תפריט

הטבות ליזמים למחיר למשתכן

דיור במסגרת תוכנית מחיר למשתכן נמכר במחיר מופחת וכך, כיום יש את תוכנית דירה בהנחה בה מחיר הדירה במסגרת התוכנית הוא 20% פחות מערך הנכס בשוק החופשי… לא מעט יזמים נבהלו מההנחה הזו. הרי כאשר יזם נכנס לפרויקט, הוא גם רוצה להרוויח. אם הוא מתחייב למכור את הנכס במחיר מופחת, איפה יתבטאו הרווחים שלו? ועל כך בדיוק ריכזנו לכם כאן תשובות. מוזמנים להפנות אליו שאלות לקבלת מענה מדויק על שאלות בנושא.

מה זה מחיר למשתכן?

מחיר למשתכן היא תוכנית דיור ממשלתית במסגרתה נמכרות דירות במחיר נמוך משווין האמיתי. מטרת התוכנית היא לסייע לזוגות צעירים ולזכאים לרכוש דירה משל עצמם. המדינה מוציעה למכרז קרקע לבניה, יזמים המעוניינים להשתתף במכרז מציעים את המחיר הנמוך ביותר שהם הולכים לגבות על מ"ר. וכך, לאחר שנבחר יזם זוכה. הפרויקט פונה לקהל הזכאים.

הזכאים הם זוגות צעירים שאין להם דירה משל עצמם, רווקים בני 35 ומעלה והורים חד הוריים או ידועים בציבור. ישנן דרישות הקובעות מי זכאי להשתתף בתוכנית וכך זכאי המעוניין נכנס להגרלה בעלות דמי רישום סמליים. לאחר ביצוע ההגרלה המשתתף מקבל הודעת זכייה והוא מגיע לבחור דירה שמתאימה לו מתוך כלל הדירות בפרויקט. במעמד הבחירה נחתם חוזה בין הקבלן לקונה ואין למדינה מעורבות בחוזה. כך פרויקט הבנייה מתחיל וכעבור מספר שנים הזכאי מקבל את מפתחות הדירה שרכש במחיר נמוך ממחיר השוק.

 

למידע עבור: מחיר למשתכן לחצו כאן >>>

 

מה הזכאים מרוויחים מתוכנית מחיר למשתכן?

דירה במחיר מופחת

לרכוש דירה בישראל קשה מבחינת מימון. כאשר מדובר ברכישת דירה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, הרוכש מרוויח דירה במחיר מופחת. שווי הנכס גבוה בדרך כלל בעשרים אחוז מהמחיר ששולם עליו.

 

מימון אפשרי יותר

בנוסף למחיר הנמוך, בתהליך לקיחת משכנתא, כל בעל משכנתא יכול לקבל עד 75% מימון לרכישת הנכס בעוד שאת ה-35% הנותרים עליו לגייס בכוחות עצמו להון עצמי. במסגרת תוכנית מחיר למשכן, הבנקים למשכנתאות נותנים את אחוזי המימון בהתאם לשווי הדירה וכך ניתן להגיע אף ל-90% מימון! לא מעט ישראלים רכשו דגירה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן עם הון עצמי של מאה אלף שקל בלבד!

סטנדרט בניה גבוה

הדירות הנבנות במסגרת התוכנית הן בסטנדרט בניה שהוחלט עוד בהצעת המכרז הראשונה. כדי שקבלנים לא יציעו הצעות מחיר נמוכות בתמורה לדירות בסטנדרט בניה נמוך, המדינה מתנה את רף הבנייה והיא מחליטה איך הוא צריך להיות.

 

הטבות ליזמים למחיר למשתכן – מה מרוויחים היזמים?

היזמים בישראל די נבהלו מהצעת תוכנית זו ולא מעט מהם חשבו כי אם השוק יציע דירות במחיר מופחת, לא יהיו רוכשים לשאר הדירות שימכרו בשוק במחיר מלא. החשש הזה התברר מהר מאד כלא נכון. השוק מלא בביקוש לדיור וכל דירה שהיא זוכה למתעניינים ברגע שהיא מפורסמת למכירה, בפרט כאשר מדובר בדירות חדשות מקבלן.

 

היזמים מרוויחים מספר דברים בהשתתפות בתוכנית מחיר למשתכן:

יש מי שמטפל בשיווק הדירות

את השיווק של הדירות במסגרת תוכנית מחיר למשתכן מנהלת המדינה בראשות משרד הבינוי והשיכון. היזם לא צריך להשקיע בשיווק הדירות כלל. בפרויקטים רבים של נדל"ן יזמים מוצאים את עצמם מחפשים אחר מקור מימון נוסף בגלל דירות שלא הצליחו למכור עדיין. וכך, כאשר מדובר בתוכנית מחיר למשתכן, יש מי שעוסק בשיווק והקבלן מקבל את הלקוחות ישירות לחוזה המכירה.

 

לא כל הדירות נמכרות במחיר מופחת

היזם צריך להתחייב כי הוא הולך לבנות מספר יחידות דיור שימכרו במחיר מופחת. אך את יתר הדירות הוא יכול למכור במחיר רגיל ואף מחיר גבוה משווי השוק. יזמים רבים מנצלים את העניין ובונים לצד דירות אלו, דירות יוקרתיות בעלות מפרט טכני גבוה ויוקרתי, כך הם גם יכולים לתמחר אותן במחיר גבוה וממילא הרווחים המתקבלים גבוהים יותר.

 

מחיר הקרקע מופחת

את הקרקע הקבלנים מקבלים במחיר מופחת. ההנחה המתקבלת מגיעה לאזור ה-80%. כדי לעודד את התוכנית, המדינה מוותרת על הרווחים מהקרקע וכך היזם מרוויח בעצם (מחיר ההנחה על הדירה מתקזז עם מחיר הקרקע המופחת).

 

כניסה לשוק הנדל"ן

כדי להיכנס לשוק הנדל"ן ההמלצה היא להראות פרויקטים שהושלמו על ידי היזם. השתתפות בתוכנית מקפיצה את היזם לרמה גבוהה יותר. הוא נחשב לאחד בעל ניסיון.

ליצירת קשר עם מומחה ולהתייעצות ראשונית לחצו כאן

הטבות ליזמים למחיר למשתכן
הטבות ליזמים למחיר למשתכן

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]