תפריט

כיפת ברזל כלכלית

כיפת הברזל המוכרת לנו היא המצאה ישראלית שזוכה להערצה מקרב כל ארצות המערב. היא נותנת פתרון למצבים רבים וכך גם הכלכלה שלנו צריכה להיות – עלינו לבנות תוכנית כלכלית שתתאים למגוון מצבים. כאשר לוקחים משכנתא העניין בולט עוד יותר. עומדים לפני התחייבות לשלושים השנים הבאות וכך חייבים כיפת ברזל כלכלית יעילה ביותר.

כיפת ברזל כלכלית באמצעות יועץ משכנתאות

תהליך לקיחת משכנתא הוא תהליך מורכב ומחייב. ההלוואה ניתנת לתקופה של שלושים שנה. וכך, בלא מעט מקרים, תנאי החיים משתנים, אנשים בעלי יכולת כלכלית מועטה מתקדמים עם השנים והופכים לבעלי קריירה מצליחה המאפשרת להם להחזיר סכום חודשי גבוה יותר ולסיים את המשכנתא מהר יותר. יש מקרים בהם ההפך הוא הנכון, אמנם גובה ההכנסה עלה, אך המשפחה גם היא התרחבה, ההוצאות עלו וכך קיים קושי לעמוד בהתחייבויות המשכנתא.

 

איך יועץ משכנתאות מגן על כלכלת הבית?

יועץ המשכנתאות ישב וימפה יחד איתכם את הצרכים שלכם. הוא יבדוק מה גובה ההכנסה הצפויה בעתיד, ככל שניתן לשער, הוא יבדוק יחד איתכם מה גובה ההחזר החודשי הרצוי עבורכם. הוא יבנה תמהיל משכנתא מותאם ליכולת ההחזר החודשית הרצויה והוא יקח בחשבון מקרים מתוכננים כמו מכירת הדירה לצורך שיפור דיור. במקרה כזה הוא ישלב את מסלולי המשכנתא הקבועים על זמן קצר כדי שלא תצטרכו לשלם מחיר יקר על פירעון מוקדם.

כחלק מההיערכות הכלכלית חשוב להיערך למצבים כמו פיטורין ואובדן הכנסה. חשוב לבחון את מחיר ההלוואות ואת אופי הריביות שבהן – האם כל אינפלציה ועלייה במדדים תשפיע ישירות על גובה ההחזר החודשי וכך ההשפעה תהיה בלתי נמנעת? אולי יש צורך באיחוד הלוואות למניעת אי עמידה בהתחייבויות הקיימות? מה גובה החסכונות הקיימים והאם הם יספיקו ליום שיבוא או שיש צורך בהשקעה נוספת?

הנתונים הם רבים, חשוב לא לזנוח אותם למניעת התפכחות מאוחרת מידי.

 

דירוג האשראי של הלווה

הבנקים לא יכולים לאשר הלוואות משכנתא ללווים בעלי דירוג אשראי נמוך מידי. כך לווים רבים מוצאים את עצמם מסורבי משכנתא, הם לא יודעים מה לעשות ומהיכן לגייס מימון לרכישת הנכס שלהם. במקרה כזה חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה למסורבי משכנתא, הוא ידע להגן היטב על כלכלת הבית הקיימת, הוא יכוון את הלווה בדרכים האפשריות ליציאה מהמצב אליו נקלעו.

 

ראייה כלכלית על העתיד

אצלינו צוות פיננס האוס יודע לזהות מצבים כלכליים שכדאי למנף אותם. פעמים רבות אנשים מגיעים עם יכולת החזר גבוהה והון עצמי גבוה שיכול לממן להם שתי רכישות דירה ובמקרים כאלו ההצעה להשקיע בדירה נוספת תעלה. תמיד חשוב לבדוק את הנתונים ולהתאים עבורם תוכנית מגירה מתאימה. דירה להשקעה לדוגמא יכולה להניב לבעל הנכס הכנסה פסיבית בהמשך החיים מבלי צורך בהשקעה מתמדת. וזו רק דוגמא כמובן.

 

יועץ משכנתא פרטי זו כיפת הברזל הכלכלית שלכם

בדרך לרכישת דירה, רכישת דירה זה הצעד הגדול ביותר של מרבית האוכלוסייה בישראל ובעולם, זה הצעד שבו אנו שמים את מיטב החסכנות שלנו לטובת קנית נכס. בשביל לבצע קניה של דירה/נכס, לרוב אנשים לוקחים משכנתה לצורך השלמת המימון ורכישת הדירה.

כאן אנו נתקלים בסיטואציה של 2 סוגי לווים:

הלווה הפשוט – לרוב אנשים ללא השכלה גבוהה ובעלי הון עצמי נמוך (מעמד הביניים ומטה) שחוסכים כל שקל על מנת לרכוש את הדירה, אך בעסקה ובמימון לרכישת הדירה מקלים ראש ולא בודקים את כל השלכות שנוצרות באי לקיחת יועץ משכנתאות פרטי שיעזור להם בתכנון משכנתא נכון.

הלווה הבודק – לרוב אנשים עם השכלה גבוהה ובעלי הון עצמי גבוה (מעמד כלכלי יציב ומעלה) ניגשים לעסקת רכישת הדירה לאחר שבדקו לעומק את כל האפשרויות העומדות בפניהם, קראו והבינו את נושא המשכנתא והמסלולים הרצויים. עבור כל סוגי הלווים תמיד טוב להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי שינחה אותם בכל התהליך ויעזור להם בהגשמת החלום בדרך הנכונה והזולה ביותר עבורם. עבור הלווים התהליך חוסך המון התעסקות, זמן, הבנה ובסופו של יום המון המון כסף יועץ המשכנתאות מלווה את הלווים מלפני רכישת הדירה ועד החתימה בבנק עבור לקיחת המשכנתא.

קצת על תפקידי היועץ במסגרת ליווי הזוגות ללקיחת משכנתא

  1. איפיון הלווים והבנת גובה החזר החודשי בהתאם להכנסות והתפתחויות עתידיות (ילדים, אירועים כלכלים ידועים).
  2. בנית תמהיל לפי מצב כלכלי עתידי (עלית שכר, הגעה של כספים עתידים ועוד).
  3. מכרז ריביות (השגת הריביות הנמוכות ביותר).
  4. ליווי סופי עד אחרי בטחונות וכסף בחשבון.

גם כן יש ערך חשוב מאוד ליועץ משכנתאות , כל סניף הוא יחידת רווח של בנק ולכן כל סניף יש מרווח שונה ויעדים שונים. היועץ משכנתאות יודע לבחור את הסניף "הרעב" ביותר שטרם עמד ביעדים שלו על מנת לקבל את הריביות הנמוכות ביותר. נקודה מאוד חשובה להבנה של חסכון מהותי בכסף לאורך השנים. הריבית זה דבר חשוב, אך בסופו של יום החיסכון המהותי בכסף מתבצע ע"י בנית תמהיל נכון , יציב וחכם עבור הלווים. סוג תמהיל משתנה בין לווה ולווה לפי האפשרויות הכלכליות היום ובעתיד.

לסיכום , האם באמת צריך את שירותי היועץ המשכנתאות הפרטי

ראשית, במידה וקראתם את כל המאמר והגעתם עד לכאן כנראה שהבנתם את הצורך הבלתי מתפשר בלקיחת יעוץ משכנתאות פרטי שיפלס ויתכנן עבורכם את המשכנתא בצורה הטובה ביותר עבורכם לעבר הגשמת החלום. שנית, היועץ מכיר ויודע את כל התנהלות מול הבנקים וכיצד ניתן לתמרן ולחסוך ע"י שימוש במסלולים נכונים בשביל להוריד את המרווח ולנצל את כל היתרונות לטובת קבלת ריביות נמוכות מאוד..

שלישית, ידע זה כוח, כוח חסכון המון כסף. זאת העסקה הגדולה של חייכם, אל תתפשרו בשביל זה אנחנו כאן.

מחשבון משכנתא - בית פיננס האוס

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

כיפת ברזל כלכלית
כיפת ברזל כלכלית

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]