תפריט

השקעות עם משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא פתרון מימון המאפשר לבני שישים ומעלה מקור כסף נזיל להשקעות בעלות פוטנציאל רווח גבוה. מהי משכנתא הפוכה, לצורך מה היא נועדה ובכלל, מה צוות פיננס האוס חושב על השקעות עם משכנתא הפוכה, על כך תקבלו כאן מידע. אז בואו נתחיל.

מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא הלוואה משכנתא הניתנת תמורת שעבוד הנכס הקיים. הלוואה זו ניתנת אך ורק לבני שישים ומעלה (לפני גיל שישים ניתן למשכן את הנכס במשכנתא רגילה). המאפיין העיקרי של משכנתא הפוכה הוא הסילוק שלה: הלווה לא צריך להחזיר את החוב, הוא מקבל את כספי המשכנתא ורק לאחר פטירתו יורשיו הם אלו שמכסים את החוב באמצעות מחזור המשכנתא למשכנתא רגילה או באמצעות סילוק המשכנתא. חשוב לציין כי הלווה יכול לסלק את החוב עוד בימי חייו בכל רגע נתון ללא שיחויב בעמלת פירעון מוקדם.

 

מאפייני משכנתא הפוכה

משכנתא קלה לתקבול

משכנתא הפוכה ניתנת ללא בחינת יכולת ההחזר של הלווה. הלווה הרי לא צפוי להחזיר את חוב המשכנתא בימי חייו ולכן הוא לא יצטרך להגיש לבנק תלושי משכורת או הוכחה אחרת להכנסה, מסיבה זו קל לקבל את המשכנתא הזו.

 

משכנתא לכל מטרה

ניתן להיעזר בכספי המשכנתא למגוון מטרות. זה יכול להיות שיפוץ הבית והנגשתו לכל גיל, מימון טיול מסביב לעולם, סיוע לילדים בגיוס הון עצמי לרכישת דירה ואפילו כניסה אל השקעות עם משכנתא הפוכה. ניתן להשקיע את כספי ההלוואה בהשקעות בעלות פוטנציאל גבוה וכך להנות מתשואה נאה.

 

ריבית יקרה

הריבית על משכנתא הפוכה היא ריבית יקרה והיא תהיה ריבית קבועה צמודה למדד וכך, למרות שלא משלמים את החזרי המשכנתא, הריבית על המשכנתא ממשיכה לעלות ולכן, בממוצע, גובה הריבית נחשב ליקר. לפני לקיחת משכנתא כזו, חשוב לבדוק היטב את כדאיות ההלוואה יחד עם יועץ משכנתאות מקצועי.

 

השקעות עם משכנתא הפוכה – האם זה משתלם?

במרבית הפעמים התשובה תהיה לא! לפני לקיחת משכנתא הפוכה חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה למימון והשקעות שידע למפות את נתוני משכנתא הפוכה לעומת גובה התשואה שתקבלו מההשקעה. לרוב, השקעות כאלו לא תהיינה רווחיות.

צפו בדירה שניה להשקעה:

 

למי משכנתא הפוכה מתאימה?

  • אנשים שאין להם ילדים ואין להם למי להוריש את דירתם, כך שמשכנתא הפוכה מסייעת להם לנצל את כספם עד השקל האחרון.
  • אנשים בעלי יכולת כלכלית נמוכה הנדרשים ליטול מימון ואין להם אפשרות לעמוד באפשרויות המימון השונות.
  • אנשים שאין להם יכולת כלכלית אך הם מעוניינים להעלות את רמת החיים שלהם ולממן סיוע לילדים / להשקיע בנכסים / ועוד

 

לסיכום

לפני נטילת משכנתא הפוכה חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי מומחה לצורך כך. אין סיבה לשלם מחיר יקר על משכנתא כזו רק כדי שתהיה אפשרות להיכנס על השקעות עם משכנתא הפוכה.

 

מחשבון משכנתא - בית פיננס האוס

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

 

השקעות עם משכנתא הפוכה
השקעות עם משכנתא הפוכה

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]