תפריט

הלוואות בערבות מדינה: הטבות וקריטריונים לזכאות

מי המרוויחה הראשית מענף המסחר המפותח או מכל השקעה מניבה בישראל? ניחשתם נכון, זו המדינה. על כל רווח שתושב ישראלי מרוויח, המדינה נהנית מהכנסה גדולה יותר ממיסים שהוא משלם. יצאנו לבדוק אילו עסקים נחשבים לרווחיים ביותר מבחינת המיסים, והתשובה לא מפתיעה: העסקים הבינוניים והקטנים בישראל הם אלו שמניבים את עיקר הרווחים למדינה. זו גם הסיבה בשלה היא משקיעה בהם ומעניקה הלוואות בערבות מדינה. כאן תקבלו מידע על הלוואות בערבות מדינה: הטבות וקריטריונים לזכאות. על כל שאלה ממוקדת, אתם מוזמנים לפנות למומחים שלנו לקבלת מענה מדויק למקרה שלכם.

 

 

מהי הלוואה בערבות מדינה?

כדי לעודד צמיחת וקידום עסקים בישראל, המדינה מקצה סכומים משמעותיים בכדי לערוב להלוואות הניתנות לעסקים העומדים בקריטריונים. כך ההלוואה המתקבלת היא בעלות נמוכה של ריבית, הרי יש לה ערבות, מטעם המדינה.

 

איך זה עובד? המדינה הקימה קרן להלוואות בערבות המדינה. מהקרן הזו ניתן לקבל הלוואות תנאים מסוימים למטרות: עסק בהקמה, הון חוזר או השקעה בעסק. את ההלוואה עצמה ניתן לקבל דרך הבנקים והמדינה ערבה להם. תפעול עסק בישראל מצריך הון לא קטן. וכמו שכל בעל עסק יודע, יש השקעות שאם הן לא נעשות, לא רק שהעסק לא מתקדם, הוא גם הולך אחורה… כדי למנוע קריסת עסקים קטנים ובינוניים הנמצאים בשלבים קריטיים כל כך, קרן ההלוואות בערבות המדינה הוקמה. כפי שציינו, ההלוואות הללו זוכות לריבית נמוכה יחסית ולכן גם הביקוש להן הוא רב. למרות הביקוש הרב, גובה הקרן לא גדל כל כך וכך, רק אחוזים בודדים ממגישי הבקשה להלוואה כזו, מקבלים אותה בסופו של התהליך. יש לא מעט קריטריונים שנועדו לסנן את המועמדים ולנתב את ההלוואה למי שההלוואה תצליח להקפיץ בצורה יעילה ונכונה את העסק שלו.

 

עוד על הלוואות בערבות מדינה: הטבות וקריטריונים לזכאות 

מי זכאי לקבלת הלוואה בערבות מדינה?

כידוע, בתחום הלוואות בערבות מדינה: הטבות וקריטריונים לזכאות הם חלק בלתי נפרד מההלוואה. כדי לקבל הלוואה כזו יש לעמוד בתנאי הסף הבאים:

  • העמדת בטחונות בגובה של 25% לכל היותר, מגובה ההלוואה.
  • מבקש ההלוואה הוא ללא חובות לא מוסדרים לרשויות, לא בהליך עיקול כלשהו וכדומה.
  • סך מחזור ההכנסה השנתי הוא נמוך ממאה מיליון שקל.
  • היסטוריית אשראי תקינה ללא פשיטת רגל / הוצל"פ 

תנאי סף פחות מוכרים

הוצל"פ בעבר

מי שיש לו תיק הוצאה לפועל שהוגש על שמו בעבר והוא מעוניין לקבל הלוואה, יצטרך להגיש לצד הבקשה סטטוס תיקים עדכני בו יבואר כי התיק סגור ואין מניעה ממנו לקבל את ההלוואה. 

 

לקוח על הכוונת

לפעמים בנטילת הלוואה במסלול הון חוזר נציגי הקרן ירצו לראות חוזה חתום על עסקה עם לקוח שתבטיח להם את יכולת ההחזר העתידית של הלווה. חוזה כזה מגדיל משמעותית את הסיכויים לקבלת ההלוואה. 

 

יכולת החזר

נציגי הקרן להלוואות בערבות מדינה בודקים את יכולת ההחזר של מבקש ההלוואה. הרי כל הלוואה צריכה לחזור לבעליה בסופו של דבר. הקרן לא תסתכן ותלווה למי שאין לו הכנסה מספקת בכדי להחזיר את הכסף שלווה. להוכחת יכולת ההחזר מגישים את כל התוכנית העסקית הכוללת את מערך התקציב העסקי, את הצפי ואת המציאות בשטח. 

 

ליווי מקצועי

במקרים רבים בהם נציגי הקרן רואים שהלווה פונה אליהם ללא ליווי של יועץ מקצועי, הם מתנים את קבלת ההלוואה בכך שבעל העסק יעזר ביועץ עסקי מקצועי שיכוון אותו בצעדים הנכונים לכל שלבי העסק. ליווי מקצועי מאפשר לעסק לצמוח בצורה נכונה מקצועית, מבלי לפספס בדרך דברים. היועץ מכוון מניסיונו מה כדאי לעשות וכך בתקופה הראשונה הוא מלווה את העסק בראשית צעדיו עד להתבססותו.

 

תכל'ס, איך מגישים בקשה כזו?

הלוואות בערבות מדינה ידועות כמשתלמות בגלל הריבית הנמוכה שלהן. הן מאפשרות צמיחה וקידום התפתחות עסקית. את הבקשה עצמה ניתן להגיש באתר האינטרנט של הקרן באופן עצמאי, אך שימו לב, ממש לא מומלץ לעשות את זה לבד ללא ליווי מקצועי של איש מקצוע. הביקוש להלוואות אלו הוא גבוה, ההיצע הוא קטן וכך, חסר בפרט קטן עלול להוריד אתכם ישירות מרשימת המועמדים להלוואה, ההמלצה היא להשקיע בבניית תוכנית עסקית מקצועית ולגשת לבקשה כזו עם ליווי ממקצועי.

רוצים לדעת עוד על הלוואות בערבות מדינה צרו קשר עכשיו! אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם הרבה כסף.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]