תפריט

מעבר לבנקים: הבנת עולם ההלוואות החוץ בנקאיות

אם בעבר כדי לקבל הלוואה היה עליכם לעמוד בכל דרישות הבנק ואם לא הצלחתם לעמוד בהם לא היתה לכם אפשרות נוספת לגיוס מימון, הרי שמאז שמשרד האוצר אפשר מתן הלוואות חוץ בנקאיות, פתרונות המימון התרבו ועד היום עולם ההלוואות החוץ בנקאיות הולך וגדל כל יום מחדש, חברות חדשות צצות ללא הרף ומי שמעוניין למצוא הלוואה משתלמת, כדאי שישקיע בהכרת המושגים הבסיסיים. מעבר לבנקים: הבנת עולם ההלוואות החוץ בנקאיות. מוזמנים להמשיך איתנו.

 

אילו גופים נותנים הלוואות חוץ בנקאיות?

תמיד אומרים שיש עולם מעבר לבנקים: הבנת עולם ההלוואות החוץ בנקאיות יאפשר לכם להכיר את האופציות הקיימות בחיפוש אחר מימון. כי אמנם, מי שמעוניין לקבל הלוואה, פונה לבנק בבקשה לקבלת הלוואה. אך אם הבנק מסרב לאשר לו אותה, מה יעשה? אם בעבר הגוף היחיד ממנו היה ניתן לקבל הלוואה באופן מוכר ורשמי, הרי שהיום הנתונים שונים לחלוטין ויש לא מעט גופים פיננסים המציעים הלוואות למגזר הפרטי והעסקי.

 

ניתן לחלק את עולם ההלוואות החוץ בנקאיות לכאלו הניתנות משלושה גופים מרכזיים:

  • גופים מוסדיים – חברות השקעות וחברות ביטוח המציעות הלוואות מוסדיות לגופים פרטיים ומוסדיים החברים בהם.
  • גופי מימון עסקיים – חברות מימון פרטיות העוסקות במתן אשראי. זה יכול להיות חברות אשראי אבל לא רק.
  • גופים אחרים –  עמותות וגופים לא מוכרים העוסקים במתן הלוואות ללא רווח מההלוואה הניתנת. עמותות אלו מעמידות גמ"ח כספים והן פועלות בעיקר במגזר החרדי. הן מעמידות הלוואות לזכאים העומדים בקריטריונים שלהם, ללא ריבית. 

 

מעבר לבנקים: הבנת עולם ההלוואות החוץ בנקאיות – אל מי כדאי לפנות?

אם אתם מחפשים הלוואה חוץ בנקאית, הרי שיש בפניכם אופציות רבות. אתם יכולים ליטול הלוואה מחברת הביטוח, מקרן הפנסיה, מקרן ההשתלמות ואולי בכלל מחברת המימון הפרטית שפנתה אליכם לאחרונה. אם אתם מחזיקים כרטיס אשראי תוכלו לקבל הלוואה גם מחברת האשראי. כי כמו שהבנתם, כיום אפשרויות המימון התרחבו והתחרות בשוק מתפתחת כל הזמן. מה עושים? אל מי פונים? כדי למצוא הלוואה חוץ בנקאית משתלמת, צריך להכיר את עולם ההלוואות החוץ בנקאיות, לבדוק מה כל גוף מציע, מה כוללים תנאי ההלוואה וכך לערוך סקר שוק למציאת ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים הקיימים. לא יהיה נכון לנקוב בשם חברת מימון מסויימת אליה כדאי לפנות. כי כמו שאתם יכולים להבין, הנתונים הללו משתנים ללא הרף. חברות המימון הפרטיות נמצאות בתחרות מול עצמן. כל אחת מהן מעוניינת לצבור קהל לקוחות גדול יותר ולכן, היא גם משתנה תנאים. 

 

מי שמעוניין בהלוואה משתלמת, פונה להיעזר באנשי מקצוע לצורך כך. כשיש יועץ פיננסי שמתמצא בתחום ועורך את סקר השוק המדובר, התוצאות מדברות בעד עצמן.

 

על מה חשוב להקפיד בבחירת הלוואה חוץ בנקאית?

אין ספק שאפשרויות המימון הרבות פתחו צוהר לקבלת הלוואות ואם בעבר אנשים היו מסתפקים במה שיש ולא רצים ליטול הלוואה כשלא חייבים, היום המצב הוא שונה בתכלית. לא כל אחד חושב מספיק לפני שהוא נוטל הלוואה, גופי המימון מכירים את תרבות הצריכה שלנו והם מנסים לנתב אותה לטובתם. לפני לקיחת הלוואה חוץ בנקאית חשוב לוודא שאכן צריך בכלל את ההלוואה המדוברת. והאמת היא שלא משנה אם מדובר בהלוואה בנקאית או חיצונית, אם לא צריך הלוואה, לא לוקחים!

 

התחרות בעולם החוץ בנקאי היא כל כך גדולה שיש לא מעט חברות מימון חיצוניות. יש חברות מימון שעובדות על פי חוק והן נחשבות לאמינות ויציבות. אך לעומתן, יש לא מעט נוכלויות בנושא. יש גופים העוסקים בתחום ללא אישור מטעם משרד האוצר וכשאתם בתור לווים מחפשים מימון כלשהו, למען עצמכם, התרחקו מגופים שלא עובדים באישור משרד האוצר. על השוק האפור שמענו לא מעט סיפורים…

 

צוות פיננס האוס – איתך לאורך כל הדרך

אם אתם מחפשים מישהו מקצועי שילווה אתכם בתהליך גיוס המימון לו אתם נצרכים, הגעתם למקום הנכון. צוות המומחים של פיננס האוס מצליח לסייע לפרטיים ועסקיים במינוף וקידום צמיחה כלכלית. עכשיו אתם כבר לא צריכים לחפש מישהו מקצועי שילווה אתכם, תנו למובילים בתחום גיוס הלוואות חוץ בנקאיות לעזור לכם ולעשות את העבודה בשבילכם.

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]