תפריט

איך מגישים בקשה להלוואה בערבות מדינה

המדינה מעודדת את קיומם של העסקים הקטנים והבינוניים. לצורך כך היא מחזיקה קרן הלוואות המיועדת לעסקים קטנים ובינוניים. ניתן לקבל הלוואות מהקרן בערבות מדינה בשלושה מסלולים: הון חוזר, עסק בהקמה והשקעות. ההלוואות מהקרן בערבות המדינה ידועות כמשתלמות ולכן הביקוש להן הוא רב. כדי שהבקשה לא תידחה, חשוב לכתוב את התוכנית העסקית כמו שצריך ולהגיש את הבקשה בצורה נכונה. הפעם החלטנו להסביר איך מגישים בקשה להלוואה בערבות המדינה. שלכם, צוות פיננס האוס.

מהי הקרן להלוואה בערבות מדינה?

אחרי הכל, העסקים הבינוניים והקטנים בישראל הם העסקים הרווחיים ביותר לקופת המדינה. כך המדינה היא בעלת אינטרס לשמר את העסקים הללו ולהציע להם מימון בתנאים אטרקטיביים כדי שהם יוכלו לפרוח ולגדול עוד. הקרן להלוואות בערבות מדינה נועדה לסייע לעסקים גדולים ובינוניים. הלוואה זו ניתנת על ידי זוכי המכרז והמדינה ערבה לכספי ההלוואה. כך שגובה הריביות על הלוואה הוא נמוך משמעותית. להלוואה כזו יש לא מעט יתרונות, נרכז אותם כאן בהמשך.

עוד בנושא מה זה הלוואה בערבות המדינה לחצו כאן >>>

 

איפה ניתן לקבל הלוואה מהקרן בערבות מדינה?

בסופו של דבר, המדינה הקצתה סכום אותו היא מוכנה לערוב לנותני אשראי תמורת מתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים העומדים בקריטריונים. הלוואה זו ניתנת בסופו של דבר על ידי הבנקים והמדינה ערבה להם.

 

הרעיון העומד מאחורי העמדת הקרן:

נותני האשראי לעסקים לוקחים בחשבון את הסיכונים הנלווים להלוואה וממילא הם מתמחרים את גובה הריבית בהתאם. כאשר יש ערב משמעותי, הוא מפחית את גובה הסיכון וממילא גובה הריבית על ההלוואה הוא נמוך משמעותית. וזה מה שקורה בהלוואות בערבות מדינה: מחיר הריבית נמוך בגלל ערבות המדינה לכסף. הבנקים גם הם מרוויחים ממתן הלוואה כזו.

 

מי יכול לקבל הלוואה מהקרן?

ההלוואה מיועדת אך ורק לעונים לקריטריונים: בעל עסק בינוני או קטן שאין לו חובות למדינה, דירוג האשראי שלו תקין ומחזור הכספים השנתי הוא מתחת לחצי מיליון שקלים. עסקים העונים לקריטריונים אך מחזור עסקאותיהם הוא מעל חצי מיליון שקל, יוכלו לקבל הלוואות עד לגובה 8% ממחזור העסקאות בעסק. חשוב לציין כי לא כל מי שמגיש בקשה לקבלת הלוואה מהקרן, נענה בחיוב. צריך לדעת איך מגישים בקשה להלוואה בערבות מדינה בצורה נכונה.

למאמר בנושא תוכנית עסקית להלוואה בערבות מדינה לחצו כאן >>>

 

למה הלוואה בערבות מדינה משתלמת?

הלוואה זו נחשבת להלוואה מבוקשת מאוד. מעל חצי מהבקשות המוגשות, נענות בסירוב וזה בגלל הביקוש הגדול… ולא פלא למה היא משתלמת:

גובה הריבית

גובה הריבית לא יעבור את ה-35 + פריים. במקרים מסוימים היא גם תהיה נמוכה יותר. ריבית הפריים היא אמנם ריבית לא יציבה בתקופה האחרונה, אך היא ריבית נמוכה ומחיר הריבית הוא מבין הזולים שניתן להשיג.

הבטחונות להלוואה

כדי לקבל הלוואה מהקרן, צריך להעמיד בטחונות בגובה 15% מגובה ההלוואה. אם מדובר בהלוואה הנלקחת למימון הקמת עסק, גובה הבטוחה הנדרשת יעמוד רק על 5% או על 300 אלף ₪, הנמוך מביניהם.

ערבות המדינה

המדינה ערבה להלוואה והבנק מרוויח מכך. לכן, לבנק יהיה אינטרס שיאושר סכום הלוואה גבוה ככל הניתן. יחד עם זאת, ההלוואה הניתנת היא לא על חשבון האובליגו מה שמוסיף יתרון משמעותי להלוואה.

החזר נוח

את ההלוואה יש להחזיר תוך 5 שנים. ניתן לשלב תקופת גרייס בה לא משלמים החזר על קרן ההלוואה. לתקופה של חצי שנה ובכך להנות מתקופה של רוגע. אם אחרי תקופה הלווה מגלה כי יש לו איך לפרוע את ההלוואה, הוא יכול לבצע פירעון מוקדם ללא כל צורך בתשלום עמלות יקרות.

 

איך מגישים בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה בצורה נכונה?

לפני הכל חשוב לפנות לאיש מקצוע מומחה בגיוס מימון שינהל עבורכם את התהליך. הוא אוסף את כל המידע, עורך אותו בהתאם לדרישות, בונה תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית אותה הוא מגיש לבדיקת היתכנות ראשונית. הבקשה מתקבלת ותוך 30 יום תתקבל תשובה במענה לבקשה. חשוב לזכור כי ההתייעצות המקצועית היא קריטית בהגשת בקשה כזו. הבקשות הן רבות ומי שלא ממלא את כל הנתונים כנדרש, נענה בסירוב. וחבל. עם קצת הכנה מקצועית העסק שלכם יכול לפרוח ולקבל את המימון שכל כך דרוש לו… מוזמנים לחפש כבר עכשיו יועץ מומחה במציאת פתרונות מימון לעסק כמו שלכם. חברת פיננס האוס מונה צוות מקצועני גיוס מימון אשר כל אחד מהם מומחה בתחום עסקי אחר. כך שהמרוויח הראשי מכך, הוא אתם.\

איך מגישים בקשה להלוואה בערבות מדינה
איך מגישים בקשה להלוואה בערבות מדינה

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]