תפריט

ההבדל בין ייעוץ משכנתאות פרטי לייעוץ משכנתא בנקאי

היום כל נוטל משכנתא יודע שלא כדאי לפנות לבנק ללא ליווי מקצועי של יועץ משכנתאות. למרות זאת, לא מעט אנשים שואלים למה ליטול יועץ משכנתא פרטי אם הבנק מציע ייעוץ מקצועי ללא תשלום?… ואכן, חשוב להבין את ההבדל בין ייעוץ משכנתאות פרטי לייעוץ משכנתא בנקאי. הבנקים פחות ישמחו שתכירו בהבדלים, אך אין סיבה ששלמו מחיר יקר במשכנתא שלכם רק בגלל שלא ידעתם על העניין. צוות פיננס האוס שמח להנגיש לכם את המידע בעניין, על כל שאלה בנושא, צרו קשר לקבלת מענה ספציפי.

יועץ משכנתא בנקאי

הינו למעשה פקיד משכנתאות אשר מקבל את שכרו מהבנק אותו הוא מייצג, היועץ בבנק מייצג את מדיניות הבנק שלו בלבד ומחויב לנהליה. היועץ בבנק הוא למעשה סוג של איש מכירות אשר תפקידו העיקרי הוא למקסם את הרווח של הבנק בכל תיק הלוואה. יועץ המשכנתאות מטעם הבנק הינו שלוח הבנק אותו הוא מייצג ולכן אינו יכול לייצג אתכם נאמנה בצורה אובייקטיבית. שימו לב יועץ משכנתא בנקאי ייתן לכם הצעה מהבנק שלו בלבד.

יועץ משכנתא פרטי

יועץ משכנתאות אשר מייצג אתכם מול יועצי המשכנתאות של הבנקים ומוסדות פיננסים שונים ודואג עבורכם שתקבלו את המשכנתא הזולה והמתאימה ביותר עבור הלקוח הספציפי. יועץ פרטי ייקח הצעות מגופים פיננסים רבים המתאימים לדרישות הספציפיות שלכם ורק לאחר מכרז ריביות יתחיל להרכיב ללקוח את המשכנתא האופטימאלית עבורו. יש לציין שכל לקוח שונה מהותית מלקוח אחר(משכורת שונה, מצב רפואי, דרישות, ביטחונות,  סוג הנכס, סוג הלקוח, דירוג אשראי, ניהול סיכונים, מס ילדים, אחוז ההלוואה מהנכס ועוד). יועץ המשכנתאות הפרטי רואה תמונה רחבה של האפשרויות השונות בכל הבנקים למשכנתאות, מוסדות פיננסים ולא רק בבנק ספציפי.

עוד על ההבדל בין ייעוץ משכנתאות פרטי לייעוץ משכנתא בנקאי

לפני שנסביר על ההבדל הגדול, חשוב להבין את הלך הבנק. הבנקים הם לא עמותה להלוואת כספים והם לא מנהלים גמ"ח. הבנק הוא עסק לכל דבר וכדי להרוויח הוא פועל בדרכים שיווקיות כמו כל עסק אחר. מסיבה זו אתם יכולים לקבל פעמים רבות הצעות להלוואות בתנאים אטרקטיביים שנועדו למשוך לקוחות לבנק מסוים, הצעות הלוואה משתלמות גם כאשר אתם לא חושבים על לקיחת הלוואה וכן הלאה.

כחלק מהמערך השיווקי הבנקים מעמידים לרשות הלווים פקידי משכנתאות המציעים את עצמם כיועצי משכנתאות מטעם הבנק. יועצי משכנתאות אלו מקבלים משכורת מהבנק והלווה לא משלם להם דבר. מה שהלווה לא יודע, עשוי לשנות את התמונה כולה… פקיד המשכנתאות הבנקאי מקבל צ'ופר על כל משכנתא שהוא מצליח לתמחר בריבית יקרה ללווה. הרי כך רווחי הבנק עולים וממילא הוא מקבל על כך תגמול…

 

ניגוד אינטרסים

יועץ המשכנתאות הבנקאי הוא בעל אינטרסים המנוגדים לאינטרסים של הלווה המעוניין לקבל הלוואה זולה ככל הניתן. היועץ חושב רק על המשכורת שלו בסופו של דבר, הוא מקבל אותה מהבנק ולכן הוא גם לא יוכל לנהל עבורכם משא ומתן עם הבנק כדי להוזיל לכם את ההלוואה…

בניגוד אליו, יועץ משכנתאות פרטי מקבל שכר טרחה מהלווה עצמו וממילא הוא חדור מטרה להוזיל את המשכנתא של הלווה ככל הניתן. הוא ינהל משא ומתן עם הבנקים השונים עד לגיוס משכנתא משתלמת ומותאמת לצרכי הלווה.

 

למה להיעזר ביועץ משכנתא פרטי?

לאחרונה יותר ויותר אנשים מכירים בחשיבות ייעוץ משכנתאות. על פי מיפוי שערך בנק ישראל ניתן לראות כיצד משכנתאות שנלקחו עם ליווי של יועץ משכנתאות מקצועי פרטי, היו זולות משמעותית משאר המשכנתאות. אין סיבה לחסוך בתשלום הייעוץ ולשלם מחיר יקר בהמשך, לאורך כל חיי המשכנתא…

יועץ משכנתאות פרטי מנהל את כל תהליך לקיחת המשכנתא. הלווה נהנה מרוגע נפשי לאורך כל התהליך, יש מי שמכוון מה נכון לעשות, הוא לא צריך להתרוצץ בין הבנקים ולחפש פתרונות מימון. העניינים מנוהלים על ה צד הטוב והמקצועי ביותר.

מחשבון משכנתא - בית פיננס האוס

החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת?

הידעתם שלבנקים יש 0 אינטרס לתת לכם משכנתא בתנאים טובים? אנחנו בפיננס האוס נדאג שתקבלו את תנאי המשכנתא הטובים ביותר שיחסכו לכם עד מאות אלפי שקלים, צרו קשר עכשיו!

077-230-3175

 

ההבדל בין ייעוץ משכנתאות פרטי לייעוץ משכנתא בנקאי
ההבדל בין ייעוץ משכנתאות פרטי לייעוץ משכנתא בנקאי

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]