תפריט

אשראי עסקי

עולם העסקים מתנהל אחרת מהדרך בה מתנהל המגזר הפרטי. אם רכישה בהקפה היא דבר לא שגרתי באופן שוטף, הרי שבענף העסקי מרבית העסקאות מתבצעות כך, התשלום מתבצע בתנאי התשלום המוסכמים על שני הצדדים, לרוב זה יהיה שוטף + … וכך לא מעט עסקים מוצאים את עצמם מחפשים פתרון למלא את החסר שנוצר בגלל החובות שהצטברו. ניהול אשראי עסקי תקין מצריך פתרונות מימון שונים כמו פקטורינג.

המורכבות של ניהול אשראי עסקי

לא קל לנהל אשראי עסקי. בתור ספקים אתם מבצעים מכירה או נותנים שירות, אך את התשלום אתם מקבלים רק בהתאם לתנאיי התשלום שסוכמו מראש. כך ספק יכול לקבל את הכסף על העבודה שלו גם לאחר 90 יום  ומעלה. בזמן הזה הספק לא יכול לנוח על זרי דפנה ולהמתין לקבלת הכסף, הוא צריך להמשיך לתפעל את העסק, להמשיך לייצר, לרכוש חומרי גלם ולעסוק בכל מה שהעסק מצריך, גם אם הוא כרגע לא עם מזומנים ביד.

מה זה פקטורינג?

אחד מפתרונות המימון המתאימים לבעלי עסקים המתמודדים עם אשראי עסקי הוא פקטורינג. מדובר במימון הניתן כשיש ללווה הון חוזר. המימון ניתן לטווח קצר יחסית. החברה המעניקה את הפקטורינג מקבלת בתמורה להלוואה את כל החובות על סכום ההלוואה שניתנה. זה יכול להיות חובות של לקוחות עסקיים וחשבוניות שלא שולמו, כך חברת הפקטורינג מקבלת את החשבוניות הפתוחות וכדי לקבל את הכסף היא זו שמנהלת הליכי גבייה נדרשים.

מה זה פקטורינג

למה עסקים אוהבים פקטורינג?

הפקטורינג הוא אחד מפתרונות המימון האהובים על בעלי עסקים המתמודדים מידי חודש עם קושי בניהול אשראי עסקי. היתרונות במימון זה הם מגוונים:

האשראי העסקי מתאזן

כל בעל עסק מכיר את הצורך בניהול מזומנים תקין ובריא לעסק. מימון פקטורינג מאפשר לבעל עסק לכסות באופן מידי את החובות שחייבים לו ולקבל תמורתם מזומן. דו"חות המזומנים של החברה יצביעו על מגמת עלייה, אין השפעה על האובליגו וכך העסק עולה על דרך המלך.

צפו בשיפור חיווי אשראי:

יש מי שמנהל את הגבייה

חברות מימון חוץ בנקאיות המציעות שירותי פקטורינג מקבלות את כל החשבוניות הפתוחות של הלקוחות וכך הם אלו שמנהלים את תהליך הגבייה המתיש. כך עסקים שרואים שקשה להם לנהל ביעילות הליכי גבייה מול לקוחות מסוימים, פונים לקבלת פקטורינג, הם מקבלים אמנם פחות כסף מסכום החוב, אך הם לא צריכים להתעסק עם הליכי הגבייה בהם אין להם ניסיון והצלחה כמו שיש לחברת מימון חוץ בנקאית.

אין סיכונים נלווים

במימון פקטורינג חברת המימון נוטלת על עצמה את הסיכונים הטמונים בחובות. הרי יש כאלו שיכולים לא לשלם / להכריז על פשיטת רגל וכדומה וכך חברת המימון לוקחת על עצמה את הסיכון שהיא לא תקבל את כל כספי החובות. העסק נהנה מצמצום סיכוני אשראי.

אשראי עסקי
אשראי עסקי
תוכן עניינים
למידע נוסף:
חיווי אשראי

חיווי אשראי משקף התנהלות פיננסית. כל הרעה מהכנסות מול הוצאות גורמת לירידה בדירוג.   מה קובע דירוג אשראי? דירוג אשראי קובע אם נקבל משכנתא והלוואות

קרא עוד »
ייעוץ פיננסי לעסקים
ייעוץ פיננסי לעסקים

במסגרת ייעוץ פיננסי לעסקים, מצב העסק מבחינה כלכלית נבחן ונבדקים ההליכים האפשריים לשיפור המצב. היועץ הפיננסי בונה דו"חות תזרים מזומנים ופועל לביסוס רווחיות העסק. היום

קרא עוד »
הקרן בערבות מדינה
הקרן בערבות מדינה

המדינה מצידה רוצה לעודד יוזמות שונות כמו השקעות בבתי עסק, הקמת עסקים חדשים ופיתוח עסקי. לצורך כך היא מעמידה לרשות האזרחים את הקרן בערבות המדינה.

קרא עוד »
גופי המימון – מי אלה?

יש לא מעט גופי מימון המציעים הלוואות ואשראי לפונים אליהם. יש גופי מימון בטוחים יותר ויש גופי מימון שנחשבים למסוכנים. כאן ריכזנו עבורכם מידע על

קרא עוד »