תפריט

הלוואות בהחזר נמוך

כל אחד מגיע לתקופה בה הוא צריך הלוואה. זה יכול להיות עומס כלכלי זמני, זה יכול להיות  לצורך מינוף עסקי ולפעמים זה כדי לסגור את החודש במובן הכי פשוט של המילה. הבעיה היא שכל הלוואה צריך להחזיר. וכאשר מדובר בהלוואה בעלת החזר חודשי גבוה, נוצר מצב שקשה לעמוד בהחזרי ההלוואה ובלא מעט מקרים המצב יוצא משליטה וחבל. בדיוק בשביל לא להגיע למצב כזה אתם צריכים להכיר את האפשרות לקבלת הלוואות בהחזר נמוך. ריכזנו כאן מידע על הנושא, נקווה שהוא יביא לכם תועלת. על כל שאלה נוספת, כתבו לנו לקבלת מענה מדויק לכם.

 

מה מאפיין הלוואות בהחזר נמוך?

אם ניקח את המשוואה לחישוב גובה ההחזר החודשי של ההלוואה, נצטרך להתייחס לגובה סכום ההלוואה ולתקופת פריסת ההלוואה. ככל שמדובר בסכום קטן יותר, גובה ההחזר יהיה קטן בהתאם לפריסה. אם נצמצם את פריסת ההלוואה לתקופה קצרה, ההחזר שידרש יהיה גבוה. לעומת זאת, הלוואות גדולות כמו הלוואת משכנתא, מתפרסות על פני שנים רבות. וכך כאשר מישהו מגדיל משכנתא לצורך מימון מטרה כלשהיא, הוא יכול לפרוס את ההחזר לתקופה של עד שלושים שנה! כך יכול להיות מצב בו סכום ההלוואה הוא לא גדול משמעותית אך הוא מתפרס על פני שנים רבות וממילא הוא בעל החזר נמוך.

 

מי נותן הלוואות בהחזר נמוך?

ניתן לקבל הלוואות כאלו מבנקים, גופי מימון חוץ בנקאיים כמו חברות אשראי, חברות ביטוח וקרנות שונות. החוכמה היא לדעת לבחור את ההלוואה הנכונה מבין כל ההלוואות המוצעות בשוק ההלוואות. הרי בסופו של דבר, כאשר לווים מגוף מימון כסף, הוא מרוויח על כך כסף בדמות ריבית. יש גופים פיננסים שנעתרים לבקשה לפרוס את תקופת ההלוואה על תקופה ארוכה, אך הם גובים על כך מחיר יקר בהתאם. מה עושים כדי לבחור בחירות נכונות ומוצלחות? בוחרים מומחה שיבדוק ויכוון את העניין.

 

מה חשוב לבדוק לפני לקיחת הלוואה?

גופי המימון שמחים על כל לווה שבא ללוות. הם מרוויחים מכל הלוואה שהם נותנים וזו הסיבה שאתם כבר כנראה נתקלתם בהצעות להלוואות אטרקטיביות במיוחד וכו'. כל גוף מנסה להציג את ההלוואות שהוא מעניק כמשתלמות ביותר. הכל במטרה לשווק את עצמו ולקצור עוד ועוד לקוחות. גם אנשים שלא צריכים הלוואה או יכלו להסתדר בלי אחת כזו, מוצאים את עצמם נעתרים ולוקחים הלוואה וחבל. לפני שאתם לוקחים הלוואה, בדקו אם אתם אכן צריכים את ההלוואה הזו? לאחר שאתם נוכחים לראות שלקיחת הלוואה תהיה הדבר הנכון ביותר עבורכם, תוכלו להמשיך לבדוק את יתר הפרמטרים:

 

מה הסכום הנדרש?

אם אתם צריכים הלוואה של 25,000 ₪, אין סיבה שתיקחו הלוואה של 30,000 ₪. על כל שקל אתם משלמים ריבית וכדאי להתמקד רק במה שצריך בכדי למנוע הפסד.

 

מה גובה ההחזר החודשי?

את ההלוואה צריך לשלם וכדי להצליח לעמוד בה בכבוד, כך שהיא לא תעיק על ההוצאות החודשיות וההתנהלות הכלכלית, כדאי לדאוג שההחזר החודשי יותאם ליכולת הכלכלית הקיימת.

 

מה גובה הריבית על ההלוואה?

על כל הלוואה תיגבה ריבית אחרת. חשוב לבדוק מה גובה הריבית שעל ההלוואה. ניתן לערוך השוואה בין הלוואות ולגלות את הפערים. לצד בדיקת הריבית חשוב לזכור כי גובה ההחזר החודשי קריטי יותר מבחינת יכולת החזר. כי מה תעזור הלוואה בעלת ריבית נמוכה אם גובה ההחזר החודשי גבוה ביחס ליכולת הכלכלית?

 

מה קורה בפירעון מוקדם?

יש הלוואות שאם תרצו לפרוע אותן לפני סיום תקופת ההלוואה, תצטרכו לשלם קנס לא מבוטל. לעומת זאת, יש הלוואות אותן ניתן לפרוע ללא תשלום עם הודעה מוקדמת / או תשלום של שישים שקלים עבור התפעול ותו לא. בדקו מה תהיינה השלכות פירעון מוקדם, במיוחד אם יש לכם תכנון עתידי כזה.

 

מתי צריך לדאוג שההחזר יהיה נמוך?

אם אתם בעומס כלכלי, חשוב לוודא שההלוואה החדשה היא בעלת החזר חודשי נמוך שלא יעיק עליכם. ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע מומחה לתחום המימון בכדי לקבל ממנו הכוונה להלוואה המתאימה ביותר ליכולת הקיימת. וזה בדיוק מה שצוות פיננס האוס עושה, הוא בודק את היכולת ודואג לגייס את המימון המתאים ביותר לפונה אליהם.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]