תפריט

הקרן בערבות מדינה

המדינה מצידה רוצה לעודד יוזמות שונות כמו השקעות בבתי עסק, הקמת עסקים חדשים ופיתוח עסקי. לצורך כך היא מעמידה לרשות האזרחים את הקרן בערבות המדינה. ניתן לקבל הלוואות מטעם הקרן בערבות המדינה ולהנות מתנאי הלוואה נוחים. כדי לקבל את ההלוואה יש צורך לעמוד בקריטריונים מסוימים כפי שנקבע בתקנון הקרן בערבות מדינה. צוות פיננס האוס המומחה בגיוס הלוואות מהקרן בערבות מדינה, מנגיש לכם הפעם מידע בנושא.

מהי הקרן בערבות מדינה?

מי שמכיר את מצב העסקים בישראל יודע עד כמה מורכב לגייס מימון. עסק צריך כסף כדי לצמוח. ומה לעשות שלפעמים העסק עדיין בתקופת הרצה, הוא לא מצליח לראות הרווחים מייד ולכן הוא גם לא יצליח לעמוד בהחזרים גבוהים. וזו גם הסיבה לסירוב הבנק להלוואה. מה עושים בעלי עסקים במצב כזה? אין סיבה להתייאש כדי לעודד עסקים קטנים ובינוניים, הקימה מדינת ישראל קרן מיוחדת שמטרתה להלוות כספים לעסקים קטנים ובינוניים. הקרן מאשרת הלוואות אך ורק לזכאים וכדי לקבל ממנה הלוואה יש צורך לעמוד במבחן דרישות לא קל.

הקרן בערבות מדינה מציעה הלוואות לבעלי עסקים בתנאים נוחים ומשתלמים של ריבית ממוצעת נמוכה מגובה הריבית במשק, במסגרת הלוואה בערבות המדינה אין צורך להציב בטחונות רבים פעמים רבות והמדינה ערבה להלוואה, כך שמחיר גיוס הכסף הוא נמוך יותר לעומת כל הלוואה זהה מגוף פיננסי אחר… כך הקרן בערבות מדינה הפכה למבוקשת. אנשי עסקים ויזמים המעוניינים לקבל הלוואה, יכולים לפנות לגופי מימון רבים כמו בנקים, חברות אשראי, חברות מימון חיצוניות והקרן בערבות המדינה. מי שמחפש הלוואה בזול פונה לקרן בערבות המדינה.

בסופו של דבר, עיקר הרווח של המשק הישראלי מגיע דווקא מהעסקים הבינוניים והקטנים בישראל, אבל בכל זאת, ההתפתחות קשה להם. גיוס המימון הוא סיפור מורכב והיכולת לקבל אשראי מהבנק היא לגמרי מוגבלת. כדי להקל על בעלי העסקים לגייס מימון הקים משרד האוצר את הקרן בערבות מדינה – מה זה בדיוק? על כך בדיוק נרחיב כאן!

הבעיה היא אחרת, לא קל לעמוד בדרישות הקרן בערבות מדינה. יש רשימת קריטריונים לא מעטה ופחות מחמישים אחוז ממבקשי ההלוואה מקבלים אותה בסופו של דבר. צריך לדעת איך להגיש את ההלוואה בצורה נכונה. חשוב לדעת שלא כל אחד יכול לקבל הלוואה זו וכדי לקבלה, יש להגיש בקשה ולעמוד בתנאי הסף שנקבעו. את ההלוואה בפועל מקבלים מגוף מימון המוכר כנותן אשראי של משרד האוצר, בעוד שאת הבקשה להלוואה מגישים באתר משרד האוצר.

 

מאפייני הלוואות הקרן בערבות מדינה

ההלוואות הניתנות על ידי הקרן מיועדות לעסקים בינוניים וקטנים העוסקים בתחומים מוכרים למשרד הכלכלה. זה יכול להיות עסק נותן שירות, עסק העוסק בייצור או אפילו ברכישה וקנייה. חשוב לציין כי הלוואה מהקרן בערבות מדינה היא הלוואה שניתן לקבל גם בתור עסק גדול או בתור זכאים למגוון קריטריונים.

גובה ההלוואה במסגרת זו משתנה בהתאם לאופיה. סכום ההלוואה המקסימלי הוא חצי מיליון ₪ כל עוד ומחזור המכירות שלו השנתי מגיע ל6.25 מיליון ₪. אם מחזור המכירות של העסק גבוה מסכום זה, גובה ההלוואה שהעסק יוכל לקבל במסגרת הקרן בערבות מדינה תעמוד על 8% מגובה מחזור המכירות השנתי האחרון.

 

למי מיועדות הלוואות הקרן בערבות המדינה?

ההלוואה מיועדת לבעלי עסקים העוסקים באחד משלושת המסלולים הללו:

 • עסק בהקמה – יזם בעל רעיון המעוניין לפתוח עסק והוא נזקק למימון לצורך פתיחת העסק, יכול להנות מהלוואה להקמת העסק. בקשת הלוואה כזו ניתן להגיש גם שלושה חודשים אחרי פתיחת העסק. ההון העצמי הנדרש במסלול זה עומד על 10 אחוז בלבד.
 • השקעה – עסק הנדרש להשקיע סכומי כסף כדי להתפתח. ההון העצמי הנדרש במסלול זה עומד על 25%. מלבד ההון העצמי, בעל העסק נדרש להציג הצעות מחיר ותוכנית עסקית ברורה ומפורטת.
 • הון חוזר – עסק שנקלע למשבר כלכלי ומוצא את עצמו עם בעיות בתזרים המזומנים, יכול להגיש בקרשה להלוואת הון חוזר. הוא ידרש להציג תוכנית עסקית ברורה ומקצועית שתפרט את הדרך בה הוא יוכל להשתקם כלכלית ולעמוד בהחזרי ההלוואה.

 

מה גובה ההלוואה שניתן לקבל בערבות מדינה?

הכירו את ההלוואה שניתן לקבל במסגרת הקרן בערבות מדינה:

 • גובה ההלוואה המקסימלי יגיע עד 500,000 ₪ או עד 8% ממחזור העסקאות השנתי
 • את החזר ההלוואה ניתן לפרוס לתקופה של עד חמש שנים
 • המדינה ערבה לכ-70-80 אחוז מגובה ההלוואה, כך שהלווה נדרש להציב ערבות רק ליתר הסכום.
 • הלוואה זו ניתנת בתנאי ריבית נמוכים ביחס לריבית במשק – גובה הריבית עומד על ריבית פריים + 2.5% או 3% מקסימום.
 • ניתן לשלב מסלול גרייס בהלוואה וכך לא לשלם את קרן ההלוואה בחצי השנה הראשונה להלוואה.
 • ההלוואה הניתנת היא לא על חשבון האובליגו של העסק.

 

מהם תנאי הסף ולמה צריך אותם בכלל?

כל אדם המעניק הלוואה לחברו, רוצה לדעת שהוא לא מפסיד מכך, הוא רוצה לוודא שאכן ההלוואה נצרכת אצל הלווה והוא יפיק ממנה את התועלת המירבית. גם הסיכון הנלווה למתן ההלוואה ייבדק והוא יבדוק את אמינות הלווה ואת היכולת שלו לעמוד בהחזרים העתידיים. וזה בדיוק מה שהקרן בערבות מדינה רוצה לוודא לפני מתן הלוואה. היא צריכה שישכנעו אותה שאתם אלו שתפיקו תועלת רבה מההלוואה שהיא תעניק. היא מעדיפה שההלוואה שהיא נותנת תצליח לסייע כמה שיותר לעסקים. ולכן, היא בודקת את העניין ומציבה לא מעט תנאי הסף.

 

תנאי סף הקרן בערבות מדינה

אחרי שראינו מה זה הקרן בערבות מדינה, כדאי להכיר את תנאי הסף: מחזור עסקי נמוך ממאה מיליון ₪ בשנה, היסטוריית אשראי נקייה, ללא חובות ועיקולים. כדי להצליח בהגשת הבקשה כדאי לפנות לאיש מקצוע ולקבל הכוונה מקצועית. מוזמנים להיעזר בצוות המומחים של פיננס האוס.

 

למה דווקא הלוואה מהקרן בערבות מדינה?

כיום, בעלי עסקים רבים מעדיפים להתחיל את גיוס המימון דווקא בפנייה אל הקרן בערבות מדינה, בבקשה לקבלת אשראי. ותיאורטית, זה נכון. עלויות הלוואה מהקרן בערבות מדינה נמוכות משמעותית מהלוואה מכל גוף פיננסי אחר.

יתרונות הלוואות מהקרן בערבות מדינה:

 1. ריבית נמוכה ביחס ליתר הריביות בשוק ההלוואות.
 2. הליך בקשה מזורז – תוך חודש הלווה מקבל תשובה בנוגע לאישור.
 3. המדינה ערבה לעיקר סכום ההלוואה וכך הלווה לא צריך לגייס בטחונות רבים להעמדה.
 4. ניתן לשלב כתנאי החזר להלוואה חצי שנה של גרייס.
 5. עלויות גיוס המימון נמוכות יחסית וכך בעל העסק מתפנה להשקיע בעסק עצמו, עבורו הוא גייס את הכסף.

 

על מה חשוב להקפיד בפנייה לקרן בערבות מדינה?

כדי לקבל הלוואה מהקרן בערבות מדינה צריך ידע, אבל לא רק. בסופו של דבר מנהלי חשבונות רבים מציעים ללקוחותיהם להגיש בקשה מהקרן בערבות מדינה לקבלת הלוואה, אך לזכור שהגשת הבקשה לא מצביעה על אישור. כי כאן צריך גם הרבה מזל. אלפי פניות מתקבלות בבקשה לקבלת הלוואות מהקרן בערבות המדינה. הבקשות עוברות מיון וסיווג. הבקשות שלא כוללות פרטים מספקים, הטפסים חסרים וכדומה, נופלות מיד. הבקשות האחרות בהן כל הפרטים מולאו בצורה נכונה ומקצועית עוברות גם הן מיון ורק כגובה התקציב הקיים כך גובה ההלוואות המאושרות…

בסופו של דבר, פחות מחמישים אחוזים מהבקשות המוגשות זוכות למענה בדמות אישור הלוואה. כל היתר מקבלות סירוב… כדי לא לקבל סירוב חשוב לעבוד בצורה מקצועית. לפנות לאיש מקצוע לקבלת ליווי מקצועי במילוי הפרטים, איש המקצוע ימפה היטב את הנתונים ויציג אותם בצורה נכונה המסבירה את התועלת שתוכלו להפיק מההלוואה, את יכולת ההחזר שלכם וכו'.

ליווי של איש מקצוע יעזור לכם במציאת גוף מימון המציע הלוואה המשתלמת לכם במקרה של סירוב לבקשה. פנייה מקצועית לקרן בערבות המדינה, מעלה את סיכויי הבקשה. צוות פיננס האוס צבר מומחיות בנושא. מוזמנים להנות מהידע וליצור קשר.

הקרן בערבות מדינה
הקרן בערבות מדינה

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]