי נמוך משוויין בשוק (הבנק ייתן 75% ממחיר השוק ולא ממחיר הקנייה). שימו לב כי יש צורך בהון עצמי של 100,000 ₪ מינימום אלא אם כן יש מענק מקום ואז צריך רק כ 40-60 אלף ₪.

אתם לא חייבים לגור בדירה שתקנו.

אם אין לכם מספיק כדי כסף לקנות דירה באזור יקר, קנו דירה בפריפריה, השכירו אותה וגורו בשכירות קרוב לעבודה או למקום שבו חפצתם לגור (אם המשכורת נמוכה עדיף לקנות בפריפריה ויש גם מענקי מקום).

באופן זה תוכלו להגשים שני חלומות, גם להיות בעלי דירה וגם לגור במקום שאתם רוצים לחיות בו. כדי לקבל את ההחלטה הנכונה לרכישת נכס בלי להסתבך כלכלית, מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא פרטי.

אם ההורים\קרוב משפחה מדרגה ראשונה שלכם הם בעלי נכס, תוכלו לקבל משכנתא על ידי שיעבוד נכס זה לבנק. סכום זה ישמש כהון הראשוני שלכם לקניית דירה.

לקבלת משכנתא על בסיס הנכס של ההורים\אחים יש מספר קריטריונים:

  • הגורם המממן יאשר את שיעבוד הנכס של קרוב המשפחה בדרך כלל באמצעות משכנתא הפוכה לדוגמא במקרה של אנשים מעל 55 או משכנתא רגילה לקרובים צעירים.
  • אם הנכס של קרוב המשפחה שלכם עדיין משלמים משכנתא על צריך לבדוק מה אחוזי המימון הנוכחים ואז אפשר להשלים עד 75% משווי הנכס שלהם כמובן תלוי בגיל שלהם.

 

*לקחת בחשבון שילוב של שתי הלוואות שעלול להסתכם בתשלומים חודשיים גבוהים. צריך לבדוק אם אפשר לעמוד בתשלומים. זו העסקה הדגולה ביותר בחייכם לא לנסות לבד קחו יועץ.

בנק ישראל ממליץ שתשלמו עד30-40 אחוז מההון הפנוי שלכם גדי שיהיה לכם אוויר.

רוצים לבדוק איך תוכלו לקנות דירה ראשונה? אנחנו בפיננס האוס נדאג לתת לכם את כל המידע כלל ליווי לאורך התהליך, צרו קשר עכשיו!

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]