תפריט

טעיות נפוצות במשכנתא

הלוואת המשכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר בחיי הישראלי הממוצע. כמה אנחנו מבררים לפני שאנו רוכשים רכב / רהיט יקר… ומה קורה כאשר מדובר בהלוואה על סך מיליוני שקלים? האם ערך הכסף יורד ושם מתאים לקחת הלוואה ללא עזרה מקצועית? אנשים רבים טועים ולוקחים משכנתא בכוחות עצמם. ישנן לא מעט טעויות נפוצות במשכנתא. ניתן למנוע אותם על ידי היערכות מוקדמת עם איש מקצוע.

 

למה חשוב להכיר את הטעויות במשכנתא?

משכנתא היא ההלוואה היקרה ביותר בחיי הישראלי המצוי. מדובר בהלוואה היכולה לעמוד על מיליוני שקלים. היא מתפרסת לתקופה של שלושים שנה ובגלל הסכום הגבוה שלה, כל שינוי אחוזון עלול להשפיע משמעותית על מחיר המשכנתא העתידה. מי שלא רוצה לטעות בלקיחת המשכנתא שלו, נערך אליה לפני כן, מכיר את הטעויות הנפוצות בנושא וכמובן, פונה ליעוץ משכנתאות מומחה לצורך קבלת ליווי מקצועי.

 

12 הטעויות הכי נפוצות במשכנתא

 1. רוצים לשלם כמה שפחות בחודש ובסוף משלמים יותר ריביות והצמדות.
 2. לוקחים את המסלול שהחבר שלך לקח אבל מצבו הכלכלי לא דומה לשלכם.
 3. לא לוקחים בחשבון הוצאות נוספות הקשורות למעבר כמו שיפוצים, מיסים ואז צריך הלוואה נוספת שמקשה לשלם את התשלום החודשי.
 4. לא לוקחים עו"ד המתמחה במקרקעין דבר הגורם לסחבת מיותרת ולהוצאות נוספות.
 5. לא מתחשבים במדרגות המימון של בנק ישראל ועקב כך המשכנתא יקרה יותר.
 6. הכסף מושקע בבורסה ופתאום לפני התשלום יש נפילה בשוק המניות.
 7. התחייבתם לעסקה ופתאום השמאי נתן הערכה נמוכה לנכס ובנק לא מוכן לתת את מלוא הסכום.
 8. עכשיו חייבים להביא סכום נוסף מהר בריבית נשך.
 9. לא לקחתם יועץ פרטי וזה יעלה לכם הרבה כסף מניסיון.
 10. לא הערכתם נכון את ההצמדות(מדד תשומת הבניה/מדד המחירים לצרכן ואתם לא יכולים לעמוד בתשלום החודשי.
 11. הבנק עשק אותכם ואתם אפילו לא ראיתם את זה בא.
 12. הבנק הציע לכם מסלול שליש, שליש, שליש זה טוב לבנק לא לכם.
 13. לא התחשבתם בהוצאות עתידיות ועכשיו חנוקים (צריך להחליף רכב , גן פרטי לילד ועוד).
 14. הפקיד בבנק סידר משכנתא לבן דוד וייתן מחיר טוב (ברוב המקרים הוא ממש לא יותר על הבונוס שלו) עם יש השוואת מחירים יותר קל להתמקח.

 

איך נמנעים מטעויות?

פנייה אל יועץ משכנתא בשלב מקדים

ראינו כי מדובר בטעויות העלולות לגבות מחיר יקר מידי ולכן כבר בשלב תהליך לקיחת המשכנתא הראשוני חשוב לפנות ליועץ משכנתאות מקצועי שידאג לאורך כל הדרך לכדאיות המשכנתא עבור הלקוח שלו. הוא ינהל משא ומתן להוזלת הריביות, יבנה תמהיל משכנתא מותאם עבור הלקוח ויעשה ככל יכולתו בעניין.

 

עריכת שמאות מוקדמת

כדי למנוע מצב בו שמאי מקרקעין מעריך את הנכס בשווי נמוך ממחירו, ניתן לערוך שמאות מוקדמת לנכס ולהזמין שמאי מקרקעין לנכס עוד לפני הרכישה, כך תוכלו לדעת המחיר המדויק שתוכלו לקבל מהבנק והמשך המימון יהיה הרבה יותר בטוח.

 

לא לוקחים תמהיל משכנתא אחיד

הבנקים מציעים תמהיל משכנתא אחיד בהתאם לרפורמת המשכנתאות. אל תענו להצעות משכנתא אלו. יועץ המשכנתאות אליו אתם פונים ידאג להתאים עבורכם תמהיל משכנתא מותאם לצרכים האישיים שלכם.

 

יד על הדופק

חשוב להישאר עם היד על הדופק גם לאחר קבלת המשכנתא. מחירי הריביות נעים בהתאם לאינפלציה בשוק ולא מעט לווים מגלים כי גובה ההחזר החודשי שלהם עלה בהתאם לעליית הריבית. במקרים כאלו חשוב לפנות ליועץ המשכנתאות שיבדוק את הדרכים בהם ניתן לייצב את המשכנתא הקיימת. יש מקרים בהם תנאי החיים השתנו וכך החזרי המשכנתא הופכים לעול שניתן להוריד אותו באמצעות מחזור משכנתא. תישארו עם יד על הדופק.

 

לסיכום

כמו שהבנתם, קשה מאוד לא לטעות בתהליך לקיחת משכנתא. אך כאשר נעזרים באיש מקצוע הדבר אפשרי. חשוב לזכור שהמשכנתא היא הלוואה יקרה בה כל טעות עולה ביוקר וממילא היא הופכת לקריטית יותר… למניעת מצב כזה, חשוב ליצור קשר עם יועץ משכנתא פרטי. כבר עכשיו אתם יכולים להבטיח לעצמכם המשך תהליך לקיחת משכנתא בטוח ויעיל באמצעות פנייה לצוות יועצי המשכנתאות של פיננס האוס. אין סיבה לטעות ולשלם מחירים יקרים כל כך כשאפשר להימנע מכך בתכנון מקדים.

 

מחשבון משכנתא - בית פיננס האוס

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

 

טעיות נפוצות במשכנתא

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]