תפריט

הלוואה חוץ בנקאית למסורבים

סירוב הלוואה הופך לנפוץ יותר ויותר. אנשים מרגישים "מבינים" בתחום המימון, פונים באופן עצמאי לבקש הלוואה, לא כולם יודעים להסדיר את העניינים כמו גוף המימון אוהב לראות, וכך הסירוב המתקבל מקשה על המשך ההתנהלות. מה עושים לאחר קבלת סירוב? אתם לא צריכים להתייאש. הכירו את האפשרות לקבל הלוואה חוץ בנקאית למסורבים שכבר קיבלו סירוב מכל הבנקים. 

 

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

מדובר בהלוואה הניתנת על ידי גוף מימון חיצוני שהוא לא הבנק. זה יכול להיות חברת מימון פרטית, חברת אשראי, קרן ממשלתית ועוד. הלוואה זו נחשבת להלוואה יקרה יחסית ביחס להלוואות הבנקאיות. אך לאמיתו של דבר, כאשר מדובר בהלוואה הניתנת לאחר סירוב, גובה הריבית הנקבעת היא גבוהה ולא תמיד הלוואה בנקאית תהיה משתלמת יותר מהלוואה כזו. הלוואה חוץ בנקאית נחשבת לגמישה יותר, מבחינת התנאים הנלווים לה.

 

איך יכול להיות מצב בו הבנק מסרב וגופים אחרים מאשרים?

חשוב להבין כי הבנקים בישראל כפופים לנהלי בנק ישראל. בנק ישראל הוא המפקח על הבנקים וכדי להגן על הבנקים הוא קובע נהלים מסוימים. יש מקרים בהם בנק לא יכול לעגל פינות בגלל שהוא חייב להישמע להוראות המפקח על הבנקים. לעומת זאת, גופים חוץ בנקאיים לא כפופים לנהלי בנק ישראל והשיקול אם לאשר את הלוואה הוא של הגוף עצמו על פי נהליו שהוא עצמו קבע.

 

יתרונות הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה חוץ בנקאית למסורבים

מי שקיבל סירוב לאישור הלוואה, יכול לפנות לגופים חוץ בנקאיים ולקבל הלוואה למרות הסירוב שהוא קיבל מהבנקים. הלוואה חוץ בנקאית מתאימה למי שקיבל סירוב. גם מי שיש לו דירוג אשראי נמוך במיוחד יכול לקבל הלוואה  כזו.

 

תנאים גמישים

ניתן לפרוס את החזר ההלוואה לתקופה ארוכה יותר ממה שניתן לפרוס כל הלוואה אחרת. בכללי, תנאי ההלוואה גמישים יותר בגלל חופשיות נהלי הגוף הפיננסי בנושא תמחור הריבית, אורך הפריסה, גובה ההחזר החודשי, שילוב מסלולי ריבית מסוימים. הרבה יותר קל לנהל משא ומתן ולהשיג תוצאות כאשר מדובר בגופים חוץ בנקאיים.

 

לא על חשבון מסגרת האשראי

הלוואות חוץ בנקאיות לא מפחיתות ממסגרת האשראי בבנק וכך הן יכולות להתאים למי שחשוב לו לשמור על מסגרת אשראי "סטרילית".

 

הלוואה מהירה

לעומת הבנקים הבודקים כל פרט לפני מתן אישור הלוואה, הגופים הנחוץ בנקאיים מזדרזים בביצוע הבדיקות ופעמים רבות כבר באותו היום יהיה אישור עקרוני ותוך מספר ימי עסקים הכסף יועבר לחשבון. כשצריך הלוואה במהירות, האופציה הזו עומדת על הפרק גם כשאין סירוב באופק.

 

הלוואה לכל מטרה

את הבנק יעניין מה מטרת ההלוואה. כל עוד ומטרת ההלוואה היא לא מוכרת מטעם הבנק, הוא יסרב להלוואה הוא יתמחר אותה במחיר גבוה. גוף פיננסי חיצוני לא יבדוק מהי מטרת ההלוואה. הוא יבדוק ויוודא שיש בטוחה תואמת ויש יכולת החזר ללווה ותו לא.

 

מה חשוב לבדוק בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית?

לפני לקיחת הלוואה חוץ בנקאית חשוב לוודא שמדובר בגוף מימון אמין ובהלוואה משתלמת.

 

בדיקת גוף המימון

אל תתפתו לפנות לכל חברת מימון שמפרסמת את עצמה. מי המנכל שלה? האם אתם מכירים מישהו שלקח ממנו הלוואה? יש מי שממליץ? מה כותבים עליו ברשת? לא תמיד ניתן לדעת על הנתהלות הגוף הפיננסי יותר ממה שמפורסם. לכן, אל תמהרו לכל גוף מימון חדש. יש לא מעט גופים שמציגים את עצמם כבעלי סמכות לתת אשראי בעוד שהם לא כאלו. כדי להעניק הלוואות יש צורך ברישיון מיוחד לכך מטעם משרד האוצר. וודאו שיש לו.

 

בדיקת ההלוואה עצמה

כל הלוואה חוץ בנקאית היא בעלת תנאים ייחודיים לה. כמספר גופי המימון כך מספר ההצעות שאתם יכולים לקבל… כדי להצליח למצוא את ההלוואה המשתלמת המתאימה לכם ביותר, ההמלצה היא לערוך השוואה בין הלוואות שונות תוך התייחסות לגובה הריבית, תקופת ההחזר, גובה ההחזר החודשי ועוד. השוואת הלוואות יכולה לחסוך לא מעט כסף.

 

הלוואה כזו לוקחים עם ייעוץ

שוק ההלוואות החוץ בנקאי מלא מהמורות ומי שמעוניין להצליח לקבל הלוואה משתלמת בתנאים טובים, פונה להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בתחום. צוות פיננס האוס צבר מומחיות בנושא ועכשיו גם אתם יכולים להנות מכך. קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות.

 

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]