תפריט

הטבות ליזמים דיור להשכרה

המדינה מעוניינת לעודד את הבנייה להשכרה ומסיבה זו היא גם הכריזה על הטבות מס זמניות לבונים דיור להשכרה. מחירי הדיור הולכים ומתייקרים ויותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם מחפשים אחר דירה להשכרה מהסיבה שרכישת דירה לא מציאותית עבורם. מומחים טוענים שהמצב הזה רק ילך ויעמיק ולכן, השקעה בבניית דיור להשכרה נחשבת למשתלמת. ואם נתעמק, נגלה כי ישנן הטבות ליזמים דיור להשכרה. צוות פיננס האוס שמח להנגיש לכם כאן מידע בנושא. ע כל שאלה נוספת, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים באופן אישי.

אילו הטבות מס ליזמים דיור להשכרה קיימות?

כדי לעודד את השקעה בבניית דיור להשכרה יזמים אשר יבנו בניין בעל שש יחידות דיור לפחות וחצי מהן ייעודו לדיור להשכרה, יוכלו לקבל את ההטבות הבאות:

  • במקום שיצטרכו לשלם מס של 30% על משיכת דיבידנדים, הם יצטרכו לשלם רק 20%.
  • במקום שרק 4% מהוצאות הפחת יהיו מוכרות, יוכרו 20%.
  • במקום שהחברה תצטרך לשלם 24% מס הכנסה והיחיד 50%, גובה המס יופחת ל-11% לחברה ו-20% ליחיד.
  • דיור שנבנה במסגרת פרויקט דיור להשכרה לא יחושבו כעוד דירות לעניין חוק הדיור החדש לחישוב מס נוסף.

 

מה עושים כדי לקבל את ההטבות הללו?

מדובר בהטבות הניתנות ליזמים על ידי הקרן לעידוד יזמות והשקעות הון בראשות המדינה. כדי לקבל את הטבות המס הללו על היזם לפנות בבקשה לקבלת הטבות המס הללו אל משרד הכלכלה שיבדוק שאכן הצהרותיו נכונות. במקרים רבים יזמים לא יודעים שהם יכולים להנות גם הם מהטבות אלו, בפרט כאשר אופי העסקה הוא לא רגיל. מסיבה זו כל פרויקט נדל"ן חייב ליווי פיננסי צמוד שימצא עבורו את המימון המתאים ואת ההטבות המגיעות לו.

 

מסלול הטבות המס החדש

ישנם שני מסלולי הטבות, המסלול הקיים והמסלול המוסדי. המסלול המוסדי נועד להחליף את המסלול הקיים. אמנם מדובר בהטבות משמעותיות יותר, אך כדי לקבל אותן יש לעמוד בתנאים רבים יותר. אם קיבלתם אישור על המסלול הקיים ואתם מעוניינים לעבור למסלול המוסדי, אתם יכולים לבקש זאת. כך או כך, ההקלה במסלול החדש היא בעיקר בגובה המס המופחת למס הכנסה: במקום לשלם 11% מס, חברה תשלם 5% בלבד.

 

עד מתי ניתן לקבל את הטבות המס במסלול הנוכחי?

המסלול הנוכחי יכול להיות יעיל יותר מבחינת הקלות לקבל אותו, הוא מציע הטבות מס מספקות והרבה פעמים קבלנים מעדיפים דווקא אותו. את הטבת המס במסלול הנוכחי ניתן לקבל עד סוף שנת 2023. לאחר מכן המסלול המוסדי יוכנס לתוקף ולא יהיה ניתן להנות מהמסלול הקודם.

 

אפשרויות המימון ליזמים

יזמות נדל"ן מצריכה השקעה רבה. לא לחינם יזמים מחפשים הטבות מס קיימות ואם יש הטבות מימון ליזמים דיור להשכרה, הרי שיזמים יעדיפו לבנות דיור להשכרה כדי לקבל את הטבות המס הללו ולהפחית את עלויות העסק שלהם. אפשרויות המימון העומדות בפני יזמי נדל"ן הן רבות, אך כדי למצוא את מקור המימון המתאים ביותר, חשוב לפנות אל איש המקצוע המומחה לתחום. בחיפוש אחר מומחה לגיוס מימון חשוב שתחפשו אחד בעל מקצועיות וניסיון בתחום אך גם בעל הבנה בחוקי המיסוי והנדל"ן. כך הוא יוכל לסייע לכם גם בהכוונה נוספת לקבלת הטבות מס שיכולות להפחית עלויות ולהעלות את רווחיות הפרויקט שלכם.

 

 מקדמים את הפרויקט עם מומחי המימון של פיננס האוס

חברת פיננס האוס עוסקת בגיוס מימון לקבלנים, ליזמים וגופים מוסדיים ואנשים פרטיים. כאשר אתם פונים אל החברה מומחי המימון יתאימו עבורכם את איש המימון העוסק בגיוס הלוואות מהסוג שאתם צריכים. כך תוכלו להיות רגועים, עול המימון ירד מעליכם והגיוס יעבור לאנשי המקצוע שיפעלו למען הוזלת המימון המתקבל ככל הניתן.

הלוואה ליזמים צריכה להיות משתלמת גם מבחינת מחיר וגם מבחינת תנאי החזר. צוות פיננס האוס שם דגש על התאמת תנאי ההלוואה לתנאי ההחזר הנוחים ללווה. וכך, הם פונים אל גופי מימון אמינים בזה אחר זה מתוך מטרה לגייס ללווה את ההלוואה המשתלמת ביותר עבורו. ענף הנדל"ן מצריך הלוואות בסכומים גבוהים וכאן חשוב לזכור כי הפרש של אחוז אחד בריבית עלול לעלות ביוקר בעוד מאות אלפי שקלים… את התהליך מייעלים באמצעות התייעצות עם אנשי מקצוע.

הטבות ליזמים דיור להשכרה
הטבות ליזמים דיור להשכרה

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]