תפריט

השלמת מימון לרכישת קרקעות

רכישת קרקעות הפכה להשקעה נפוצה בקרב משקיעים רבים. הבעיה היא שצריך להכיר את השוק כדי להיזהר מרכישות לא כדאיות. אל מי פונים כאשר מחפשים השלמת מימון לרכישת קרקעות? על כך בדיוק צוות המומחים לגיוס מימון בחברת פיננס האוס ריכזו לכם כאן מידע. נקווה שהצלחנו להקיף את הנושא כולו. על כל שאלה ממוקדת בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר לקבלת מענה אישי וממוקד.

על מה חשוב להקפיד בדרך להשלמת מימון לרכישת קרקעות?

לפני גיוס המימון, חשוב לבדוק את כל נתוני הקרקע כדי להבטיח את האפשרות לגיוס מימון אטרקטיבי ומשתלם. בדקו את הנתונים הבאים:

 

מהי מטרת הרכישה?

כאשר רוכשים קרקע המיועדת לבניה, גיוס המימון הוא קל יותר. ניתן לקחת משכנתא למימון הרכישה כמו גם הלוואה מכל גורם אחר. הבעיה  היא כאשר הקרקע הנרכשת היא לא קרקע מופשרת לבנייה. לא מעט משקיעים מתפתים לרכוש קרקעות חקלאיות הצפויות להפוך לייעודיות לבנייה מתוך מחשבה שאז מחירן יעלה והם יבצעו את האקזיט עליו חלמו שנים רבות.

וזה קורה די הרבה. קרקעות בישראל מופשרות מידי תקופה לבנייה ובעליהן נהנים מקרקע בעלת ערך רב יותר. כאשר מטרת ההשקעה בקרקע היא רווח, חשוב לבדוק את ייעוד הקרקע. זה הבסיס. כי אם הקרקע בה אתם מתעניינים לרכישה היא קרקע שמורה שהוכרזה כשמורת טבע לדוגמא, השקעה בה לא תוביל לרווחים שכן הייעוד לא צפוי להשתנות.

 

מי הבעלים על הקרקעות?

אתם מעוניינים להשקיע ברכישת קרקע שתישאר שלכם ולכן חשוב לבדוק מי הבעלים על הקרקע. יש קרקעות השייכות למנהל מקרקעי ישראל ויש קרקעות המשתייכות לבעלות פרטית. תמיד כדאי להעדיף את הקרקעות בבעלות פרטית שלא תחזור לידי מנהל מקרקעי ישראל לעולם. כמו שקורה פעמים רבות לאחר שינוי ייעוד הקרקע.

 

מה תהיינה השלכות ההפשרה העתידית?

אם אתם מתכוננים לרכוש קרקע חקלאית ואתם פועלים לשם כך, חשוב לבדוק מה תהיינה השלכות ההפשרה העתידית. כי בכל הפשרת קרקע, חלק מהשטח מופקע לצורך מוסדות ציבור ותשתיות. ההשערה היא כי 40% מהשטח מופקע ומכל היתר בעליה נהנה. חשוב לקחת נתון זה בחשבון. אמנם על הפקעת קרקע מקבלים פיצוי, אבל הפיצוי המתקבל הוא בהתאם לייעוד הקרקע הקודם ולא לפי הייעוד החדש שערכו רב יותר…

 

היכן הקרקע ממוקמת?

יש קרקעות סמוכות לתחבורה ציבורית, מוסדות ציבורית ומקומות תיירות מושכי עניין. לעומת זאת, יש קרקעות הממוקמות באזורים נידחים שההתפתחות שלהם נראית רחוקה ולא ישימה בטווח הקרוב. העדיפו קרקע סמוכה לאזור בנוי ולא קרקע המוקפת בעוד קרקעות חקלאיות כמוה…  כאשר בוחרים קרקע סמוכה לתשתיות, חוסכים בעלויות הפיתוח בסופו של דבר.

 

אילו תשלומי מיסים נלווים לעסקה?

על כל עסקת נדל"ן יש צורך בתשלום מיסים. כאשר מגייסים מימון, חשוב לכלול גם את עלויות המיסים בתוך המימון הנדרש. גובה המיסים ישתנה בהתאם לנתוני הרוכש ולנתוני הקרקע. באופן כללי, על רכישת קרקע יש לשלם לרשות המיסים 8% מערך הקרקע מס רכישה. בעת היוון הקרקע יש לשלם על כך למנהל מקרקעי ישראל ובעת מכירת הנכס, גם אז יש לשלם היטל השבחה על ההשבחה והרווחים שהתקבלו מהמכירה. ככל שהאזור מתפתח יותר, כך ערכו עולה וממילא גם מס השבח הנדרש לתשלום הוא גבוה יותר… לא סתם חשוב לבצע החלטות חכמות ושקולות…

הבנקים לא מאשרים מימון לקרקעות חקלאיות כך שאם אתם מתכננים לרכוש קרקע חקלאית תצטרכו לחפש גוף מימון אחר. ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון שימצא עבורכם את גוף המימון המתאים ביותר לאופי העסקה שלכם.

 

מה הפיתוח המתוכנן לאזור הקרקע?

יש לא מעט רפורמת ותקנות הנכנסות לחוק במטרה לקדם שינויים באזורים מסוימים. חשוב לבדוק לפני רכישת קרקע את כל הנתונים הנלווים, מהם האזורים הסמוכים לקרקע. אילו תוכניות ממשלתיות קיימות לפיתוח האזור הסמוך לקרקע וכן הלאה. לצורך בדיקה מקיפה תוכלו להיעזר באנשי הנדל"ן של חברת פיננס האוס המומחים בגיוס השלמת מימון לרכישת קרקעות. הם ימצאו עבורכם את מקור המימון המתאים לכם וינהלו עבורכם משא ומתן להוזלת מחיר המימון.

לקבלת ליווי פיננסי מקצועי בגיוס מימון לרכישת קרקעות, צרו קשר עם מומחי צוות פיננס האוס המומחים בתחום. אין סיבה לשלם על מימון יקר.

השלמת מימון לרכישת קרקעות
השלמת מימון לרכישת קרקעות

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]