תפריט

הלוואה למעוקלים

לא פשוט להתנהל כלכלית לאחר קבלת צו עיקול. אם אתם בעלי חשבון מעוקל, כדאי שתכירו את האופציה של הלוואה למעוקלים. ולא, אין שום המלצה לקחת הלוואות ללא צורך… כאשר עולה הצורך בהלוואה וכל יום של פיגור בתשלום גובה מחיר יקר, חבל לפספס את האפשרות הזו. צוות פיננס האוס צבר מומחיות בטיפול בהלוואות כאלו. אם אתם בעל חשבון מעוקל, המשיכו איתנו. נקווה שהמידע שכאן יביא לכם תועלת. על כל שאלה נוספת בנושא, כתבו לנו להנגשת תוכן נוסף ומענה מדויק לשאלה שלכם.

 

מה גורם לחשבון להיות מעוקל?

הבנקים מנהלים את חשבונות הבנק שלנו וגובים על כך תשלום בדמות עמלה. הם לא ישלמו את ההתחייבויות שלנו במקומינו. אם נתנו צ'ק ובתאריך הפירעון לה היה כיסוי בחשבון, הצ'ק יחזור ולא יכובד. כל צ'ק שחוזר מתריע בפני הבנק כי יש כאן בעל חשבון שלא ממש מצליח לעמוד בהתחייבויותיו. וכך, כאשר הדבר חוזר ונשנה 10 פעמים, החשבון הופך למוגבל ובלשון העם "מעוקל". ואין יכולת למשוך ממנו כסף. חשבון מעוקל מקשה על ההתנהלות הכלכלית. כי מי יכול להתנהל בשנת 2023 ללא חשבון בנק? אז הדבר אפשרי, אך הוא מאתגר. לאחר תקופה בעל החשבון יכול לפתוח חשבון בנק חדש אך גם זה תחת הגבלות כמו: הוא לא יכול לקבל כרטיס אשראי, צ'קים או מסגרת אשראי והכל שונה.

 

לאחר עיקול חשבון – מה נכון לעשות?

לאחר עיקול חשבון בנק, הדבר הנכון והנצרך ביותר הוא להסדיר את החוב הפתוח ולכסות את כל החובות הקיימים. בשלב השני צריך לראות איך ניתן לשקם את המצב. לא מעט מעוקלים הגיעו למצב כזה בעיקר בגלל החזרים חודשיים גבוהים. צריך לבנות תוכנית כלכלית שתתווה את הדרך ליציאה מהמצב הזה, לחזור לנהל חשבון בנק בבנק בצורה נכונה שתשפר את דירוג האשראי. לא פשוט לבנות תוכנית כזו וההמלצה לעשות זאת היא באמצעות יועץ פיננסי מומחה לתחום.

 

למה צריך הלוואה למעוקלים?

כדי לצאת מהמצב, צריך לכסות את כל החובות הקיימים. הבעיה היא שאין הרבה גופי מימון שמסכימים לאשר הלוואות לבעלי חשבון מעוקל. כדי להצליח לפתוח דף כלכלי חדש ונקי, צריך לגייס מימון לכיסוי כל החובות והסדרי החוב. בשביל זה בדיוק נועדה הלוואה למעוקלים.

 

מי נותן הלוואה כזו?

הלוואה למעוקלים ניתנת על ידי גופים פיננסיים חוץ בנקאיים. זה יכול להיות חברת אשראי, חברת ביטוח, קרן פילנטרופית וכל גוף פיננסי אחר בעל הרשאה למתן הלוואות מטעם משרד האוצר.

 

למי ניתנת הלוואה כזו?

הלוואה למעוקלים ניתנת לבעלי חשבון בנק מעוקל שיש להם זכויות נדל"ן על שמם. כך הם יכולים למשכן את הנכס ולקבל הלוואת משכנתא שתסיר את העיקול מחשבון הבנק שלהם.

 

יתרונות וחסרונות הלוואה למעוקלים

לצד היתרונות הקיימים בהלוואות אלו, לא ניתן להתעלם מכך שיש גם יתרונות. כשחושבים אם משתלם לקחת הלוואה כזו, לא יהיה נכון לקבוע באופן חד משמעי. כי כאשר זוהי האופציה היחידה לצאת מהמצב, הדבר נראה שונה ממצב בו ישנן חלופות נוספות. העניין בהחלט לא פשוט ולכן, תמיד כדאי להתייעץ עם איש מקצוע.

היתרונות

  • הליך קבלת ההלוואה הוא מהיר
  • הנכס לא מחליף ידיים והוא ממשיך להישאר על שימכם
  • הלוואה המאפשרת שיקום כלכלי
  • לא ניתנת על בסיס יכולת כלכלית

החסרונות

  • מחיר ההלוואה יקר מבחינת הריבית
  • לרוב, הלוואה זו ניתנת לתקופה קצרה כהלוואת בלון.

 

עצרו רגע לפני לקיחת הלוואה כזו

קחו בחשבון שכדי לצאת מהמצב הכלכלי בו אתם נמצאים, אתם אומנם לוקחים הלוואה שתכסה את החובות ותסדיר את העיקולים. אך הפתרון הנדרש הוא עמוק יותר מלקיחת הלוואה. יש צורך בבניית תוכנית מסודרת לשיקום כלכלי ריאלי. אם המצב ישאר כמו שהוא היה לפני העיקול ויתווסף אליו החזר חודשי קבוע בגין ההלוואה הנלקחת, אתם עלולים למצוא את עצמכם מהר מאוד חוזרים על אותו סרט וחבל.

העצמאים שבינינו יודעים עד כמה חשוב לטפל בעניינים הללו כיוון שכל עוד והם לא טופלו, הם מגבילים את יכולת גיוס האשראי לעסק. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו במצב כזה.

 

ליווי מקצועי להגעה לדרך המלך

צוות פיננס האוס הצליח לצבור וותק וניסיון של שנים בתחום. עכשיו גם אתם יכולים להנות מהמומחיות הזו. צרו קשר לקבלת פרטים.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]