תפריט

כיצד מתמודדים עם הרבה הלוואות?

לא מעט אנשים מגלים כי ההתייקרויות האחרונות במשק אילצו אותם לקחת עוד ועוד הלוואות וכך, את החודש הם מתחילים עם החזרי הלוואות רבים ולפעמים גם מחניקים… מה עושים במקרה כזה? כיצד מתמודדים עם הרבה הלוואות? יש איך לצאת מסבך הלוואות. ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. נקווה שתפיקו ממנו תועלת. אז בואו נתחיל.

הרבה הלוואות – יכולת ההחזר קטנה

נניח ויש אדם המשתכר 10,000 ₪ בחודש. הוא יודע שהשכר שלו יפה  ביחס לצרכים שלו והוא רגוע. לפני שהוא נתקל בהוצאה משמעותית ויקרה לו, הוא החליט ליטול הלוואה קטנה. הוא פרס אותה לתקופה של שנה וכך, כל חודש משלם מאות שקלים בודדים להחזר ההלוואה. לאחר תקופה הוא רצה לרכוש רכב, גם על הלוואה זו הוא משלם כמה מאות שקלים מידי חודש. לא מדובר בסכום משמעותי ביחס להכנסה שלו. אך הבנתם את הפואנטה, פרוטה לפרוטה מצטרפת… וכך, אנשים עם משכורות יפות מוצאים את עצמם מסיימים את מרבית המשכורת שלהם על החזר הלוואה. נכון לתקופה זו בה ישנה עליית מחירים מתמשכת במשק, ענף ההלוואות משגשג ואנשים מוצאים את עצמם לוקחים עוד ועוד הלוואות כדי לכסות את עצמם. אבל כמו שאנחנו יודעים, לכל שבת יש מוצאי שבת וכל הלוואה מגיע עת פירעונה…

 

בסופו של דבר, יכולת ההחזר קטנה ככל שיש יותר הלוואות. ההלוואות מקטינות את היכולת הכלכלית של הלווה בפן החודשי.

 

למה יכולת ההחזר קריטית?

כאשר לווה מגיע בבקשה לקבלת הלוואה, בודקים את יכולת ההחזר שלו. גופי המימון רוצים לוודא שאין כאן יחס החזר לא נכון והלווה יכול עמוד בהתחייבות שהוא נוטל על עצמו. כאשר לווה מעוניין לקבל הלוואה בה ההחזר החודשי "ישתלט" לו על מרבית ההכנסה, יבדקו את העניין לפי יחס החזר, כאשר היכולת מתקטנת באופן משמעותי, גוף המימון יסרב לאשר הלוואה. וכך קורה שאנשים רוצים לקבל הלוואת משכנתא, אך הם לא מצליחים לקבל אישור כזה רק בגלל הלוואות רבות שיש באמתחתם. יש מקרים בהם ההלוואות הרבות גורמות ללווה להסתחרר כלכלית וכך הוא לא מצליח לעמוד בהתחייבויותיו. במקרים כאלו ההמלצה היא לאחד הלוואות.

 

התשובה לשאלה כיצד מתמודדים עם הרבה הלוואות

אז נכון, קשה להתמודד עם הרבה הלוואות, בפרט כאשר כל הלוואה היא בעלת החזר בתאריך אחר. הלווה צריך לדאוג שיש סכום מספק בחשבון הבנק בכל פעם מחדש. כדי לפתור את הבעיה, ניתן ליטול הלוואה גדולה לאיחוד הלוואות.

 

מה זה איחוד הלוואות?

במקום שהלווה ישלם על הלוואות רבות קטנות, הוא יכול ליטול הלוואה אחת גדולה, לפרוע באמצעותה את כל ההלוואות הקטנות ובכך להיפטר מהריביות היקרות על הלוואות קטנות, לקחת הלוואה אחת גדולה, זו יכולה להיות הלוואה במסגרת הגדלת משכנתא. וכך, להנות מריבית נמוכה להלוואה, החזר חודשי מותאם ליכולת הכלכלית מבלי לפגוע בצרכים האישיים.

 

איך נמנעים מהלוואות רבות?

ההתמודדות הכלכלית בדורנו לא פשוטה בכלל. המחירים מתייקרים מיום ליום ואנשים מגלים שכדי לכסות את עצמם הם חייבים להרוויח יותר. ההמלצה היא לבדוק את ההתנהלות הכלכלית ולשפר אותה ככל הניתן. יש לא מעט מידע חינמי ברשת שיכול לעזור בניהול תקציב נכון. גם לאחר הטמעת ההתנהלות הנכונה כלכלית, חשוב לבדוק את ההכנסות ביחס להוצאות ולבדוק אם יש צורך בהגדלת הכנסה. לפעמים אין מוצא אחר מנטילת הלוואה באופן זמני. ולכן, לפני נטילת הלוואה חשוב לבדוק את הנתונים – מה גובה הסכום הנדרש, מה גובה ההחזר החודשי הניתן ולא פחות חשוב, לערוך השוואת מחירי הלוואות בין ההלוואות השונות…

 

לסיכום

התמודדות עם הלוואות רבות היא מורכבת. יש לא מעט אנשים שסובלים מדירוג אשראי נמוך בגלל ההלוואות הרבות שברשותם. קשה לעקוב אחר ההחזרים הנדרשים, היכולת הכלכלית פוחתת כאשר יש החזרי הלוואות רבים וכדי לייעל את ההתנהלות הכלכלית מומלץ לפנות להתייעצות עם מומחה לגיוס מימון שיבדוק את האפשרות של איחוד הלוואות.

 

צוות פיננס האוס הצליח לסייע לישראלים רבים לאחד הלוואות ולעלות על דרך המלך מבחינה כלכלית, מוזמנים גם אתם לפתור את ההתמודדות הכלכלית עם צוות המומחים של פיננס האוס. צרו קשר לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות. חבל לפספס דברים כאלו.

כיצד מתמודדים עם הרבה הלוואות
כיצד מתמודדים עם הרבה הלוואות

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]